Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Haldo Hanssons Minne
2016-02-21
Deltävling i
ICA Supermarket Jemtland Ski Tour 2016
<<< Flyktingloppet
Flyktingloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 50
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Egil Brørs
Steinkjer Skl
2:19:08.834700
69.3p
2
Leo Lyngstad
Sørli IL
2:20:09.840800
+1:01.6000
68.6p
3
Mikael Åkerlund
Follafoss IL
2:21:13.847200
+2:05.12400
68.0p
4
Bo Göransson
Åsarna IK
2:24:00.863900
+4:52.29100
66.4p
5
Lennart Paulsson
Umepolisens Skytte o IK
2:26:21.878000
+7:13.43200
65.1p
6
Gunnar Nylander
Åsarna IK
2:27:26.884500
+8:18.49700
64.5p
7
Per Arild Bolaas
Steinkjer Skl
2:29:06.894500
+9:58.59700
63.6p
8
Tomas Carlsson
Nässjö SKI
2:30:41.904000
+11:33.69200
62.8p
9
Patrik Norberg
Trångsvikens IF
2:31:03.906200
+11:55.71400
62.6p
10
Per Steen
Brunflo IF
2:31:35.909400
+12:27.74600
62.4p
11
Leif Arnold Lyngstad
Sørli IL
2:31:43.910200
+12:35.75400
62.3p
12
Ove Sandvik
Lierne IL
2:32:58.917700
+13:50.82900
61.7p
13
Stefan Persson
Åsarna IK
2:34:24.926300
+15:16.91500
61.0p
14
Hans Hansson
Åsele IK
2:35:48.934700
+16:40.99900
60.3p
15
Odd-Björnar Ness
Haltenbanken BIL
2:36:45.940400
+17:37.105600
59.9p
16
Per Magnus Landén
Ås
2:38:33.951200
+19:25.116400
59.1p
17
Tomas Lindqvist
Aspås IF
2:39:11.955000
+20:03.120200
58.8p
18
Stefan Andersson
Brunflo IF
2:39:33.957200
+20:25.122400
58.6p
19
Kalle Lennartsson
Vattudalens LDK
2:39:34.957300
+20:26.122500
58.6p
20
Ola Kvemo
Lierne IL
2:40:01.960000
+20:53.125200
58.4p
21
Mårten Eneberg
Spikbodarna IK
2:41:50.970900
+22:42.136100
57.6p
22
Lars-Göran Söderberg
Rödön SK
2:41:53.971200
+22:45.136400
57.6p
23
Johnny Nordman
Aspås IF
2:42:06.972500
+22:58.137700
57.5p
24
Karl-Johan Andersson
Östersunds SK
2:46:55.1001400
+27:47.166600
55.6p
25
Örjan Sandler
Orrvikens IK
2:48:30.1010900
+29:22.176100
54.9p
26
Egon Kvarnlöf
Offerdal
2:50:11.1021000
+31:03.186200
54.3p
27
Pär Hylback
ÖSK
2:52:33.1035200
+33:25.200400
53.4p
28
Åke Wedin
Östersunds SK
2:52:36.1035500
+33:28.200700
53.4p
29
Björn Hellstrand
Duveds IF
2:54:10.1044900
+35:02.210100
52.8p
30
Mikael Kvarnlöf
Offerdal
2:59:22.1076100
+40:14.241300
51.0p
31
Jan-Peter Magnusson
Kälens IF
3:00:51.1085000
+41:43.250200
50.5p
32
Ulf Bengtsson
Aspås IF
3:02:09.1092800
+43:01.258000
50.1p
33
Mikael Landén
Alsens IF
3:03:56.1103500
+44:48.268700
49.5p
34
Harry Tängmark
Vattudalens LDK
3:03:58.1103700
+44:50.268900
49.5p
35
Sören Hansson
Brunflo IF
3:05:53.1115200
+46:45.280400
48.9p
36
Dag Svensson
IKJ Haninge
3:06:29.1118800
+47:21.284000
48.8p
37
Jan Molde
Östersunds SK
3:06:30.1118900
+47:22.284100
48.7p
38
Inge Hafstad
Leirådal
3:06:34.1119300
+47:26.284500
48.7p
39
Leif Löfström
Näldens IF
3:07:49.1126800
+48:41.292000
48.4p
40
Robert Edvardsson
Roslags-Länna IF
3:08:26.1130500
+49:18.295700
48.2p
41
Patrik Bergesol
Nälden
3:14:11.1165000
+55:03.330200
46.5p
42
Karl-Erik Johansson
Ås IL
3:35:28.1292700
+1:16:20.457900
41.3p
43
Lennart Johansson
Ås IF
3:48:26.1370500
+1:29:18.535700
38.6p
44
Tommy Göransson
FK Finn Ljungby
4:28:05.1608400
+2:08:57.773600
32.3p
-
Björn Larsson
Sveaskog IF
23:59:59.8639800
-
Torbjörn Almgren
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
-
Florian Stamm
No Club
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)