Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Maserloppet
2006-01-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Sofia Pettersson
IFK Sala
59:30.356900
75.7p
2
Unni Ödegård
Molde Og Omegn IF
59:38.357700
+8.700
75.5p
3
Sandra Hansson
Uddevalla SK
1:00:37.363600
+1:07.6600
74.3p
4
Lovisa Pettersson
IFK Sala
1:02:08.372700
+2:38.15700
72.5p
5
Anna Larsson
Hagfors SF
1:02:48.376700
+3:18.19700
71.7p
6
Elin Helmersson
Wedevågs IF
1:06:56.401500
+7:26.44500
67.3p
7
Anna Andersson
Domnarvets GOIF
1:07:20.403900
+7:50.46900
66.9p
8
Lena Björklund
Sågmyra SK
1:13:04.438300
+13:34.81300
61.6p
D 35
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jeanette Ollén
Siljansnäs Skid & Löparklubb
1:10:37.423600
63.8p
2
Helen Östensson
Sälens IF
1:11:12.427100
+35.3400
63.2p
3
Eva Kristina
IFK Bergvik
1:12:03.432200
+1:26.8500
62.5p
4
Rut Svensson
Norabygdens SK
1:19:45.478400
+9:08.54700
56.5p
5
Maud Sunden
Kopparbergs IF
1:25:10.510900
+14:33.87200
52.9p
H 20
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
54:41.328000
82.3p
2
Anders Hassis
Orsa SK
56:33.339200
+1:52.11100
79.6p
3
Anders Backéus
Korsnäs IF SK
56:54.341300
+2:13.13200
79.1p
4
Daniel Hindrikes
Kvarnsvedens GOIF SK
1:00:32.363100
+5:51.35000
74.4p
5
Edvin Lindmark
Sundbybergs IK
1:02:31.375000
+7:50.46900
72.0p
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mattias Svahn
IFK Mora SK
1:45:12.631100
88.7p
2
Petter Myhlback
Karlslunds IF SF
1:45:14.631300
+2.100
88.6p
3
Henrik Eriksson
IFK Mora SK
1:45:15.631400
+3.200
88.6p
4
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
1:45:19.631800
+7.600
88.5p
5
Mårten Ohlsson
IK Hakarpspojkarna
1:48:30.650900
+3:18.19700
85.1p
6
Jimmie Johnsson
Eksjö SOK
1:48:36.651500
+3:24.20300
85.0p
7
Jörgen Melder
Sundbybergs IK
1:48:38.651700
+3:26.20500
84.9p
8
Pekka Pohjola
Motala Aif SK
1:49:00.653900
+3:48.22700
84.6p
8
Ronnie Löf
Högbo GOIF
1:49:00.653900
+3:48.22700
84.6p
10
Conny Brink
Reijmyre IF
1:49:02.654100
+3:50.22900
84.5p
11
Christoffer Bryntesson
IK Hakarpspojkarna
1:49:06.654500
+3:54.23300
84.5p
12
Rickard Andersson
IK Hakarpspojkarna
1:49:17.655600
+4:05.24400
84.3p
13
Manuel Ernst
IFK Mora SK
1:49:23.656200
+4:11.25000
84.2p
14
David Jansson
Mullsjö SOK
1:49:42.658100
+4:30.26900
83.9p
15
John Andén
Ulricehamns IF
1:51:44.670300
+6:32.39100
81.9p
16
Olle Sjöström
Orsa SK
1:52:17.673600
+7:05.42400
81.3p
17
Paul Murray
Falun Borlänge SK
1:53:12.679100
+8:00.47900
80.5p
18
Andreas Mathisen
Tunafors SK
1:53:42.682100
+8:30.50900
80.0p
19
Nicklas Johansson
City Wolfs SC
1:53:54.683300
+8:42.52100
79.8p
20
Chris Darlington
Australia
1:53:55.683400
+8:43.52200
79.8p
21
Tobias Nylen
Brovallens IF
1:54:13.685200
+9:01.54000
79.5p
22
Kristian Fex
IK Stern
1:55:16.691500
+10:04.60300
