Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour de Mösseberg E3 Atomic Tecnic Sprint
2016-01-24
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 11
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Amanda Abrahamsson
Falköpings AIK SK
2:30.14910
2
Maja Axelsson
OK Landehof
2:42.16140
+12.1130
3
Agnes Hertz
IF Hallby SOK
2:42.16140
+12.1130
4
Anna Karlsson
Årjängs IF
2:43.16250
+13.1240
5
Mira Göransson
Äspereds IF
2:44.16350
+14.1340
6
Ida Ernstsson
Finspångs SOK
2:44.16390
+14.1380
7
Alva Thudeen
Sya SK
2:47.16650
+17.1640
8
Lisa Lantz
Sya SK
2:48.16740
+18.1730
9
Thea Eriksson
Årjängs IF
2:48.16740
+18.1730
10
Sara Ohlin
Tranemo IF
2:53.17240
+23.2230
11
Matilda Lekberg
Sävedalens AIK
2:54.17320
+24.2310
12
Ida Körle
OK Landehof
2:54.17340
+24.2330
13
Emma Olin
IK Hakarpspojkarna
2:55.17440
+25.2430
14
Sandra Ling
IF Hallby SOK
2:55.17480
+25.2470
15
Tilde Falao
Lidköpings VSK
2:57.17670
+27.2660
16
Ida Kristin Löngårdh
Ulricehamns IF
2:58.17740
+28.2730
17
Amanda Atterhed
Garphyttans IF
2:58.17760
+28.2750
18
Nelly Mårtensson
Garphyttans IF
3:04.18380
+34.3370
19
Alva Björk
Trollhättans SOK
3:05.18450
+35.3440
20
Ellen Trofast
Borensbergs IF SK
3:05.18490
+35.3480
21
Ellen Norman
Sävedalens AIK
3:09.18860
+39.3850
22
Ida Karlsson
Boxholm-Ekeby SK
3:10.18920
+40.3910
23
Lisa Östensson
Tranemo IF
3:15.19420
+45.4410
24
Linnea Andersson
OK Landehof
3:19.19820
+49.4810
25
Lova Eriksson
Trollhättans SOK
3:20.19920
+50.4910
26
Elin Stomberg
Almby IK
3:26.20570
+56.5560
27
Towa Laagen
Lidköpings VSK
3:28.20790
+58.5780
28
Jennifer Stigsson
Trollhättans SOK
3:37.21630
+1:07.6620
29
Alma Ander
Istrums SK
3:43.22290
+1:13.7280
30
Rebecca Norling
IK Stern
3:50.22930
+1:20.7920
D 12
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ellen Holm
Vreta Skid o Mk
2:22.14150
2
Yrla Abrahamsson
IK Stern
2:23.14260
+1.10
3
Amanda Johansson
Ulricehamns IF
2:30.14900
+7.650
4
Alma Olsson
Garphyttans IF
2:35.15400
+12.1150
5
Louise Hallander
Linköpings SK
2:36.15500
+13.1250
6
Tilda Rosander
SOK Aneby
2:38.15770
+16.1520
7
Emma Bengtsson
Tranemo IF
2:39.15820
+16.1570
8
Ida Pettersson
Ulricehamns IF
2:39.15820
+16.1570
9
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
2:39.15840
+16.1590
10
Ella Gustavsson
Landsbro IF SK
2:39.15860
+17.1610
11
Elsa Björkman
Sya SK
2:41.16000
+18.1750
12
Paulina Frid
Filipstads SF
2:41.16020
+18.1770
13
Ida Abrahamson
Äspereds IF
2:42.16180
+20.1930
14
Hanni Beronius
Boxholm-Ekeby SK
2:45.16450
+23.2200
15
Elina Reinholdsson
OK Alehof
2:47.16640
+24.2390
16
Tindra Wilhelmsson
Lidköpings VSK
2:52.17150
+30.2900
17
Signe Schagerström
Garphyttans IF
2:53.17250
+31.3000
18
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
2:53.17260
+31.3010
19
Emma Svensson
Ätrans IF
2:58.17740
+35.3490
20
Stina Sandberg
Almby IK
3:02.18110
+39.3860
21
Alice Nossler
