Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stråkenloppet
2016-01-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jonathan Egerbo
IK Livsnerven
3:11:55.1151410
53.4p
2
Per Larsson
Kungsäters IF
3:19:38.1197770
+7:43.46260
51.0p
3
Marcus Birgersson
Eksjö SOK
3:20:57.1205640
+9:02.54130
50.6p
4
Filip Jerenvik
IFK Skövde SK
3:22:54.1217360
+10:59.65850
50.1p
5
Jonatan Lövkvist
Bankeryds Skid o Mk
3:23:49.1222810
+11:54.71300
49.8p
6
Andreas Janeke
Habo
3:25:32.1233140
+13:37.81630
49.3p
7
Karin Andersson
Skövde
3:26:43.1240210
+14:48.88700
49.0p
8
Rasmus Andersson
Axa SC
3:29:30.1256980
+17:35.105470
48.3p
9
Viktor Welander
Tibro OK
3:30:15.1261440
+18:20.109930
48.1p
10
Peter Andersson
Tranås
3:30:41.1264080
+18:46.112570
47.9p
11
Per Bidemyr
Hestra IF
3:31:35.1269400
+19:39.117890
47.7p
12
Erik Palmqvist
Skövde
3:31:46.1270520
+19:51.119010
47.7p
13
Anders Ericson
Borås SK
3:33:56.1283520
+22:01.132010
47.1p
14
Conny Jakobsson
Skövde
3:34:09.1284810
+22:14.133300
47.1p
15
Fredrik Kindgren
Nässjö SF
3:35:14.1291390
+23:19.139880
46.8p
16
Markus Bohman
Axa SC
3:36:27.1298610
+24:32.147100
46.5p
17
Hans Olsson
IK Nocout.se
3:39:55.1319490
+28:00.167980
45.6p
18
Marcus Florqvist
Ekshärads SF
3:40:31.1323090
+28:36.171580
45.5p
19
Mattias Fries
Skövde
3:41:44.1330380
+29:49.178870
45.2p
20
Lars Eriksson
Lidköpings VSK
3:43:27.1340650
+31:32.189140
44.8p
21
Hanna Jinnestrand
Jönköping
3:46:42.1360120
+34:47.208610
44.1p
22
Per Paulsson
Navåsens FK
3:47:38.1365790
+35:43.214280
43.9p
23
Mats Wallin
Vreta Skid o Mk
3:49:43.1378240
+37:48.226730
43.4p
24
Peter Lidström
IF Hallby SOK
3:49:48.1378790
+37:53.227280
43.4p
25
Birger Nilsson
Donsö
3:51:07.1386600
+39:11.235090
43.1p
26
Andreas Gustafsson
Göteborg
3:52:02.1392110
+40:07.240600
42.9p
27
Peder Wallentin
Marstrand
3:52:21.1394020
+40:26.242510
42.9p
28
Tobias Lövkvist
Habo
3:53:10.1398900
+41:14.247390
42.7p
29
Malin Andregård
Jönköping
3:55:05.1410440
+43:10.258930
42.3p
30
Henrik Ryberg
Volvo IF
3:56:02.1416170
+44:07.264660
42.1p
31
Jonas Telander
Axa SC
3:57:48.1426750
+45:53.275240
41.8p
32
Dan-Peter Carlsson
OK Vivill
3:59:07.1434670
+47:12.283160
41.5p
33
Magnus Hasselqvist
Fagersanna IF
3:59:55.1439480
+48:00.287970
41.3p
34
Åse Petersson
SOK Viljan
4:00:08.1440740
+48:13.289230
41.3p
35
Johan Olsson
Malmö
4:01:00.1445980
+49:05.294470
41.1p
36
Jerker Påhlsson
Höör
4:02:25.1454450
+50:30.302940
40.9p
37
Richard Johansson
Styrsö Tången
4:02:42.1456110
+50:47.304600
40.8p
38
Stefan Kjellberg
Styrsö Tången
4:03:12.1459120
+51:17.307610
40.7p
39
Eva Bresky
Brämhult
4:03:58.1463790
+52:03.312280