78.6p
23
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
1:55:47.694600
+10:35.63400
78.1p
24
Thomas Strid
IFK Mora SK
1:56:13.697200
+11:01.66000
77.7p
25
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
1:56:20.697900
+11:08.66700
77.6p
26
Niklas Jonasson
Svegs IK
1:56:21.698000
+11:09.66800
77.6p
27
Robert Stein
Grebo Smk
1:57:41.706000
+12:29.74800
76.5p
28
Andreas Johansson
Nacka Värmdö SK
1:57:48.706700
+12:36.75500
76.4p
29
Mats Carlberg
Karlslunds IF SF
2:00:13.721200
+15:01.90000
74.4p
30
Viktor Järnberg
IFK Gnarp
2:00:26.722500
+15:14.91300
74.2p
31
Bengt-Erik Andersson
Sundbybergs IK
2:00:44.724300
+15:32.93100
74.0p
32
Erik Jansson
OK Landehof
2:01:28.728700
+16:16.97500
73.4p
33
Johan Gräfnings
Nacka Värmdö SK
2:02:03.732200
+16:51.101000
73.0p
34
Martin Johnson
Falu IK
2:02:06.732500
+16:54.101300
72.9p
35
Ola Jäderberg
Leksands SK
2:02:10.732900
+16:58.101700
72.9p
36
Jan Hasselgren
Sundbybergs IK
2:02:25.734400
+17:13.103200
72.7p
37
Tomas Wiker
Dalregementets IF
2:03:54.743300
+18:42.112100
71.6p
38
Lukas Ternborg
Broby GOIF
2:04:27.746600
+19:15.115400
71.2p
39
Tomas Andersson
Torshälla-Nyby IS
2:04:54.749300
+19:42.118100
70.9p
40
Stefan Aronsson
Karlslunds IF SF
2:04:56.749500
+19:44.118300
70.8p
41
Marcus Bergman
Livgardets IK
2:05:29.752800
+20:17.121600
70.4p
42
Andreas Carlsson
Falköpings AIK SK
2:05:45.754400
+20:33.123200
70.3p
43
Niklas Fransson
Karlslunds IF SF
2:06:26.758500
+21:14.127300
69.8p
44
Erik Hedman
IFK Mora SK
2:06:27.758600
+21:15.127400
69.8p
45
Johan Joelsson
Östervåla IF
2:06:36.759500
+21:24.128300
69.7p
46
Henrik Göransson
IFK Mora SK
2:06:42.760100
+21:30.128900
69.6p
47
Mikael Nilsson
Orsa SK
2:07:20.763900
+22:08.132700
69.2p
48
Stefan Pallander
Stora Tuna IK SK
2:07:22.764100
+22:10.132900
69.1p
49
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
2:07:25.764400
+22:13.133200
69.1p
50
Mattias Svärd
Gestrike-Hammarby IF
2:08:59.773800
+23:47.142600
68.0p
51
Ian Franzke
Australia
2:09:02.774100
+23:50.142900
68.0p
52
Mattias Prohs
Domnarvets GOIF
2:09:06.774500
+23:54.143300
68.0p
53
Erik Brittas
Sågmyra SK
2:10:18.781700
+25:06.150500
67.2p
54
Nicklas Ottosson
Hvetlanda SK
2:11:31.789000
+26:19.157800
66.4p
55
Björn Eriksson
Svärdsjö IF
2:11:53.791200
+26:41.160000
66.2p
56
Anders Sjöberg
Wedevågs IF
2:12:44.796300
+27:32.165100
65.6p
57
Matthias Wiktorsson
Karlslunds IF SF
2:13:15.799400
+28:03.168200
65.3p
58
Daniel Isaksson
Tåsjö IF
2:13:37.801600
+28:25.170400
65.1p
59
Richard Sahlberg
Östervåla IF
2:14:54.809300
+29:42.178100
64.3p
60
Mikael Rindhagen
Åf SK
2:15:06.810500
+29:54.179300
64.2p
61
Johan Viktorsson
Granbergsdals IF
2:15:45.814400
+30:33.183200
63.8p
62
Anders Ivarsson
Tåsjö IF
2:17:07.822600
+31:55.191400
63.0p
63
Göran Fredberg