Tidaholm SOK Sisu
3:03.18250
+41.4000
22
Alma Sandelin
IFK Skövde SK
3:04.18390
+42.4140
23
Felicia Fyhr
SOK Aneby
3:08.18750
+46.4500
24
Thea Flogård
IK Stern
3:16.19590
+54.5340
25
Anna Westin
IK Stern
3:23.20240
+1:00.5990
26
Kim Hassellöf
IK Stern
3:24.20350
+1:02.6100
27
Elsa Boberg
IF Rigor
3:25.20480
+1:03.6230
28
Tua Eilard
IK Stern
3:59.23840
+1:36.9590
D 13
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
2:17.13650
2
Alice Widholm
Lidköpings VSK
2:17.13660
+0
3
Tuva Forsell
Sya SK
2:22.14190
+5.440
4
Agnes Djurstedt
Eksjö SOK
2:23.14230
+5.480
5
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
2:25.14440
+7.690
6
Thea Tanhua
Istrums SK
2:25.14470
+8.720
7
Mirjam Inemyr
Istrums SK
2:27.14640
+9.890
8
Idalia Friman
IF Rigor
2:34.15360
+17.1610
9
Cayenne Badh
Falköpings AIK SK
2:38.15780
+21.2030
10
Thuva Andersson
OK Landehof
2:38.15780
+21.2030
11
Nora Andersson
Landsbro IF SK
2:40.15930
+22.2180
12
Lina Björk
IFK Skövde SK
2:41.16010
+23.2260
13
Sanna Wiik
Ulricehamns IF
2:42.16180
+25.2430
14
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
2:44.16330
+26.2580
15
Jennie Jonsson
Nässjö SF
2:49.16860
+32.3110
16
Moa Eriksson
Trollhättans SOK
2:50.16900
+32.3150
17
Anna Wennerholm
Falköpings AIK SK
3:13.19260
+56.5510
18
Thea Fröberg
Zinkgruvans IF
3:19.19860
+1:02.6110
19
Alma Appelgren
Trollhättans SOK
3:24.20320
+1:06.6570
D 14
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Andrea Aulin
Eksjö SOK
2:07.12660
2
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
2:10.12900
+2.140
3
Lova Broström
Sya SK
2:10.12910
+2.150
4
Elin Westh
SK Bore
2:13.13270
+6.510
5
Hanna Björkman
Tranemo IF
2:18.13750
+10.990
6
Lovisa Moqvist
Sävedalens AIK
2:18.13780
+11.1020
7
Linda Forsby
Årjängs IF
2:20.13980
+13.1220
8
Sofie Franzén
Almby IK
2:21.14070
+14.1310
9
Emma Ling
IF Hallby SOK
2:27.14660
+20.1900
10
Maja Högfeldt
Borås SK
2:27.14690
+20.1930
11
Lina Samuelsson
Boxholm-Ekeby SK
2:28.14700
+20.1940
12
Cora Badh
Falköpings AIK SK
2:29.14830
+21.2070
13
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
2:31.15020
+23.2260
14
Emma Eriksson
Eksjö SOK
2:31.15070
+24.2310
15
Alma Gustafsson
SOK Aneby
2:34.15330
+26.2570
16
Elin Ekwall
Ulricehamns IF
2:35.15440
+27.2680
17
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
2:35.15470
+28.2710
18
Matilda Ahlström
Istrums SK
2:36.15530
+28.2770
19
Evelina Jonason
SOK Aneby
2:37.15630
+29.2870
20
Ebba Kronvall
Burseryds IF
2:39.15810
+31.3050
21
Hilda Holmqvist Johansson
IK Hakarpspojkarna
2:41.16060
+34.3300
22
Alma Bovy
Ulricehamns IF
2:43.16200
+35.3440
D 16
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Karin Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
1:58.11770
2
Moa Hansson
Landsbro IF SK
1:59.11830
+0
3
Johanna Johansson
Tranemo IF
2:03.12260
+4.390
4
Maja Westh
SK Bore
2:07.12630
+8.760
5
