Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Sprint
2016-01-30
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
H 21
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Karl-Johan Westberg
Sweden
2:47.16639
2
Johan Edin
Sweden
2:47.16642
3
Carl Quicklund
Sweden
2:47.16692
4
Anton Lindblad
Sweden
2:48.16712
5
Teodor Peterson
Sweden
2:49.16811
6
Simon Persson
Sweden
2:50.16941
Semifinal
7
Emil Johansson
Sweden
2:44.16390
8
Karl Johan Dyvik
Sweden
2:45.16414
9
Marcus Grate
Sweden
2:44.16322
10
Erik Silfver
Sweden
2:46.16525
11
Anton Hedlund
Sweden
2:44.16383
12
David Nordström
Sweden
2:54.17325
Kvartsfinal
13
Pontus Hermansson
Sweden
2:47.16601
14
Viktor Thorn
Sweden
2:47.16685
15
Johannes Ringsby
Sweden
2:48.16739
16
Olof Jonsson
Sweden
2:45.16404
17
Anton Persson
Sweden
2:45.16428
18
Robin Norum
Sweden
2:48.16717
19
Victor Gustafsson
Sweden
2:48.16739
20
Gustav Nordström
Sweden
2:48.16744
21
Eddie Edstroem
Sweden
2:46.16508
22
Jacob Engström
Sweden
2:47.16609
23
2:50.16901
24
Anders Svanebo
Sweden
2:51.17058
25
Hugo Jacobsson
Sweden
3:00.17991
26
Johan Westerlund
Sweden
2:46.16589
27
Marcus Lennartsson
Sweden
2:47.16630
28
Karl Edenroth
Sweden
2:50.16931
29
Jesper Modin
Sweden
2:53.17257
30
Anton Karlsson
Sweden
3:14.19384
Kval
31
Anders Jonsson
Stockviks SF
2:51.17050
32
Eddie Edström
Stockviks SF
2:53.17230
33
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
2:53.17270
34
Axel Ekström
Garphyttans IF
2:53.17280
35
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
2:54.17340
36
Björn Sandström
Täfteå IK
2:54.17350
37
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
2:54.17360
38
Filip Danielsson
Garphyttans IF
2:54.17380
39
Jens Andersson
Kalix SK
2:54.17390
40
Daniel Svensson
IFK Mora SK
2:55.17400
40
Alfred Buskqvist
IK Stern
2:55.17400
42
Adam Johansson
IK Jarl Rättvik
2:55.17410
43
Mikael Edström
Strömnäs GIF
2:55.17420
44
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
2:55.17440
45
Johan Häggström
Kalix SK
2:55.17450
46
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
2:55.17460
47
Henrik Ottosson
Åsarna IK
2:55.17470
48
Sebastian Olsson
Stockviks SF
2:56.17520
49
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
2:56.17560
50
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
2:56.17570
51
Patrik Tallbom
Östersunds SK
2:57.17630
51
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
2:57.17630
53
Simon Öberg
Kalix SK
2:57.17660
53
Håkan Emilsson
Offerdals SK
2:57.17660
55
Mattias Bångman
Offerdals SK
2:57.17690
56
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
2:58.17710
57
Adrian Bergström
Strömnäs GIF
2:58.17730
57
Daniel Södersten
Orsa SK
2:58.17730
59
Emil Svensson
Åsarna IK
2:58.17750
60
Johan Eriksson
Åsarna IK
2:58.17790
61
Torben Svensson
Trillevallens Sportklubb
2:59.17860
62
Petter Hedman
IFK Umeå
3:00.17900
63
Fredrik Hansson
IFK Mora SK
3:00.17910
64
Måns Sunesson
Sellnäs IF
3:00.17970
65
Martin Herbert
Sundbybergs IK
3:01.18000
66
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
3:01.18040
67
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
3:01.18060
67
Edvard Sundman
Åsarna IK
3:01.18060
69
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
3:01.18080
70
Zackarias Toresson
Sävast Ski Team IF
3:02.18100
71
Daniel Holmgren
IFK Umeå
3:02.18140
72
Martin Emilsson
Offerdals SK
3:03.18220
73
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
3:03.18230
74
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
3:04.18300
75
Joel Lager
Garphyttans IF
3:04.18350
76
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
3:04.18360
77
Emil Lagergren
Tynderö IK
3:04.18370
78
Viktor Axelsson
Borås SK
3:04.18380
79
Markus Persson
Hudiksvalls IF
3:05.18410
80
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
3:05.18460
81
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
3:06.18500
82
Jens Hulgaard
Täfteå IK
3:06.18520
83
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
3:06.18550
84
Carl Olander
IK Stern
3:06.18590
85
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
3:07.18660
86
Emil Winsa
Sävast Ski Team IF
3:08.18740
87
Emil Persson
Östersunds SK
3:08.18790
88
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
3:09.18820
89
Simon Svanebo
Tynderö IK
3:15.19430
90
Andreas Holmström
Skellefteå SK
3:24.20360
91
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
91
Mattias Vesterlund
Lycksele IF
23:59:59.8639800
91
Erik Persson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
91
David Thorell
IK Stern
23:59:59.8639800
91
Per Sandberg
Filipstads SF
23:59:59.8639800