Korsnäs IF SK
2:18:21.830000
+33:09.198800
62.3p
64
Lars Thorwalls
Korsnäs IF SK
2:19:36.837500
+34:24.206300
61.6p
65
Jonne Lövkvist
Brottby SK
2:20:08.840700
+34:56.209500
61.3p
66
Håkan Huselius
Björnstorps IF
2:20:09.840800
+34:57.209600
61.3p
67
Peter Hermansson
IFK Mora SK
2:20:30.842900
+35:18.211700
61.1p
68
Torsten Lind
Linköpings SK
2:22:29.854800
+37:17.223600
60.1p
69
Fredrik Johansson
Ibm-Klubben
2:24:03.864200
+38:51.233000
59.3p
70
Claes Sandström
Falu IK
2:25:22.872100
+40:10.240900
58.6p
71
David Czuczor
Korsnäs IF SK
2:36:09.936800
+50:57.305600
53.8p
72
Victor Bryntesson
Malungs IF
2:38:17.949600
+53:05.318400
52.9p
73
Amar Enochsson
Falu IK
2:40:50.964900
+55:38.333700
51.9p
74
Fredrik Spennare
Vasastans SK
2:47:42.1006100
+1:02:30.374900
49.3p
75
Johan Spennare
Boo IF
2:48:03.1008200
+1:02:51.377000
49.2p
76
Kim Quarnström
Ibm-Klubben
2:49:02.1014100
+1:03:50.382900
48.9p
77
Henrik Lederud
Rembo IK
3:01:50.1090900
+1:16:38.459700
44.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
H 35
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Erik Desmeules
Sågmyra SK
1:54:09.684800
79.6p
2
Lars Liljedahl
Orsa SK
1:56:25.698400
+2:16.13500
77.6p
3
Ulf Tingström
Ikj Haninge
1:57:55.707400
+3:46.22500
76.3p
4
Mikael Lindberg
Domnarvets GOIF
1:58:01.708000
+3:52.23100
76.2p
5
Magnus Holmer
Korsnäs IF SK
1:58:06.708500
+3:57.23600
76.1p
6
Niclas Andersson
SK Ringen
1:59:31.717000
+5:22.32100
75.0p
7
Tony Andersson
IFK Västerås SK
1:59:37.717600
+5:28.32700
74.9p
8
Göran Sahlin
Falköpings AIK SK
1:59:40.717900
+5:31.33000
74.9p
9
Martin Eriksson
Lima IF
2:01:01.726000
+6:52.41100
73.8p
10
Fredrik Englundh
Trollhättans SOK
2:03:10.738900
+9:01.54000
72.1p
11
Jonas Melin
Malungs IF
2:04:57.749600
+10:48.64700
70.8p
11
Jonny Lundberg
SK Ringen
2:04:57.749600
+10:48.64700
70.8p
13
Johan Landstedt
Arlanda-Märsta SK
2:08:41.772000
+14:32.87100
68.2p
14
Joakim Bellander
Strängnäs-Malmby OL
2:08:57.773600
+14:48.88700
68.1p
15
Sune Brändholm
Lima IF
2:09:19.775800
+15:10.90900
67.8p
16
Thomas Johansson
Ikj Haninge
2:09:26.776500
+15:17.91600
67.7p
17
Tomas Stöt
IFK Mora SK
2:09:51.779000
+15:42.94100
67.5p
18
Ari Hyvönen
Karlslunds IF SF
2:11:04.786300
+16:55.101400
66.7p
19
Torbjörn Eriksson
IFK Mora SK
2:11:50.790900
+17:41.106000
66.2p
20
Magnus Rydin
Södertälje IF
2:12:35.795400
+18:26.110500
65.7p
21
Magnus Eriksson
Korsnäs IF SK
2:13:02.798100
+18:53.113200
65.4p
22
Krister Musslinder
Falköpings AIK SK
2:14:02.804100
+19:53.119200
64.8p
23
Magnus Norén
Envikens IF Sverige
2:14:46.808500
+20:37.123600
64.4p
24
Leif Lissel
Gustafs GOIF
2:17:10.822900
+23:01.138000
63.0p
25
Staffan Greisz
Falu IK
2:19:31.837000
+25:22.152100
61.7p
26
Jari Toivanen
IFK Västerås SK
2:20:34.843300
+26:25.158400