40.6p
40
Robin Jönsson
Stigmännen Karlshamn OK
4:06:18.1477770
+54:23.326260
40.1p
41
Emmelie Kjellberg
Skövde
4:07:46.1486520
+55:51.335010
39.9p
42
Rune Larsen
Valby, Danmark
4:08:46.1492500
+56:50.340990
39.7p
43
Håkan Carlsson
Sjömarken
4:09:11.1495090
+57:16.343580
39.6p
44
Anders Johansson
OK Gränsen
4:09:20.1495930
+57:25.344420
39.6p
45
Ola Emanuelson
IF Hallby SOK
4:09:29.1496850
+57:34.345340
39.6p
46
Therese Häggsjö
Herrljunga Skid o OL
4:11:25.1508400
+59:29.356890
39.2p
47
Mats Gustafsson
Landehof
4:14:19.1525850
+1:02:24.374340
38.7p
48
Johan Andrén
Mölnlycke IF
4:14:49.1528800
+1:02:53.377290
38.6p
49
Kristoffer Kellgren
Triathlon Väst
4:15:04.1530380
+1:03:09.378870
38.6p
50
Mattias Johnsson
Donsö
4:15:08.1530770
+1:03:13.379260
38.6p
51
christer friberg
Stenungsunds OK
4:15:10.1530920
+1:03:15.379410
38.6p
52
Nicklas Fagerkvist
IF Hallby SOK
4:16:22.1538110
+1:04:27.386600
38.4p
53
Fredrik Sjöstedt
Mullsjö SOK
4:16:22.1538160
+1:04:27.386650
38.4p
54
Linus Segerud
Göteborgs SK
4:16:50.1540920
+1:04:55.389410
38.3p
55
Johan Algotsson
Jönköping
4:17:27.1544650
+1:05:32.393140
38.2p
56
Annika Albrecht
SOK Knallen
4:17:59.1547820
+1:06:04.396310
38.1p
57
Linn Marinder
Skogsbygdens IF
4:18:39.1551830
+1:06:44.400320
38.0p
58
Jonas Bromö
Linköping
4:21:01.1566030
+1:09:06.414520
37.6p
59
Martin Fors
Göteborg
4:21:40.1569940
+1:09:45.418430
37.5p
60
Henrik Fors
Göteborg
4:21:40.1569960
+1:09:45.418450
37.5p
61
Joachim Lindh
Nybro Ski
4:22:14.1573360
+1:10:19.421850
37.4p
62
Fredrik Borggren
Axa SC
4:24:56.1589590
+1:13:01.438080
37.0p
63
Andrew Lawrenson
IF Hagen SK
4:26:17.1597640
+1:14:22.446130
36.8p
64
Victor Carlsson
Växjö
4:27:13.1603230
+1:15:18.451720
36.6p
65
Mårten Mellby
Jönköping
4:29:37.1617620
+1:17:42.466110
36.3p
66
Mia Reynolds
IF Hagen SK
4:36:41.1660060
+1:24:46.508550
35.3p
67
Mattias Palm
Hestra IF
4:37:21.1664070
+1:25:26.512560
35.2p
68
Henrik Karlsson
Stigmännen Karlshamn OK
4:39:10.1674920
+1:27:15.523410
34.9p
69
Claes Hammarson
Älvängen
4:39:56.1679550
+1:28:01.528040
34.8p
70
Magnus Lantz
Åsa
4:39:56.1679560
+1:28:01.528050
34.8p
71
Kerstin Svensson
Trollhättans SOK
4:42:11.1693030
+1:30:16.541520
34.5p
72
Daniel Graan
IF Hallby SOK
4:47:35.1725450
+1:35:40.573940
33.8p
73
Lars Lehmann
København SK
4:50:06.1740550
+1:38:11.589040
33.5p
74
Jens Andersson
Plamako Sportsclub
4:50:38.1743780
+1:38:43.592270
33.4p
75
johan sjögren
Hörby
4:53:24.1760340
+1:41:29.608830
33.0p
76
Erik Målqvist
Jönköping
4:53:34.1761370
+1:41:39.609860
33.0p
77
Lotta Andrén
Göteborgs SK
4:53:39.1761840
+1:41:44.610330
33.0p
78
Jörgen Borggren
