Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stora vildmannaloppet
2016-01-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Martin Rosvall
Lycksele IF
1:46:33.639200
83.7p
2
Erik Jonsson
Rossöns IF
1:46:57.641600
+24.2300
83.3p
3
Joel Bodén
Täfteå IK
1:48:13.649200
+1:40.9900
82.1p
4
Tobias Nilsson
IFK Umeå
1:49:06.654500
+2:33.15200
81.3p
5
Per Sandberg
Filipstads SF
1:49:35.657400
+3:02.18100
80.9p
6
Mattias Westman
Team ICA
1:50:50.664900
+4:17.25600
79.8p
7
Erik Viklund
Bondsjöhöjdens IK
1:50:52.665100
+4:19.25800
79.8p
8
Johan Sandberg
Täfteå IK
1:50:53.665200
+4:20.25900
79.8p
9
Andreas Domeij
1life IF
1:52:42.676100
+6:09.36800
78.2p
10
Martin Isaksson
IFK Umeå
1:54:11.685000
+7:38.45700
77.0p
11
Simon Sundberg
Axa SC
1:56:52.701100
+10:19.61800
74.9p
12
Andreas Oskarsson
IFK Umeå
1:58:12.709100
+11:39.69800
73.9p
13
Petter Ögren
Lycksele IF
1:59:17.715600
+12:44.76300
73.1p
14
Jonathan Ström
Hägglunds Ski Team SK
2:02:42.736100
+16:09.96800
70.7p
15
Christoffer Olsson
Hudiksvalls IF
2:03:07.738600
+16:34.99300
70.4p
16
Kristoffer Karlsson
Nässjö SF
2:03:27.740600
+16:54.101300
70.2p
17
Erik Jansson Palmer
Saltsjöbadens SLK
2:03:47.742600
+17:14.103300
70.0p
18
Marcus Innala
Kalix SK
2:03:57.743600
+17:24.104300
69.9p
19
Eric Wåglin
Axa SC
2:04:26.746500
+17:53.107200
69.6p
20
Steffan Lloyd
XC Ottawa
2:07:26.764500
+20:53.125200
67.6p
21
Jesper Lundqvist
Skellefteå XC
2:07:39.765800
+21:06.126500
67.5p
22
Johan Danielsson
Lycksele IF
2:08:38.771700
+22:05.132400
66.9p
23
Joel Burström
Täfteå IK
2:08:39.771800
+22:06.132500
66.9p
24
Andreas Andersson
Täfteå IK
2:08:59.773800
+22:26.134500
66.7p
25
Fredrik Mäki
IK Studenterna
2:10:29.782800
+23:56.143500
65.8p
26
Henrik Fors
Junosuando IK
2:11:08.786700
+24:35.147400
65.4p
27
Erik Nygren
Agnäs IK
2:13:04.798300
+26:31.159000
64.3p
28
Dag Stridh
IK Studenterna
2:13:13.799200
+26:40.159900
64.2p
29
Oskar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
2:14:08.804700
+27:35.165400
63.7p
30
Joakim Forsberg
Agnäs IK
2:14:12.805100
+27:39.165800
63.7p
31
Jonas Nyström
Skellefteå SK
2:15:38.813700
+29:05.174400
62.9p
32
Elis Franzén
Haparanda SKT
2:18:30.830900
+31:57.191600
61.4p
33
Mathias Westerlund
Vårby IK
2:18:34.831300
+32:01.192000
61.4p
34
Viktor Forsberg
Agnäs IK
2:18:41.832000
+32:08.192700
61.3p
35
Tim Holmlund
IK Studenterna
2:19:05.834400
+32:32.195100
61.1p
36
Patrik Byström
1life IF
2:19:42.838100
+33:09.198800
60.8p
37
Jonas Nordin
IK Studenterna
2:19:45.838400
+33:12.199100
60.8p
38
Jonas Olofsson
IK Studenterna
2:20:16.841500
+33:43.202200
60.5p
39
Erik Öman
Hägglunds Ski Team SK
2:21:28.848700
+34:55.209400
59.9p
40
Erik Stridh
Ufk
2:27:11.883000
+40:38.243700
57.3p
41
Johan Karlsson
Täfteå IK
2:31:04.906300
+44:31.267000
55.6p
42
Fredrik Forsberg
Agnäs IK
2:32:46.916500
+46:13.277200
54.9p
43
Magnus Lindfors
IFK Umeå
2:33:30.920900
+46:57.281600
54.6p
44
Fredrik Bergman
Bondsjöhöjdens IK
2:34:03.924200
+47:30.284900
54.4p
45
Robin Bäckström
IFK Rundvik
2:34:53.929200
+48:20.289900
54.0p
46
Joakim Andersson
Täfteå IK
2:37:58.947700
+51:25.308400
52.8p
47
Simon Johansson
Spöland Vännäs IF
2:38:41.952000
+52:08.312700
52.6p
48
Max Brändström Nyström
Brälappen brädklubb
2:40:05.960400
+53:32.321100
52.0p
49
Lars Lundberg
IK Studenterna
2:41:49.970800
+55:16.331500
51.4p
50
Andreas Brink
Axa SC
2:46:54.1001300
+1:00:21.362000
49.7p
51
Anders Bennet
IFK Umeå
2:48:53.1013200
+1:02:20.373900
49.0p
52
Mikael Davidsson
Ncc IF
2:49:50.1018900
+1:03:17.379600
48.7p
53
Robert Ahlström
Agnäs IK
3:13:32.1161100
+1:26:59.521800
42.1p
-
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-