61.1p
27
Nils-Arne Arvidsson
Storådalens SK
2:21:09.846800
+27:00.161900
60.8p
28
Johan Nordskott
Broby GOIF
2:22:57.857600
+28:48.172700
59.9p
29
Magnus Olsson
Stora Tuna IK SK
2:24:35.867400
+30:26.182500
59.0p
30
Mårten Sahlin
Falu IK
2:25:16.871500
+31:07.186600
58.7p
31
Martin Zetterström
Täby IS SK
2:27:14.883300
+33:05.198400
57.7p
32
Kenneth Stenqvist
Domnarvets GOIF
2:27:21.884000
+33:12.199100
57.7p
33
Henrik Jalkenäs
Falu IK
2:29:56.899500
+35:47.214600
56.5p
34
Henrik Gyllenhammar
Falu IK
2:31:24.908300
+37:15.223400
55.8p
35
Martin Rydin
Sisu Forshaga SK
2:33:21.920000
+39:12.235100
54.9p
36
Thomas Johansson
Ericsson IK
2:47:06.1002500
+52:57.317600
49.6p
37
Nicklas Bergström
Täby OK
2:52:03.1032200
+57:54.347300
47.9p
38
Mattias Andersson
Bålsta SK
2:54:17.1045600
+1:00:08.360700
47.1p
H 40
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hans Carlsson
Väsby SK
1:54:59.689800
78.8p
2
Thomas Wallinder
City Wolfs SC
1:56:37.699600
+1:38.9700
77.4p
3
Patrick Hansson
Karlslunds IF SF
1:56:46.700500
+1:47.10600
77.3p
4
Nicklas Ström
Slussfors IK
1:58:19.709800
+3:20.19900
76.0p
5
Fredrik Burenfjäll
IFK Västerås SK
2:01:54.731300
+6:55.41400
73.1p
6
Dan Larsson
IK Jarl Rättvik
2:04:54.749300
+9:55.59400
70.9p
7
Jan Mårts
Vasaloppsklubben Hedemora
2:05:01.750000
+10:02.60100
70.8p
8
Mats Hammerin
Domnarvets GOIF
2:05:05.750400
+10:06.60500
70.7p
9
Jan Nyström
Slätta Mountainbikeklub
2:05:37.753600
+10:38.63700
70.4p
10
Håkan Karlsson
Granbergsdals IF
2:05:49.754800
+10:50.64900
70.2p
11
Håkan Jonasson
Falköpings AIK SK
2:06:05.756400
+11:06.66500
70.0p
12
Peter Åhlen
Uttersbergs IK
2:07:45.766400
+12:46.76500
68.9p
13
Björn Mattsson
Hindås SK
2:10:20.781900
+15:21.92000
67.2p
14
Thomas Berg
Sundbybergs IK
2:11:09.786800
+16:10.96900
66.6p
15
Kjell Svensson
SLK Oxelösund
2:11:16.787500
+16:17.97600
66.6p
16
Anders Grånäs
Norbergs SK
2:12:22.794100
+17:23.104200
65.9p
17
Thomas Nilsson
Orsa SK
2:12:40.795900
+17:41.106000
65.7p
18
Gunnar Spelkvist
Hällefors SK
2:12:58.797700
+17:59.107800
65.5p
19
Åke Lissmor
IK Jarl Rättvik
2:13:11.799000
+18:12.109100
65.4p
20
Ulf Eriksson
Hällefors SK
2:15:06.810500
+20:07.120600
64.2p
21
Stefan Wikström
Falu IK
2:16:28.818700
+21:29.128800
63.4p
22
Peter Gyulai
Sundbybergs IK
2:16:31.819000
+21:32.129100
63.4p
23
Lennart Kvarnström
Hällefors SK
2:18:32.831100
+23:33.141200
62.2p
24
Bo Lindén
Ikj Haninge
2:19:27.836600
+24:28.146700
61.7p
25
Kent Strömberg
IFK Västerås SK
2:20:14.841300
+25:15.151400
61.3p
26
Roland Hellberg
Sundbybergs IK
2:22:52.857100
+27:53.167200
59.9p
27
Mikael Johansson
Gillberga SK
2:26:07.876600
+31:08.186700
58.3p
28
Per Bieke
Ibm-Klubben
2:26:24.878300
+31:25.188400
58.1p
29
Tomas Appelgren
IF Hewlett Packard Flingan
2:26:41.880000