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
2:08.12710
+9.840
6
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK SK
2:08.12770
+9.900
7
Tuva Persson
Tranemo IF
2:09.12860
+10.990
8
Maja Karlsson
Årjängs IF
2:10.12910
+11.1040
9
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
2:10.12920
+11.1050
10
Elin Schagerström
Garphyttans IF
2:13.13270
+14.1400
11
Tove Pettersson
Vreta Skid o Mk
2:14.13330
+15.1460
12
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
2:16.13510
+17.1640
13
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
2:16.13530
+17.1660
14
Ellen Blennow
Falköpings AIK SK
2:18.13770
+19.1900
15
Selma Moqvist
Sävedalens AIK
2:23.14230
+24.2360
16
Lovisa Blomgren
SOK Aneby
2:25.14410
+26.2540
17
Elin Wiksell
IK Stern
2:25.14440
+26.2570
18
Linnea Johansson
Linköpings SK
2:25.14450
+26.2580
19
Nanni Johansson
SK Granan
2:34.15370
+35.3500
20
Kajsa Norman
Sävedalens AIK
2:40.15910
+41.4040
21
Alma Haag
IF Hallby SOK
2:47.16650
+48.4780
22
Elisabet Mikkelsen
SOK Viljan
2:57.17690
+59.5820
D 20
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
1:52.11160
2
Kristina Axelsson
Sya SK
1:59.11870
+7.610
3
Jennifer Forsmark
Malungs IF
2:00.11910
+7.650
4
Jenny Movitz
Borås SK
2:02.12170
+10.910
5
Elin Bryne
IK Fryken
2:04.12360
+12.1100
6
Amanda Johansson
Tranemo IF
2:04.12370
+12.1110
7
Klara Ask
Borås SK
2:04.12380
+12.1120
8
Evelina Lindeberg
Årjängs IF
2:08.12750
+15.1490
9
Ida Danielsson
Garphyttans IF
2:08.12760
+16.1500
10
Madelene Melin
Malungs IF
2:08.12790
+16.1530
11
Hanna Dahlberg
Ulricehamns IF
2:09.12810
+16.1550
12
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
2:10.12930
+17.1670
13
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
2:11.13000
+18.1740
14
Maja Wiik
Tvärreds IF
2:14.13310
+21.2050
15
Victoria Andersson
Tranemo IF
2:15.13420
+22.2160
16
Moa Westh
SK Bore
2:15.13430
+22.2170
17
Gabriella Bengtson
IK Stern
2:15.13440
+22.2180
18
Linn Halvardsson
Åmåls OK
2:15.13470
+23.2210
19
Emma Pettersson
Vreta Skid o Mk
2:15.13490
+23.2230
20
Ellen Svensson
Borås SK
2:23.14280
+31.3020
21
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
2:25.14490
+33.3230
22
Julia Bromander
Tidaholm SOK Sisu
3:05.18440
+1:12.7180
H 11
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Martin Höiby
OK Landehof
2:21.14040
2
Casper Eriksson
Årjängs IF
2:25.14470
+4.330
3
Karl Bennet
Zinkgruvans IF
2:26.14590
+5.450
4
Erik Källström
OK Landehof
2:27.14650
+6.510
5
Elias Thellsén
Vreta Skid o Mk
2:34.15310
+12.1170
6
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
2:34.15380
+13.1240
7
Edvin Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
2:35.15410
+13.1270
8
Alvin Johansson
IK Vista
2:37.15680
+16.1540
9
Ivar Serrander
Borås GIF
2:39.15880
+18.1740
10
Olle Börjesson
Linköpings SK
2:40.15940
+19.1800
11
Kalle Öhlund
IK Hakarpspojkarna
