Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Hornbergsloppet
2016-01-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Peter Thunvall
Föreningen IKJ Haninge
2:15:06.810500
73.5p
2
Tommy Vikman
Gimo IF SK
2:25:14.871300
+10:08.60700
67.6p
3
Tomas Jelinek
Sundbybergs IK
2:25:58.875700
+10:52.65100
67.3p
4
Fredrik Ström
Bålsta SK
2:27:43.886200
+12:37.75600
66.3p
5
Anders Movérare
Föreningen IKJ Haninge
2:28:11.889000
+13:05.78400
66.1p
6
Ronnie Pettersson
Haninge SOK
2:28:52.893100
+13:46.82500
65.8p
7
Johan Jakobsson
Vassunda IF
2:32:43.916200
+17:37.105600
63.9p
8
Mikael Wikström
Högbo GOIF
2:33:37.921600
+18:31.111000
63.4p
9
David Wijk
Högbo GOIF
2:34:14.925300
+19:08.114700
63.2p
10
Peter Skogert
Jm-Konc IF
2:37:09.942800
+22:03.132200
61.8p
11
Peter Larsson
Årsunda IF
2:40:23.962200
+25:17.151600
60.4p
12
Magnus Jonsson
Gävle SK
2:40:51.965000
+25:45.154400
60.2p
13
Mårten Sahlin
Falu IK
2:41:15.967400
+26:09.156800
60.1p
14
Andreas Svensson
Åkersberga SK
2:42:31.975000
+27:25.164400
59.5p
15
Jonas Andersson
OK Linné
2:42:56.977500
+27:50.166900
59.4p
16
Lars Landenberg
Rembo IK
2:44:12.985100
+29:06.174500
58.8p
17
Jonas Branting
Hällbybrunns IF
2:44:45.988400
+29:39.177800
58.6p
18
Reine Eklund
Västerås Skidklubb
2:49:58.1019700
+34:52.209100
56.6p
19
Jesper Swedenborg
Stockholms RK
2:50:06.1020500
+35:00.209900
56.6p
20
Anders Johansson
Högbo GOIF
2:50:34.1023300
+35:28.212700
56.4p
21
Roger Broström
Surahammars SOK
2:50:56.1025500
+35:50.214900
56.2p
22
Tomas Sundqvist
Gävle SK
2:53:35.1041400
+38:29.230800
55.3p
23
Marcus Hornström
Högbo GOIF
2:54:51.1049000
+39:45.238400
54.8p
24
Andreas Dennerman
Bålsta SK
2:56:28.1058700
+41:22.248100
54.3p
25
Andrew Hooker
Orsa SK
2:57:16.1063500
+42:10.252900
54.0p
26
Ulric Hillstedt
Österlövsta FF
2:57:41.1066000
+42:35.255400
53.9p
27
Erik Illerhag
Gävle SK
2:59:45.1078400
+44:39.267800
53.2p
27
Tony Olsson
Hofors Aif
2:59:45.1078400
+44:39.267800
53.2p
29
Niklas Persson
Högbo GOIF
3:01:08.1086700
+46:02.276100
52.7p
30
Per-Magnus Svärd
Storviks IF
3:01:34.1089300
+46:28.278700
52.6p
31
Johan Hedlund
Flir IF
3:02:42.1096100
+47:36.285500
52.2p
32
Krister Abramsson
Hofors Aif
3:03:53.1103200
+48:47.292600
51.8p
33
Pontus Mattsson
Öregrunds IK
3:10:50.1144900
+55:44.334300
49.7p
34
Erik Rosch
Storådalens SK
3:14:38.1167700
+59:32.357100
48.7p
35
Per Ängsås
Stockholms RK
3:18:01.1188000
+1:02:55.377400
47.8p
36
Axel Bernhult
Hofors Aif
3:18:19.1189800
+1:03:13.379200
47.7p
37
Ulf Söder
Ericsson IK
3:19:27.1196600
+1:04:21.386000
47.4p
38
Jonas Wulff
Consoden Team IF
3:21:36.1209500
+1:06:30.398900
46.8p
39
Lars Mattsson
Nacka Värmdö SK
3:40:48.1324700
+1:25:42.514100
42.4p
-
Johan Lagerkvist
Västerås Skidklubb
23:59:58.8639700
-
-
Niclas Malmström
Storviks IF
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Andersson
Spirit IF
23:59:59.8639800
-
-
Anders Svensson
Gävle SK
23:59:59.8639800
-
-
Ulf Angelsiöö
Storvreta IK
23:59:59.8639800
-
-
Alexander Svensson
Täby OK
23:59:59.8639800
-
-
Tommy Stenvi
OK Linné
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Hammarlund
Ockelbo SK
23:59:59.8639800
-
-
Per Åberg
Gävle SK
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Karlsson
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Torbjörn Blom
Valbo Aif
23:59:59.8639800
-