+31:42.190100
58.0p
30
Jan Abrahamsson
IFK Västerås SK
2:30:27.902600
+35:28.212700
56.2p
31
Lars Andersson
Domnarvets GOIF
2:30:45.904400
+35:46.214500
56.1p
32
Tom Petersen
Björnstorps IF
2:32:18.913700
+37:19.223800
55.4p
33
Lars-Erik Persson
Karlslunds IF SF
2:32:54.917300
+37:55.227400
55.1p
34
Roland Appelgren
Kvarnsvedens GOIF SK
2:33:17.919600
+38:18.229700
55.0p
35
Per Lagerström
Hallstahammars SK SOFK
2:34:48.928700
+39:49.238800
54.3p
36
Anders Bengtsson
Tåsjö IF
2:36:37.939600
+41:38.249700
53.6p
37
Lars Wahlberg
Rembo IK
2:40:35.963400
+45:36.273500
52.0p
38
Hans Hansson
IFK Mariefred
2:41:24.968300
+46:25.278400
51.7p
39
Sture Markström
Bergnäsets AIK
2:44:01.984000
+49:02.294100
50.7p
40
Mats Friberg
Sundbybergs IK
2:44:11.985000
+49:12.295100
50.6p
41
Peter Fitger
Solna OK
2:45:44.994300
+50:45.304400
50.0p
42
Christer Norström
Torshälla-Nyby IS
2:48:15.1009400
+53:16.319500
49.2p
43
Boris Danielsson
No Club
2:51:01.1026000
+56:02.336100
48.2p
44
Mauritz Gyllenbern
Enebybergs IF
3:01:07.1086600
+1:06:08.396700
45.1p
H 50
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mikael Slotte
Envikens IF Sverige
2:06:09.756800
70.0p
2
Lars Gillberg
Sundbybergs IK
2:06:38.759700
+29.2800
69.6p
3
Mats Bergqvist
Korsnäs IF SK
2:08:00.767900
+1:51.11000
68.7p
4
Sven Persson
Domnarvets GOIF
2:08:51.773000
+2:42.16100
68.1p
5
Lars Ericson
Malungs IF
2:10:31.783000
+4:22.26100
67.0p
6
Bo Fredriksson
Sundborns GOIF
2:13:00.797900
+6:51.41000
65.5p
7
Lasse Samuelsson
Bålsta SK
2:15:50.814900
+9:41.58000
63.8p
8
Hans Helmersson
Wedevågs IF
2:18:10.828900
+12:01.72000
62.4p
9
Håkan Danielsson
Kvarnsvedens GOIF SK
2:19:26.836500
+13:17.79600
61.7p
10
Kenth Karlsson
Kimstad GOIF
2:19:31.837000
+13:22.80100
61.7p
11
Per-Erik Mattes
Edsbyns SK
2:20:11.841000
+14:02.84100
61.3p
12
Lennart Svensson
Björnstorps IF
2:20:50.844900
+14:41.88000
61.0p
13
Lennart Olsson
Korsnäs IF SK
2:22:56.857500
+16:47.100600
59.9p
14
Nils Holmström
Sundbybergs IK
2:26:06.876500
+19:57.119600
58.3p
15
Björn Thorén
Brottby SK
2:26:34.879300
+20:25.122400
58.1p
16
Leif Myhr
Vasaloppsklubben Hedemora
2:27:05.882400
+20:56.125500
57.8p
17
Jarmo Elo
Mullhyttans IF
2:27:42.886100
+21:33.129200
57.5p
18
Poa Åslund
Åsens SK
2:28:23.890200
+22:14.133300
57.2p
H 60
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
William Nilsson
Tärnsjö IF
2:17:19.823800
62.9p
2
Gunnar Olsson
Stora Tuna IK SK
2:21:39.849800
+4:20.25900
60.5p
3
Mats Fredriksson
Malungs IF
2:22:17.853600
+4:58.29700
60.2p
4
Jonne Einarsson
Malungs IF
2:24:42.868100
+7:23.44200
59.0p
5
Hjalmar Nordquist
Kopparbergs IF
2:29:45.898400
+12:26.74500
56.5p
6
Karl-Erik Annelund
Stora Skedvi IK
2:30:15.901400
+12:56.77500
56.3p
7
Erland Lindberg
Domnarvets GOIF
2:38:16.949500