2:40.15990
+19.1850
12
Isak Eskilsson
IK Hakarpspojkarna
2:41.16090
+20.1950
13
Joel Lundgren Wikström
Grava SK
2:42.16160
+21.2020
14
Karl Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
2:45.16430
+23.2290
15
Elis Peterson
Kimstad GOIF
2:45.16470
+24.2330
16
Linus Holmström
Borås GIF
2:50.16930
+28.2790
17
Martin Eriksson
Annebergs GIF
2:55.17400
+33.3260
18
Oskar Österlund
Borås SK
2:55.17420
+33.3280
19
Erik Halvarsson
Åmåls OK
2:55.17440
+34.3300
20
Sixten Lundgren
IK Vista
2:56.17590
+35.3450
21
Viktor Halvarsson
Åmåls OK
2:58.17700
+36.3560
22
Tim Andersson
Tranemo IF
3:00.17940
+39.3800
23
Ludvig Rask
Ulricehamns IF
3:01.18080
+40.3940
24
Daniel Kraft
Almby IK
3:02.18100
+40.3960
25
Linus Knutsson
Falköpings AIK SK
3:08.18740
+47.4600
26
Loke Svalin
Borås SK
3:12.19110
+50.4970
27
Otto Larsson
Tranemo IF
3:29.20830
+1:07.6690
H 12
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Gabriel Norder
IF Rigor
2:04.12380
2
Simon Claesson
Ulricehamns IF
2:11.13040
+6.560
3
Philip Merkel
Tranemo IF
2:18.13790
+14.1310
4
Acke Dahlblom
Halmstads Skidklubb
2:20.13910
+15.1430
5
Anton Grahn
IF Hallby SOK
2:21.14020
+16.1540
6
Filip Sundin
Grava SK
2:21.14060
+16.1580
7
Melker Åkesson
OK Landehof
2:24.14330
+19.1850
8
Joel Holmberg
Ulricehamns IF
2:25.14430
+20.1950
9
Jonathan Hedberg
Sunne SLF
2:26.14590
+22.2110
10
Edvin Högman
Ulricehamns IF
2:29.14830
+24.2350
11
Melker Hendén
Ulricehamns IF
2:29.14880
+25.2400
12
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
2:30.14960
+25.2480
13
Noa Lundh
Almby IK
2:31.15040
+26.2560
14
Eskil Peterson
Borås GIF
2:33.15230
+28.2750
15
Alfons Wedin
Garphyttans IF
2:33.15250
+28.2770
16
Erik Johansson
Zinkgruvans IF
2:33.15270
+28.2790
17
Michael Chao Pettersson
IK Stern
2:33.15280
+29.2800
18
Isak Ingelström
IK Stern
2:37.15630
+32.3150
19
Alexander Holmberg
Ulricehamns IF
2:46.16530
+41.4050
20
Alfred Nilsson
IK Vista
2:53.17200
+48.4720
21
Adam Hallman
Falköpings AIK SK
2:53.17230
+48.4750
22
Henrik Fladrich
Kimstad GOIF
2:56.17530
+51.5050
23
Gustav Moosberg
Falköpings AIK SK
2:57.17610
+52.5130
24
Viktor Bertilsson
Falköpings AIK SK
3:05.18490
+1:01.6010
25
Anton Larsson
OK Landehof
3:11.19010
+1:06.6530
26
Algot Lindgren
Tranemo IF
3:12.19130
+1:07.6650
H 13
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
2:05.12460
2
Otto Gustavsson
Ulricehamns IF
2:06.12550
+0
3
Erik Bryne
IK Fryken
2:06.12580
+1.20
4
Lukas Jonsson
Årjängs IF
2:10.12940
+4.380
Logga in för att slippa de här annonserna
5
Adrian Skiöld
Borås SK
2:13.13250
+7.690
6
Christian Eriksson
Årjängs IF
2:14.13310
+8.750
7
Harald Ekenberg
IK Stern
2:14.13350
+8.790
8
Arvid Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
2:16.13510
+10.950
9
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
2:17.13680
+12.1120
10
David Musslinder
Falköpings AIK SK
2:17.13680
