Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Klassiskt
2016-01-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
37:25.224450
95.7p
2
Marcus Hellner
Gellivare Skidallians IK
37:32.225140
+6.590
95.4p
3
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
37:38.225770
+13.1220
95.2p
4
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
37:40.225900
+14.1350
95.1p
5
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
37:41.226020
+15.1470
95.1p
6
Jens Burman
Åsarna IK
37:55.227410
+29.2860
94.5p
7
Martin Johansson
IFK Mora SK
37:56.227580
+31.3030
94.4p
8
Anders Södergren
Hudiksvalls IF
38:01.228020
+35.3470
94.3p
9
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
38:08.228770
+43.4220
94.0p
10
Robin Norum
IFK Umeå
38:15.229480
+50.4930
93.7p
11
Bill Impola
SK Bore
38:33.231260
+1:08.6710
93.0p
12
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
38:50.232960
+1:25.8410
92.3p
13
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
38:53.233270
+1:28.8720
92.2p
14
Anders Svanebo
Stockviks SF
38:55.233490
+1:30.8940
92.1p
15
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
39:09.234890
+1:44.10340
91.6p
16
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
39:11.235060
+1:46.10510
91.5p
17
Edvard Sundman
Åsarna IK
39:13.235290
+1:48.10740
91.4p
18
Teodor Peterson
IFK Umeå
39:16.235590
+1:51.11040
91.3p
19
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
39:17.235620
+1:51.11070
91.3p
20
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
39:20.235970
+1:55.11420
91.2p
21
Lars Suther
IFK Mora SK
39:23.236200
+1:57.11650
91.1p
22
Anders Jonsson
Stockviks SF
39:24.236330
+1:58.11780
91.0p
23
David Frisk
IFK Mora SK
39:24.236350
+1:59.11800
91.0p
24
Marcus Ruus
Åsarna IK
39:25.236490
+2:00.11940
91.0p
25
Oscar Kardin
Östersunds SK
39:28.236700
+2:02.12150
90.9p
26
Daniel Svensson
IFK Mora SK
39:29.236880
+2:04.12330
90.8p
27
Oscar Persson
SK Bore
39:34.237320
+2:08.12770
90.7p
28
Carl Quicklund
Östersunds SK
39:40.237960
+2:15.13410
90.4p
29
Arvid Forss
Åsarna IK
39:44.238380
+2:19.13830
90.3p
30
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
39:46.238510
+2:20.13960
90.2p
31
Karl-Johan Westberg
Borås SK
39:49.238800
+2:23.14250
90.1p
32
Johan Häggström
Kalix SK
39:50.238940
+2:24.14390
90.1p
33
Alfred Buskqvist
IK Stern
39:57.239600
+2:31.15050
89.8p
34
Håkan Emilsson
Offerdals SK
39:57.239650
+2:32.15100
89.8p
35
Jens Andersson
Kalix SK
40:04.240350
+2:39.15800
89.6p
36
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
40:08.240740
+2:42.16190
89.4p
37
Gustav Nordström
Borås SK
40:10.240910
+2:44.16360
89.4p
38
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
40:12.241170
+2:47.16620
89.3p
39
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
40:13.241200
+2:47.16650
89.3p
40
David Nordström
IFK Umeå
40:15.241450
+2:50.16900
89.2p
41
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
40:25.242420
+2:59.17870
88.8p
42
Eddie Edström
Stockviks SF
40:28.242700
+3:02.18150
88.7p
43
Axel Ekström
Garphyttans IF
40:33.243220
+3:07.18670
88.5p
44
Martin Herbert
Sundbybergs IK
40:35.243490
+3:10.18940
88.4p
45
Henrik Ottosson
Åsarna IK
40:40.243930
+3:14.19380
88.3p
46
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
40:43.244230
+3:17.19680
88.2p
47
Adrian Bergström
Strömnäs GIF
40:44.244320
+3:18.19770
88.1p
48
Petter Engdahl
Östersunds SK
40:48.244720
+3:22.20170
88.0p
49
Anton Karlsson
Åsarna IK
40:53.245250
+3:28.20700
87.8p
50
Victor Hallquist
Åsarna IK
40:53.245270
+3:28.20720
87.8p
51
Mattias Bångman
Offerdals SK
40:57.245630
+3:31.21080
87.7p
52
Zackarias Toresson
Sävast Ski Team IF
41:01.246000
+3:35.21450
87.6p
53
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
41:01.246050
+3:36.21500
87.5p
54
Anton Persson
SK Bore
41:05.246430
+3:39.21880
87.4p
55
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
41:06.246500
+3:40.21950
87.4p
56
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
41:07.246650
+3:42.22100
87.3p
57
Emil Winsa
Sävast Ski Team IF
41:09.246850
+3:44.22300
87.3p
58
Johan Edin
IFK Mora SK
41:09.246870
+3:44.22320
87.3p
59
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
41:11.247070
+3:46.22520
87.2p
60
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
41:12.247130
+3:46.22580
87.2p
61
Johannes Ringsby
SK Bore
41:15.247450
+3:50.22900
87.1p
62
Gustav Rotvold