+20:57.125600
52.9p
8
Arne Karlsson
Broby GOIF
2:40:23.962200
+23:04.138300
52.0p
9
Bo Håkan Mossberg
Kopparbergs IF
2:42:39.975800
+25:20.151900
51.2p
10
Arne Johansson
Ibm-Klubben
2:52:35.1035400
+35:16.211500
47.7p
11
Anders Bohm
Råneå SK
2:59:17.1075600
+41:58.251700
45.6p
D 20
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Malin Hansson
IFK Mora SK
1:02:07.372600
62.0p
2
Stina Edejern
IFK Bergvik
1:11:30.428900
+9:23.56200
53.9p
3
Sandra Löfgren
Insjöns IF OK
1:23:39.501800
+21:32.129100
46.1p
D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ann-Sofi Holmqvist
Mälarö SOK
2:46:29.998800
49.8p
2
Maria Rindeskog
Falu IK
2:49:11.1015000
+2:42.16100
48.8p
3
Kristina Holmberg
Fjärdhundra SK
2:56:54.1061300
+10:25.62400
46.3p
4
Elin Engardt
Tåsjö IF
3:03:12.1099100
+16:43.100200
44.5p
5
Anette Carlsson
Väsby SK
3:39:28.1316700
+52:59.317800
36.1p
H 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mikael Andersson
Mora Trä SK
2:15:51.815000
63.8p
2
Petter Lykken
Jösse Klättersällskap
2:26:11.877000
+10:20.61900
58.2p
3
Mikael Eriksson
IFK Västerås SK
2:28:11.889000
+12:20.73900
57.3p
4
Tomas
IFK Västerås SK
2:28:32.891100
+12:41.76000
57.1p
5
Mattias Jonasson
Björnstorps IF
2:30:22.902100
+14:31.87000
56.3p
6
Jens Andersson
Sollentuna Sbk
2:37:14.943300
+21:23.128200
53.3p
7
Mats Victorin
Härdade Yngl. Fostr. SK
2:37:57.947600
+22:06.132500
53.0p
7
Magnus Svensson
Täby OK
2:37:57.947600
+22:06.132500
53.0p
9
Bengt Åslund
Åsens SK
2:39:49.958800
+23:58.143700
52.3p
10
Per-Erik Axelsson
Mora Trä SK
2:42:21.974000
+26:30.158900
51.3p
11
Thomas Lindman
Mälarö SOK
2:45:48.994700
+29:57.179600
50.0p
12
Henry Puttonen
Järla IF SK
2:47:27.1004600
+31:36.189500
49.4p
13
Matz Ekman
Karlslunds IF SF
2:48:16.1009500
+32:25.194400
49.1p
14
Ulf Andersson
Falun Borlänge SK
2:48:50.1012900
+32:59.197800
49.0p
15
Andreas Packalén
Kvarnsvedens GOIF SK
2:49:23.1016200
+33:32.201100
48.8p
16
Patrik Edström
Härdade Yngl. Fostr. SK
2:52:16.1033500
+36:25.218400
47.8p
17
Daniel Lindberg
Ibm-Klubben
2:52:55.1037400
+37:04.222300
47.6p
18
Jan Samuelson
Härdade Yngl. Fostr. SK
2:53:29.1040800
+37:38.225700
47.4p
19
Anders Berglund
Almby IK
3:00:46.1084500
+44:55.269400
45.2p
20
Roger Knutsson
Falun Borlänge SK
3:01:25.1088400
+45:34.273300
45.0p
21
Mikael Pira
IFK Västerås SK
3:11:03.1146200
+55:12.331100
42.3p
D 20 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ina Hellberg
Sundbybergs IK
1:02:51.377000
61.3p
2
Kristin Rudert
IFK Mora SK
1:43:57.623600
+41:06.246500
37.1p
H 20 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Bengt Hasselgren
Sundbybergs IK
56:51.341000
67.8p
2
Lars Gunnarsson
Malungs IF
1:08:52.413100
+12:01.72000
55.9p
3
Johan Nilsson
Kvarnsvedens GOIF SK
1:11:29.428800
+14:38.87700
53.9p