+12.1120
11
Joel Björnlinger
IK Vista
2:17.13690
+12.1130
12
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
2:19.13820
+13.1260
13
Albin Nyqvist
OK Landehof
2:19.13850
+13.1290
14
Oscar Carlsson
Sya SK
2:19.13860
+14.1300
15
Elias Hedlund
Granbergsdals IF
2:19.13870
+14.1310
16
Simon Wiksell
IK Stern
2:20.13920
+14.1360
17
Albin Källiden
Granbergsdals IF
2:20.13930
+14.1370
18
Hjalmar Gedda
OK Landehof
2:21.14040
+15.1480
19
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
2:22.14180
+17.1620
20
Arvid Björk
Trollhättans SOK
2:23.14210
+17.1650
21
Alfons Peterson
Kimstad GOIF
2:27.14640
+21.2080
22
Alfons Ljungberg
Ulricehamns IF
2:27.14650
+21.2090
23
Sondre Swahn
OK Landehof
2:28.14710
+22.2150
24
Mattias Öhlund
IK Hakarpspojkarna
2:29.14800
+23.2240
25
Leo Setterberg
Falköpings AIK SK
2:33.15250
+27.2690
26
Linus Ganebäck
Almby IK
2:33.15260
+28.2700
27
Jonatan Kraft
Almby IK
2:33.15290
+28.2730
28
Kalle Inemyr
Istrums SK
2:33.15290
+28.2730
29
Henrik Franzén
Almby IK
2:34.15310
+28.2750
30
Oscar Olin
IK Hakarpspojkarna
2:41.16060
+36.3500
31
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
2:42.16140
+36.3580
32
William Qvist
Borås SK
2:47.16670
+42.4110
33
Casper Skepp
Sävedalens AIK
2:53.17230
+47.4670
34
Erik Ling
IF Hallby SOK
3:01.18020
+55.5460
35
Adam Österdahl
Visborgs OK
3:11.19030
+1:05.6470
H 14
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Viktor Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
1:50.10980
2
Hugo Sjögren
Tranemo IF
2:02.12130
+11.1050
3
Emil Granstedt
Eksjö SOK
2:02.12180
+12.1100
4
Olof Hedin
Eksjö SOK
2:03.12290
+13.1210
5
Gustav Ohlin
Tranemo IF
2:05.12410
+14.1330
6
Oskar Lundberg
Borås SK
2:07.12680
+17.1600
7
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
2:08.12730
+17.1650
8
Johan Källström
OK Landehof
2:10.12910
+19.1830
9
Fabian Hermansson
Filipstads SF
2:10.12990
+20.1910
10
Axel Gustavsson
Landsbro IF SK
2:14.13360
+23.2280
11
David Dudal
Almby IK
2:15.13400
+24.2320
12
Nils Schagerström
Garphyttans IF
2:15.13410
+24.2330
13
Alexander Thudeen
Sya SK
2:17.13610
+26.2530
14
Nils Körle
OK Landehof
2:17.13650
+26.2570
15
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
2:17.13650
+26.2570
16
Gustav Ribbholm
Landsbro IF SK
2:18.13730
+27.2650
17
Hampus Andersson
Lidköpings VSK
2:18.13740
+27.2660
18
Emil Axelsson
OK Landehof
2:19.13870
+28.2790
19
Isac Karlsson
Tranemo IF
2:24.14360
+33.3280
20
Jacob Edvardsson
Borås SK
2:25.14440
+34.3360
21
Oscar Ericsson
Årjängs IF
2:33.15280
+43.4200
22
Anton Svensson
Ätrans IF
2:44.16300
+53.5220
H 15
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Isak Lieback
Ulricehamns IF
1:52.11160
2
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
1:53.11220
+0
3
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
1:54.11340
+1.80
4
Carl Hedin
Eksjö SOK
1:57.11630
+4.370
5
Christoffer Eriksson
Årjängs IF
1:59.11840
+6.580
6
Karl Stark
Vaggeryds SOK
2:00.11930
+7.670
7
August Höglund
IK Hakarpspojkarna
2:01.12010
+8.750
8
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
2:03.12220
+10.960
9
Axel Berglund
Ulricehamns IF
2:03.12240
+10.980
10
Oskar Persson
OK Landehof
2:03.12290
+11.1030
11
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
2:05.12430
+12.1170
12
Hugo Ström
Ulricehamns IF
2:05.12460
+13.1200
13
Linus Jonsson
Årjängs IF
2:05.12470
+13.1210
14
Erik Backlund
Äspereds IF
2:05.12470
+13.1210
15
Hugo Djurstedt
Eksjö SOK
2:05.12490
+13.1230
16
Oskar Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
2:06.12500
+13.1240
17
Elliot Setterberg
Falköpings AIK SK
2:06.12500
+13.1240
18
Axel Jernaeus
Äspereds IF
2:06.12580
+14.1320
19
Melvin Friis
SK Granan
2:09.12810
+16.1550
20
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
2:10.12910
+17.1650
21
Adam Hertz
IF Hallby SOK
2:11.13020
+18.1760
22
Ask Abrahamsson
IK Stern
2:14.13310
+21.2050
23
Anton Dahlblom
Halmstads Skidklubb
2:15.13450
+22.2190
24
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
2:15.13470
+23.2210
25
Petter Jonsson
Sävedalens AIK
2:16.13560
+24.2300
26
Hugo Jakobsson
Eksjö SOK
2:17.13660
+25.2400
27
Axel Björkman
IF Hallby SOK
2:18.13770
+26.2510
28
Albin Hallander
Linköpings SK
2:21.14090
+29.2830
29
Emil Selmosson
Lidköpings VSK
2:22.14130
+29.2870
30
Alfred Ander
Istrums SK
2:23.14230
+30.2970
31
Pontus Eriksson
Linköpings SK
2:24.14310
+31.3050
32
Albin Rieem Lindgren
Visborgs OK
2:25.14440
+32.3180
33
Algot Johansson
IK Vista
2:26.14540
+33.3280
34
Gustav Östensson
Tranemo IF
2:26.14560
+34.3300
35
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
2:28.14720
+35.3460
36
Arvid Andersson
Garphyttans IF
2:29.14850
+36.3590
37
Mattias Österdahl
Visborgs OK
2:30.14950
+37.3690
38
Hampus Fyhr
SOK Aneby
2:41.16030
+48.4770
39
Olof Hjalmarsson
IK Stern
2:43.16240
+50.4980
H 16
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jonathan Norder
IF Rigor
1:49.10810
2
Emil Hagström
Garphyttans IF
1:49.10880
+0
3
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
1:51.11010
+2.100
4
Adam Boman
Tranemo IF
1:52.11180
+3.270
5
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
1:53.11290
+4.380
6
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
1:55.11420
+6.510
7
Albin Johansson
Linköpings SK
1:56.11530
+7.620
8
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
1:56.11590
+7.680
9
Loke Östangård
Eksjö SOK
1:58.11710
+9.800
10
Klas Johansson
Tranemo IF
1:58.11750
+9.840
11
Peter Hörstedt
Tranemo IF
1:59.11820
+10.910
12
Harald Östensen
IFK Skövde SK
2:01.12030
+12.1120
13
Edvin Rösliden
Linköpings SK
2:01.12070
+12.1160
14
Ivar Westin
IK Stern
2:05.12410
+16.1500
15
Anton Andersson
Garphyttans IF
2:06.12520
+17.1610
16
Petter Björkman
Tranemo IF
2:15.13450