Axa SC
4:55:54.1775340
+1:43:59.623830
32.7p
79
Hans Gunnar Johansson
Ödeshögs SK
4:59:17.1795630
+1:47:22.644120
32.3p
80
Emma Fyrsten
Linköping
5:00:50.1804910
+1:48:54.653400
32.1p
81
Louise Lundin
Axa SC
5:00:52.1805110
+1:48:56.653600
32.1p
82
Anna Skogberg
Axa SC
5:00:56.1805540
+1:49:01.654030
32.1p
83
Veikko Räihä
ASK Växjö
5:01:12.1807120
+1:49:17.655610
32.1p
84
Markus Fabiansson
Volvo IF
5:02:40.1815930
+1:50:45.664420
31.9p
85
Linda Korpås
Herrljunga Skid o OL
5:03:02.1818150
+1:51:07.666640
31.9p
86
Olof Mohill
Axa SC
5:05:46.1834560
+1:53:51.683050
31.6p
87
Fredrik Algotsson
Torslanda
5:08:03.1848200
+1:56:07.696690
31.3p
88
Oskar Asphäll
Göteborg
5:08:08.1848750
+1:56:13.697240
31.3p
-
Emmelie Axelsson
IK Nocout.se
23:59:58.8639700
-
-
Thomas Assarsson
Slätteröds Löparklubb
23:59:58.8639700
-
-
Simon Bengtsson
Malmö
23:59:58.8639700
-
-
Elin Bergström
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Jonas Boström
OK Gränsen
23:59:58.8639700
-
-
Toni Danielsen
Göteborg
23:59:58.8639700
-
-
Christer Hyléen
Volvo IF
23:59:58.8639700
-
-
Ann-Sofie Josefsson
Bankeryds Skid o Mk
23:59:58.8639700
-
-
Patrik Kvist
Landskrona
23:59:58.8639700
-
-
Magnus Lander
Halmstads Skidklubb
23:59:58.8639700
-
-
Christer Svantesson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Tobias Törnqvist
Tranemo IF
23:59:58.8639700
-
-
Mats Paulsson
Göteborgs Polismäns IF
23:59:58.8639700
-
-
Christer Stureson
Plamako Sportsclub
23:59:58.8639700
-
-
Karl Delin
Ryda SK
23:59:58.8639700
-
-
Billy Rosander
Vais
23:59:58.8639700
-
-
Jan Lindström
Hörby
23:59:58.8639700
-
-
Jonas Strid
Hörby
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Granlund
Eksjö SOK
23:59:58.8639700
-
-
Hanna Kvistberg
Göteborg
23:59:58.8639700
-
-
Sara Nilsson
Grönahögs IK
23:59:58.8639700
-
-
Jennie Rudolfsson
Stigmännen Karlshamn OK
23:59:58.8639700
-
-
Ellen Tjernberg
Karlshamn triatlon Karlshamn
23:59:58.8639700
-
-
Niclas Håkansson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Brodd
Skövde
23:59:58.8639700
-
-
Elisabeth Tunhag
Simlångsdalens IF
23:59:58.8639700
-
-
Örjan Josefsson
Bankeryds Skid o Mk
23:59:58.8639700
-
-
Christian Andersson
Lilla Edet
23:59:59.8639800
-
-
Elin Andersson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Ann-charlotte Andrén
Mölnlycke IF
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Björk
Hörby
23:59:59.8639800
-
-
Samuel Larsson
Vaggeryds SOK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Lindström
Mölndal
23:59:59.8639800
-
-
Christian Melin
Bottnaryd IF
23:59:59.8639800
-
-
Oskar Wästlund
OK Landehof
23:59:59.8639800
-