Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Skiathlon
2016-01-31
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
30km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart
1
Marcus Hellner
Gellivare Skidallians IK
1:11:40.429900
95.0p
2
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
1:11:44.430340
+4.340
94.9p
3
Jens Burman
Åsarna IK
1:11:51.431080
+11.1080
94.8p
4
Robin Norum
IFK Umeå
1:12:23.434270
+43.4270
94.1p
5
Anders Svanebo
Stockviks SF
1:13:18.439780
+1:38.9780
93.0p
6
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
1:13:31.441040
+1:51.11040
92.8p
7
Karl-Johan Westberg
Borås SK
1:13:32.441130
+1:52.11130
92.8p
8
Oscar Persson
SK Bore
1:13:34.441330
+1:54.11330
92.7p
9
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
1:13:34.441330
+1:54.11330
92.7p
10
Jesper Modin
Piteå Elit SK
1:13:49.442820
+2:09.12820
92.4p
11
Oscar Kardin
Östersunds SK
1:14:06.444560
+2:26.14560
92.1p
12
Anders Jonsson
Stockviks SF
1:14:13.445230
+2:33.15230
92.0p
13
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
1:14:13.445280
+2:33.15280
92.0p
14
Anton Karlsson
Åsarna IK
1:14:16.445550
+2:36.15550
91.9p
15
Eddie Edström
Stockviks SF
1:14:27.446630
+2:47.16630
91.7p
16
Björn Sandström
Täfteå IK
1:14:28.446760
+2:48.16760
91.7p
17
Marcus Ruus
Åsarna IK
1:14:59.449810
+3:19.19810
91.1p
18
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
1:14:59.449830
+3:19.19830
91.1p
19
Edvard Sundman
Åsarna IK
1:15:17.451640
+3:37.21640
90.8p
20
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
1:15:23.452220
+3:43.22220
90.7p
21
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
1:15:32.453190
+3:52.23190
90.5p
22
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
1:15:41.454000
+4:01.24000
90.3p
23
Lars Suther
IFK Mora SK
1:15:49.454820
+4:09.24820
90.2p
24
Axel Ekström
Garphyttans IF
1:16:04.456330
+4:24.26330
89.9p
25
Alfred Buskqvist
IK Stern
1:16:07.456670
+4:27.26670
89.8p
26
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
1:16:17.457690
+4:37.27690
89.7p
27
Jens Andersson
Kalix SK
1:16:18.457720
+4:38.27720
89.7p
28
Arvid Forss
Åsarna IK
1:16:19.457850
+4:39.27850
89.6p
29
Erik Silfver
IFK Umeå
1:16:20.457960
+4:40.27960
89.6p
30
Victor Hallquist
Åsarna IK
1:16:21.458010
+4:41.28010
89.6p
31
Håkan Emilsson
Offerdals SK
1:16:58.461760
+5:18.31760
88.9p
32
Daniel Svensson
IFK Mora SK
1:17:03.462290
+5:23.32290
88.8p
33
Marcus Grate
Täfteå IK
1:17:05.462440
+5:25.32440
88.8p
34
Zackarias Toresson
Sävast Ski Team IF
1:17:29.464810
+5:49.34810
88.4p
35
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
1:17:29.464870
+5:49.34870
88.4p
36
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
1:17:51.467050
+6:11.37050
88.0p
37
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
1:17:52.467170
+6:12.37170
88.0p
38
Carl Olander
IK Stern
1:17:53.467270
+6:13.37270
87.9p
39
Emil Winsa
Sävast Ski Team IF
1:17:55.467440
+6:15.37440
87.9p
40
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:18:08.468720
+6:28.38720
87.7p
41
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
1:18:13.469280
+6:33.39280
87.6p
42
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
1:18:18.469720
+6:38.39720
87.5p
43
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
1:18:29.470800
+6:49.40800
87.3p
44
Johan Häggström
Kalix SK
1:18:42.472180
+7:02.42180
87.1p
45
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:18:44.472340
+7:04.42340
87.1p
46
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
1:18:59.473810
+7:19.43810
86.8p
47
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
1:19:05.474450
+7:25.44450
86.7p
48
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
1:19:21.476000
+7:41.46000
86.4p
49
Emil Svensson
Åsarna IK
1:19:41.478010
+8:01.48010
86.1p
50
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
1:19:45.478400
+8:05.48400
86.0p
51
Mattias Bångman
Offerdals SK
1:19:56.479550
+8:16.49550
85.8p
52
Adrian Bergström
Strömnäs GIF
1:20:03.480210
+8:23.50210
85.7p
53
Sebastian Olsson
Stockviks SF
1:20:17.481670
+8:37.51670
85.5p
54
Emil Persson
Östersunds SK
1:20:20.481940
+8:40.51940
85.5p
55
Måns Sunesson
Sellnäs IF
1:20:38.483750
+8:58.53750
85.2p
56
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
1:20:42.484190
+9:02.54190
85.1p
57
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
1:20:58.485710
+9:18.55710
84.8p
58
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
1:21:03.486280
+9:23.56280
84.7p
59
Martin Herbert
Sundbybergs IK
1:21:17.487600
+9:37.57600
84.5p
60
Martin Emilsson
Offerdals SK
1:21:17.487680
+9:37.57680
84.5p
61
Jonathan Engström
Borås SK
1:21:26.488590
+9:46.58590
84.4p
62
Joel Lager
Garphyttans IF
1:21:29.488860
+9:49.58860
84.3p
63
Torben Svensson
Trillevallens Sportklubb
1:21:56.491540
+10:16.61540
83.9p
64
Rasmus Blom
SK Bore
1:22:06.492550
+10:26.62550
83.7p
65
Jens Selahn
Stockviks SF
1:22:07.492610
+10:27.62610
83.7p
66
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
1:22:07.492620
+10:27.62620
83.7p
67
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
1:22:32.495180
+10:52.65180
83.3p
68
Fredrik Hansson
IFK Mora SK
1:22:36.495520
+10:56.65520
83.3p
69
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
1:22:37.495680
+10:57.65680
83.2p
70
Simon Öberg
Kalix SK
1:22:55.497450
+11:15.67450
83.0p
71
Daniel Södersten
Orsa SK
1:23:24.500320
+11:44.70320
82.5p
72
Erik Johansson
Tranemo IF
1:23:44.502330
+12:04.72330
82.2p
73
Elias Andersson
Sunderby SK
1:24:24.506350
+12:44.76350
81.6p
74
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
1:24:43.508260
+13:03.78260
81.3p
75
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
1:25:21.512050
+13:41.82050
80.8p
76
Viktor Axelsson
Borås SK
1:26:31.519060
+14:51.89060
79.7p
77
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
1:27:08.522700
+15:28.92700
79.2p
78
Jakob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
1:28:55.533410
+17:15.103410
77.7p
-
Edvin Murto
Gellivare Skidallians IK
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Holmström
Skellefteå SK
23:59:58.8639700
-
-
Emil Lagergren
Tynderö IK
23:59:58.8639700
-
-
David Thorell
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Max Novak
Offerdals SK
23:59:58.8639700
-
-
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
23:59:58.8639700
-
-
Petter Engdahl
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
-
Simon Lageson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Ottosson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
David Frisk
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Anton Persson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
-
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Eriksson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Simon Svanebo
Tynderö IK
23:59:59.8639800
-