+26.2540
17
Erik Wagne
Linköpings SK
2:15.13490
+26.2580
18
Linus Dudal
Almby IK
2:22.14110
+33.3200
19
Sebastian Palmér
Tranemo IF
2:32.15180
+43.4270
20
Benjamin Pauli
Istrums SK
2:40.15950
+51.5040
H 20
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Eric Jansson
Tranemo IF
1:42.10110
2
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
1:43.10260
+1.50
3
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
1:43.10260
+1.50
4
Gabriel Strid
Sunne SLF
1:45.10430
+3.220
5
Elias Andersson
Landsbro IF SK
1:46.10570
+4.360
6
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
1:47.10690
+5.480
7
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
1:49.10820
+7.610
8
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
1:49.10830
+7.620
9
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
1:49.10840
+7.630
10
Anton Swedberg
Borås SK
1:50.10950
+8.740
11
Linus Nygren
Ulricehamns IF
1:50.10960
+8.750
12
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
1:50.10970
+8.760
13
Karl Hjalmarsson
IK Stern
1:51.11080
+9.870
14
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
1:52.11140
+10.930
15
Simon Lundberg
Hagfors SF
1:53.11230
+11.1020
16
Olle Westin
IK Stern
1:55.11440
+13.1230
17
Hugo Björklund
Hällbybrunns IF
1:55.11440
+13.1230
18
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
1:55.11490
+13.1280
19
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
1:57.11680
+15.1470
20
Gösta Malmström
IK Stern
1:58.11730
+16.1520
21
Alexander Svensson
Äspereds IF
2:01.12010
+19.1800
22
Axel Svensson
Landsbro IF SK
2:02.12170
+20.1960
23
Adrian Lundberg
Hagfors SF
2:06.12500
+23.2290
H 21
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:48.10790
2
Marcus Johansson
Gillberga SK
1:49.10830
+0
3
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
1:50.10960
+1.70
4
Pär Forsell
Sya SK
2:06.12520
+17.1630
D 10
0.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alva Bengtsson
Tranemo IF
2:12.13140
2
Kajsa Ekenberg
IK Stern
2:17.13670
+5.430
3
Ella Jonsson
Zinkgruvans IF
2:17.13680
+5.440
4
Elsa Moqvist
OK Landehof
2:18.13750
+6.510
5
Ida Swärd
Tidaholm SOK Sisu
2:21.14080
+9.840
6
Ellen Berg
Granbergsdals IF
2:21.14080
+9.840
7
Rut Hansson
Landsbro IF SK
2:23.14210
+10.970
8
Elma Rudklint
OK Landehof
2:26.14540
+14.1300
9
Agnes Källiden
Granbergsdals IF
2:27.14690
+15.1450
10
Stina Karlsten
Zinkgruvans IF
2:29.14800
+16.1560
11
Vilma Högman
Ulricehamns IF
2:31.15010
+18.1770
12
Agnes Claesson
Ulricehamns IF
2:31.15030
+18.1790
13
Amanda Frid
Filipstads SF
2:31.15040
+19.1800
14
Elin Axelsson
OK Landehof
2:31.15070
+19.1830
15
Vera Sandelin
IFK Skövde SK
2:31.15070
+19.1830
16
Ella Beronius
Boxholm-Ekeby SK
2:31.15070
+19.1830
17
Inez Ljungberg
Ulricehamns IF
2:32.15140
+20.1900
18
Ottilia Alvarsson
Täby IS SK
2:33.15200
+20.1960
19
Tilde Strid
OK Landehof
