Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
HuvudstadsCrossen
2016-01-24
INFO
RESULTAT
KARTA
Information
Arrangör:
Sundbybergs IK
Plats: Täby Konstsnöspår
Längdskidor
Skicross
Fristil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 10
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Agnes Josefsson
Täby IS SK
9:39.57800
2
Ida Zeffer
Mälarö SOK
10:53.65290
3
Wilda Lundqvist
Mälarö SOK
11:53.71200
D 12
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Kerstin Åberg
Tumba-Mälarhöjden OK
12:13.73210
2
Tilde Josefsson
Täby IS SK
12:28.74740
3
Hilma Claesson
Tumba-Mälarhöjden OK
12:47.76680
D 14
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Ebba Karlsson
Täby IS SK
10:19.61820
2
Lisa Ekberg
Nacka Värmdö SK
10:55.65430
3
Lisa Nystedt
Täby IS SK
10:56.65530
D 16
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Olivia Lavén
Täby IS SK
16:58.101730
2
Signe Svensson
IKJ Haninge
17:08.102720
H 10
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Erik Nederheim
IKJ Haninge
7:45.46470
2
Olle Rune
Täby IS SK
8:21.50060
3
Malte Lessing
Sundbybergs IK
8:23.50250
H 12
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Hampus Skoglund
Täby IS SK
10:16.61500
2
Arvid Ekberg
Nacka Värmdö SK
10:22.62100
3
Hugo Granström
Sundbybergs IK
11:11.67040
H 14
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Måns Skoglund
Täby IS SK
9:03.54290
2
Carl Rune
Täby IS SK
9:26.56570
3
Hugo Enetjärn
Nyköpings OK
10:07.60680
H 16
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
14:35.87490
2
Jonatan Ståhl
Sundbybergs IK
19:18.115760
3
Erik Dahlqvist
Täby IS SK
19:24.116320
H/D 8
Längdskidor, Skicross, Fristil
-
Linnea Åkerlund
Sundbybergs IK
-
Frans Lessing
Sundbybergs IK
-
Sigge Lindell
Täby IS SK
-
Lovisa Nederheim
Föreningen IKJ Haninge
-
Isak Josefsson
Täby IS SK
-
Melvin Norebrink
Sundbybergs IK
-
Erik Rosenquist
Täby IS SK
-
Erik Skoglund
Täby IS SK
-
Harald Strömblad
Täby IS SK
-
Anton Werdenhoff
Sundbybergs IK
-
Stella Werdenhoff
Sundbybergs IK
-
Emil Wågberg
Täby IS SK
-
Lina Wågberg
Täby IS SK
-
Junior Ylipää
Mälarö SOK
-
Ella Åhström
Sundbybergs IK
-
Folke Helldén
Sundbybergs IK
-
Ebba Hedmark
Täby IS SK
-
Lovisa Gyllbäck
Sundbybergs IK
-
Ella Furustad
Täby IS SK
-
Elias Furustad
Täby IS SK
-
Hedda Fochsen
Täby IS SK
-
Max Enhörning
Täby IS SK
-
William Dovander
Sundbybergs IK
-
Valerie Danielsson
Täby IS SK
-
Pauline Dahl
Sundbybergs IK
D 17 Motion
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
16:58.101760
2
Helena Falk
IKJ Haninge
22:47.136640
H 17 Motion
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Peter Rune
Täby IS SK
15:07.90630
2
Anders Svensson
Sundbybergs IK
16:07.96650
3
Torbjörn Karlsson
Täby IS SK
16:32.99160
Se hela resultatlistan
Officiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är uppladdade av arrangörerna själva, detta är alltså officiella resultat.
Läs mer
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
HuvudstadsCrossen 2019
Huvudstadscrossen 2018
HuvudstadsCrossen 2016
HuvudstadsCrossen 2015
HuvudstadsCrossen 2013
Huvudstadscrossen 2012
Tävlingar i närheten
Gålörullen 2016
UVK-rullen 2016
Vålarullen 2016
Norrskidan 2016
Stockholm ski marathon 2016
DM Klassiskt Uppland 2016
Tjejskidan 2016
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan