Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Haldo Hanssons Minne
2016-02-21
Deltävling i
ICA Supermarket Jemtland Ski Tour 2016
<<< Flyktingloppet
Flyktingloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 35
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Karl-johan Zeitz
Åre
2:00:58.725700
82.6p
2
Joakim Kangasharju
Ragunda IF
2:03:23.740200
+2:25.14400
80.5p
3
Erik Olofsson
Åsarna IK
2:06:09.756800
+5:11.31000
78.3p
4
Fredrik Sätter
Mattmars sk
2:08:05.768400
+7:07.42600
76.8p
5
Thomas Henriksson
Tynderö IK
2:13:35.801400
+12:37.75600
72.9p
6
Jörgen Roos
Brunflo IF SK
2:13:44.802300
+12:46.76500
72.8p
7
David Bergkvist
SK Bore
2:18:00.827900
+17:02.102100
70.0p
8
Maghnus Carlén
Bodsjöböle SK
2:19:03.834200
+18:05.108400
69.3p
9
Fredrik Thiger
Bergeforsen SK
2:20:12.841100
+19:14.115300
68.6p
10
Peder Andreason
Åre LSK
2:20:31.843000
+19:33.117200
68.4p
11
Marcus Pernevill
IFK Helsingborg
2:20:54.845300
+19:56.119500
68.2p
12
Niklas Allberg
ÖSK
2:21:34.849300
+20:36.123500
67.8p
13
Thomas Tänglander
Östersunds SK
2:23:54.863300
+22:56.137500
66.5p
14
Ralf Andersson
Hotings IF
2:24:29.866800
+23:31.141000
66.1p
15
Ulrich Wahlström
Vattudalens Ldk
2:25:52.875100
+24:54.149300
65.4p
16
Johan Holmlund
Östersund Triathlon
2:26:28.878700
+25:30.152900
65.0p
17
Roger Hållstrand
Åre
2:29:02.894100
+28:04.168300
63.7p
18
Leif Engman
IFK Östersund
2:29:07.894600
+28:09.168800
63.6p
18
Lars Johansson
Brunflo IF
2:29:07.894600
+28:09.168800
63.6p
20
Patrik Finn
Östersunds SK
2:29:50.898900
+28:52.173100
63.3p
21
Stefan Ajax
Rörösjöns IK
2:32:50.916900
+31:52.191100
61.7p
22
Lars Norlander
Östersunds SK
2:33:12.919100
+32:14.193300
61.6p
23
Rickard Johnson
IFK Helsingborg
2:34:06.924500
+33:08.198700
61.1p
24
Björn Rentzhog
ÖSK
2:34:08.924700
+33:10.198900
61.1p
25
Andreas Göransson
Brunflo IF
2:35:54.935300
+34:56.209500
60.3p
26
Andreas Lindgren
AXA
2:39:12.955100
+38:14.229300
58.8p
27
Lars Frank
Östersunds SK
2:39:29.956800
+38:31.231000
58.7p
28
Johan Grundin
Järpens SK
2:39:34.957300
+38:36.231500
58.6p
29
Magnus Flodberg
Järpens SK
2:40:51.965000
+39:53.239200
58.1p
30
Carl-Fredrik Yri
Rödöns SK
2:43:46.982500
+42:48.256700
56.8p
31
Hans Nordell
Lillhärdals IF
2:44:43.988200
+43:45.262400
56.4p
32
Henrik Tegström
Dalasjö IK
2:45:52.995100
+44:54.269300
56.0p
33
Henrik Bardosson
IFK Strömsund
2:49:57.1019600
+48:59.293800
54.4p
34
Marcus Handler
Ås IF
2:50:48.1024700
+49:50.298900
54.1p
35
Joakim Stenvall
Östersunds SK
2:50:56.1025500
+49:58.299700
54.0p
36
Lars Wiklund
Axa SC
2:52:46.1036500
+51:48.310700
53.3p
37
Arne Jonsson
Aspås IF
2:57:01.1062000
+56:03.336200
51.8p
38
Thomas Jarnehill
ÖSK
3:01:51.1091000
+1:00:53.365200
50.2p
39
Oskar Burström
Lättja IF
3:08:00.1127900
+1:07:02.402100
48.3p
40
Magnus Österberg
Ås IF
3:15:53.1175200
+1:14:55.449400
46.0p
41
Jimmy Nilsson
Östersunds SK
3:26:00.1235900
+1:25:02.510100
43.5p
42
Raul Kumar
Östersunds SK
3:26:46.1240500
+1:25:48.514700
43.3p
43
Hans Lindström
Ragunda IF
3:38:16.1309500
+1:37:18.583700
40.7p
-
Erik Larsson
Molidens IK
23:59:58.8639700
-
Öysten Säther
Luftkrigssolan
23:59:58.8639700
-
Rahul Kumar
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Mikael Lundholm
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Mikael G Andersson
Ås IL
23:59:59.8639800
-
Magnus Mattsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)