2:33.15260
+21.2020
20
Nike Werner
IK Stern
2:34.15300
+21.2060
21
Elsa Karlsson
Tranemo IF
2:36.15520
+23.2280
22
Ingrid Skiöld
Borås SK
2:38.15710
+25.2470
23
Alva Johansson
Ulricehamns IF
2:39.15850
+27.2610
24
Elin Quick
Falköpings AIK SK
2:40.15910
+27.2670
25
Wilda Friman
IF Rigor
2:46.16520
+33.3280
26
Wilma Reinholdsson
OK Alehof
2:55.17450
+43.4210
27
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
3:04.18350
+52.5110
28
Mimmi Leiderth
Ulricehamns IF
3:07.18680
+55.5440
29
Meja Sahlin
Falköpings AIK SK
3:21.20080
+1:09.6840
H 10
0.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Carl Björk
IFK Skövde SK
1:46.10510
2
Albin Larsson
Filipstads SF
1:48.10760
+2.150
3
Emil Larsson
Filipstads SF
1:58.11740
+12.1130
4
Arvid Trofast
Borensbergs IF SK
2:07.12670
+21.2060
5
Malte Henden
Ulricehamns IF
2:07.12680
+21.2070
6
Hugo Braam
Kimstad GOIF
2:08.12730
+22.2120
7
Lucas Mårts
IK Stern
2:09.12880
+23.2270
8
Rasmus Ganebäck
Almby IK
2:10.12930
+24.2320
9
Joel Hoflund Martinsson
IK Hakarpspojkarna
2:11.13000
+24.2390
10
Viktor Persson
Borås SK
2:11.13020
+25.2410
11
Wilhelm Kuylenstierna
Sävedalens AIK
2:11.13030
+25.2420
12
Pål Hassellöf
IK Stern
2:12.13100
+25.2490
13
David Stomberg
Almby IK
2:12.13140
+26.2530
14
Tage Börjesson
Linköpings SK
2:14.13330
+28.2720
15
Malte Lundh
Almby IK
2:16.13540
+30.2930
16
Olle Gedda
OK Landehof
2:18.13760
+32.3150
17
Oliver Hedberg
Sunne SLF
2:19.13810
+33.3200
18
Birk André Löngårdh
Ulricehamns IF
2:21.14050
+35.3440
19
Albin Lundqvist
Falköpings AIK SK
2:26.14510
+40.3900
20
Natanael Bokesand
Sävedalens AIK
2:26.14540
+40.3930
21
Wilmer Wall
Borås SK
2:26.14580
+40.3970
22
Sixten Lindberg
IF Hallby SOK
2:26.14590
+40.3980
23
Nils Johansson
IK Hakarpspojkarna
2:27.14630
+41.4020
24
Oskar Olsson
Äspereds IF
2:27.14680
+41.4070
25
Erik Pihl
Borås SK
2:28.14770
+42.4160
26
Linus Wedin
Garphyttans IF
2:32.15130
+46.4520
27
Emil Ling
IF Hallby SOK
2:32.15150
+46.4540
28
Gustav Wågesson
Landsbro IF SK
2:35.15440
+49.4830
29
Alfred Swahn
OK Landehof
2:35.15490
+49.4880
30
Hampus Darius
Falköpings AIK SK
2:38.15770
+52.5160
31
Isak Hertz
IF Hallby SOK
2:40.15970
+54.5360
32
Vilhelm Lernevik
IK Hakarpspojkarna
2:41.16020
+55.5410
33
Ludwig Norén
Ulricehamns IF
2:42.16130
+56.5520
Logga in för att slippa de här annonserna
34
Vile Torbrink
OK Landehof
2:46.16500
+59.5890
35
Matheo Rydén
Ulricehamns IF
2:49.16840
+1:03.6230
36
Gabriel Svärd
Ulricehamns IF
2:59.17870
+1:13.7260
37
Axel Kamstedt
IF Hallby SOK
2:59.17880
+1:13.7270
38
Jacob Holmberg
Ulricehamns IF
3:01.18050
+1:15.7440
39
Isac Dahlqvist
Ulricehamns IF
3:08.18790
+1:22.8180
40
Anton Olsson
Äspereds IF
3:10.18990
+1:24.8380
41
Alexander Gustavsson
Ulricehamns IF
3:13.19210
+1:27.8600
42
Olle Lindqvist
Ulricehamns IF
3:20.19990
+1:34.9380
43
Marcus Ramberg
Ulricehamns IF
3:54.23360
+2:08.12750