Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour de Mösseberg E4 Intersport Final Climb
2016-01-24
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 10
1km, Längdskidor, Jaktstart
1
Carl Björk
IFK Skövde SK
4:17.25610
2
Albin Larsson
Filipstads SF
4:36.27530
+19.1820
3
Emil Larsson
Filipstads SF
4:56.29550
+39.3840
4
Malte Henden
Ulricehamns IF
5:02.30180
+45.4470
5
Joel Hoflund Martinsson
IK Hakarpspojkarna
5:14.31360
+57.5650
6
Hugo Braam
Kimstad GOIF
5:15.31410
+58.5700
7
Lucas Mårts
IK Stern
5:36.33510
+1:19.7800
8
Arvid Trofast
Borensbergs IF SK
5:37.33620
+1:20.7910
9
Pål Hassellöf
IK Stern
5:44.34360
+1:27.8650
10
Viktor Persson
Borås SK
5:45.34410
+1:28.8700
11
Wilhelm Kuylenstierna
Sävedalens AIK
5:45.34480
+1:28.8770
12
David Stomberg
Almby IK
6:05.36490
+1:48.10780
13
Erik Pihl
Borås SK
6:11.37080
+1:54.11370
14
Natanael Bokesand
Sävedalens AIK
6:12.37130
+1:55.11420
15
Birk André Löngårdh
Ulricehamns IF
6:16.37550
+1:59.11840
16
Tage Börjesson
Linköpings SK
6:22.38190
+2:05.12480
17
Rasmus Ganebäck
Almby IK
6:23.38210
+2:06.12500
18
Olle Gedda
OK Landehof
6:37.39660
+2:20.13950
19
Malte Lundh
Almby IK
6:40.39910
+2:23.14200
20
Gustav Wågesson
Landsbro IF SK
6:50.40980
+2:33.15270
21
Nils Johansson
IK Hakarpspojkarna
6:51.41090
+2:34.15380
22
Sixten Lindberg
IF Hallby SOK
6:52.41160
+2:35.15450
23
Oskar Olsson
Äspereds IF
6:54.41310
+2:37.15600
24
Linus Wedin
Garphyttans IF
7:01.42070
+2:44.16360
25
Oliver Hedberg
Sunne SLF
7:03.42240
+2:46.16530
26
Emil Ling
IF Hallby SOK
7:16.43530
+2:59.17820
27
Isak Hertz
IF Hallby SOK
7:16.43550
+2:59.17840
28
Albin Lundqvist
Falköpings AIK SK
7:22.44140
+3:05.18430
29
Alfred Swahn
OK Landehof
7:24.44310
+3:07.18600
30
Vilhelm Lernevik
IK Hakarpspojkarna
7:47.46640
+3:30.20930
31
Axel Kamstedt
IF Hallby SOK
7:50.46910
+3:33.21200
32
Ludwig Norén
Ulricehamns IF
7:51.47060
+3:34.21350
33
Vile Torbrink
OK Landehof
7:54.47380
+3:37.21670
34
Wilmer Wall
Borås SK
7:55.47400
+3:37.21690
35
Matheo Rydén
Ulricehamns IF
8:09.48870
+3:52.23160
36
Isac Dahlqvist
Ulricehamns IF
8:37.51680
+4:20.25970
37
Gabriel Svärd
Ulricehamns IF
8:49.52810
+4:32.27100
38
Jacob Holmberg
Ulricehamns IF
8:51.53040
+4:34.27330
39
Alexander Gustavsson
Ulricehamns IF
9:47.58690
+5:30.32980
40
Anton Olsson
Äspereds IF
10:14.61330
+5:57.35620
41
Olle Lindqvist
Ulricehamns IF
10:17.61610
+6:00.35900
42
Marcus Ramberg
Ulricehamns IF
11:14.67300
+6:56.41590