Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Flyktingloppet
2008-03-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Petter JR Northug
Henning Sl
2:01:33.729200
93.2p
2
Jerry Ahrlin
Vålådalen SK
2:01:33.729200
93.2p
3
Oskar Svärd
Ulricehamns IF
2:01:34.729300
+1
93.2p
4
Eldar Rønning
Skogn IL
2:01:35.729400
+2.100
93.2p
5
Johan Kjølstad
Skogn IL
2:01:55.731400
+22.2100
92.8p
6
Arnstein Finstad
Steinkjer Skl
2:02:30.734900
+57.5600
92.1p
7
Kristian Rennemo Tettli
Henning Sl
2:02:32.735100
+59.5800
92.1p
8
Marius Lande
Henning Sl
2:02:40.735900
+1:07.6600
91.9p
9
Gustaf Berglund
Åsarna IK
2:02:40.735900
+1:07.6600
91.9p
10
Simon Landfald
Leirådal Il, Nor
2:04:35.747400
+3:02.18100
89.7p
11
Jörgen Aukland
Norway
2:05:33.753200
+4:00.23900
88.6p
12
Martin Møller
Ntnui Langrenn
2:06:25.758400
+4:52.29100
87.6p
13
Martin Hammer
Ekne IL
2:06:55.761400
+5:22.32100
87.1p
14
Jonas Byman
Myssjö-Ovikens IF
2:08:09.768800
+6:36.39500
85.8p
15
Jørn Yngve Tømmerstrand
Kolvereid IL
2:08:09.768800
+6:36.39500
85.8p
16
Espen Emanuelsen
Lierne IL
2:09:49.778800
+8:16.49500
84.1p
17
Kent Ove Claussen
Steinkjer Skl
2:12:07.792600
+10:34.63300
81.9p
18
Anders Palmér
Ulricehamns IF
2:13:36.801500
+12:03.72200
80.5p
19
Peder Kjærnli
Ntnui Langrenn
2:14:18.805700
+12:45.76400
79.9p
20
Einar Raknes
Ntnui Langrenn
2:14:45.808400
+13:12.79100
79.5p
21
Jørund Skjei
Stod IL
2:17:21.824000
+15:48.94700
77.2p
22
Runar Martinsen
Lierne IL
2:18:45.832400
+17:12.103100
76.0p
23
Vegard Saursaunet
Egge IL
2:19:05.834400
+17:32.105100
75.8p
24
Ove Antvord Haugereid
Ntnui Langrenn
2:19:49.838800
+18:16.109500
75.2p
25
Lars Stokke
Henning Sl
2:19:51.839000
+18:18.109700
75.2p
26
Eric Simonsson
Landöns IF
2:20:48.844700
+19:15.115400
74.4p
27
Kjetil Vatne
Nte
2:21:09.846800
+19:36.117500
74.1p
28
Lars-Håvard Tømmervik
Malm IL
2:25:10.870900
+23:37.141600
71.2p
29
Magnus Salamon Flaat
Snåsa IL
2:27:43.886200
+26:10.156900
69.4p
30
Ola A Eggen
Snåsa IL
2:31:31.909000
+29:58.179700
66.9p
31
Kjell Ove P Tiller
Leksdal IL
2:31:59.911800
+30:26.182500
66.6p
32
Ivar Strand
Snåsa IL
2:32:15.913400
+30:42.184100
66.4p
33
Torstein Sundal
Nessegutten IL
2:43:09.978800
+41:36.249500
60.3p
34
Eivind Klemmetvoll
Systemrevisjon As
2:56:34.1059300
+55:01.330000
54.1p
35
Terje Kalland
Mosjøen IL
2:59:00.1073900
+57:27.344600
53.1p
36
Erik Olsson
Brattby-Gubböle IF
3:07:31.1125000
+1:05:58.395700
49.9p
37
Øyvind Haugan
Statsbygd IL
3:11:38.1149700
+1:10:05.420400
48.5p
38
Knut-Olav Skjetne
Systemrevisjon As
3:21:17.1207600
+1:19:44.478300
45.5p
39
Odd-Robert Solvåg
No Club
3:30:15.1261400
+1:28:42.532100
43.0p
40
Henning Grue
Systemrevisjon As
3:35:56.1295500
+1:34:23.566200
41.6p