Åsarna IK
41:18.247730
+3:52.23180
87.0p
63
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
41:19.247860
+3:54.23310
86.9p
64
Emil Svensson
Åsarna IK
41:25.248480
+4:00.23930
86.7p
65
Fredrik Hansson
IFK Mora SK
41:30.248990
+4:05.24440
86.5p
66
Elias Dahl
Offerdals SK
41:34.249310
+4:08.24760
86.4p
67
Carl Olander
IK Stern
41:36.249580
+4:11.25030
86.3p
68
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
41:40.249910
+4:14.25360
86.2p
69
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
41:45.250490
+4:20.25940
86.0p
70
Sebastian Olsson
Stockviks SF
41:47.250620
+4:21.26070
86.0p
71
Patrik Tallbom
Östersunds SK
41:47.250650
+4:22.26100
86.0p
72
Joel Lager
Garphyttans IF
41:50.250910
+4:24.26360
85.9p
73
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
41:53.251220
+4:27.26670
85.8p
74
Jonathan Engström
Borås SK
41:53.251270
+4:28.26720
85.8p
75
Max Novak
Offerdals SK
42:02.252150
+4:37.27600
85.5p
76
Måns Sunesson
Sellnäs IF
42:06.252500
+4:40.27950
85.4p
77
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
42:07.252680
+4:42.28130
85.3p
78
John Leander
Åsarna IK
42:08.252720
+4:42.28170
85.3p
79
Torben Svensson
Trillevallens Sportklubb
42:19.253870
+4:54.29320
84.9p
80
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
42:20.253940
+4:54.29390
84.9p
81
Emil Persson
Östersunds SK
42:21.254060
+4:56.29510
84.9p
81
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
42:21.254060
+4:56.29510
84.9p
83
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
42:28.254780
+5:03.30230
84.6p
84
Edvin Murto
Gellivare Skidallians IK
42:35.255430
+5:09.30880
84.4p
85
Simon Persson
IFK Umeå
42:38.255740
+5:12.31190
84.3p
86
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
42:38.255780
+5:13.31230
84.3p
87
Mattias Vesterlund
Lycksele IF
42:41.256090
+5:16.31540
84.2p
88
Simon Öberg
Kalix SK
42:42.256160
+5:17.31610
84.2p
89
Erik Johansson
Tranemo IF
42:47.256650
+5:22.32100
84.0p
90
Rasmus Blom
SK Bore
42:54.257380
+5:29.32830
83.8p
91
Martin Emilsson
Offerdals SK
43:10.258920
+5:44.34370
83.3p
92
Jacob Engström
Kalix SK
43:19.259830
+5:53.35280
83.0p
93
Erik Persson
IF Hallby SOK
43:20.259970
+5:55.35420
83.0p
94
Daniel Holmgren
IFK Umeå
43:21.260020
+5:55.35470
83.0p
95
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
43:29.260890
+6:04.36340
82.7p
96
Petter Hedman
IFK Umeå
43:36.261510
+6:10.36960
82.5p
97
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
43:43.262290
+6:18.37740
82.3p
98
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
43:50.262940
+6:24.38390
82.1p
99
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
43:51.263070
+6:26.38520
82.0p
100
Gustav Nilsson
Hudiksvalls IF
43:58.263740
+6:32.39190
81.8p
101
Daniel Södersten
Orsa SK
44:05.264420
+6:39.39870
81.6p
102
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
44:07.264610
+6:41.40060
81.6p
103
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
44:09.264820
+6:43.40270
81.5p
104
Johan Eriksson
Åsarna IK
44:15.265480
+6:50.40930
81.3p
105
Martin Johansson
Linköpings SK
44:27.266640
+7:01.42090
81.0p
106
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
44:43.268200
+7:17.43650
80.5p
107
Jakob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
44:55.269420
+7:29.44870
80.2p
108
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
45:14.271370
+7:49.46820
79.6p
109
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
45:15.271410
+7:49.46860
79.6p
110
Simon Svanebo
Tynderö IK
45:37.273660
+8:12.49110
78.9p
111
Emil Lagergren
Tynderö IK
45:44.274360
+8:19.49810
78.7p
112
Albert Askengren
Visborgs OK
45:46.274540
+8:20.49990
78.7p
113
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
46:04.276330
+8:38.51780
78.2p
114
Niklas Stenman
Älvsby IF SK
47:08.282750
+9:43.58200
76.5p
115
Anders Kallings
Visborgs OK
49:28.296720
+12:02.72170
73.0p
116
Mikael Gardelin
Visborgs OK
52:13.313200
+14:47.88650
69.2p
-
Viktor Axelsson
Borås SK
23:59:58.8639700
-
-
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
23:59:58.8639700
-
-
Jesper Modin
Piteå Elit SK
23:59:58.8639700
-
-
Jens Hulgaard
Täfteå IK
23:59:59.8639800
-
-
Per Sandberg
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
-
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Nordebo
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
-
-
Björn Sandström
Täfteå IK
23:59:59.8639800
-