Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Haldo Hanssons Minne
2016-02-21
Deltävling i
ICA Supermarket Jemtland Ski Tour 2016
<<< Flyktingloppet
Flyktingloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Maria Novak
Offerdals SK
51:39.309800
66.7p
2
Carina Magnusson
Brunflo IF
58:42.352100
+7:03.42200
58.7p
3
Ulrika Eriksson
Klubblös
59:25.356400
+7:46.46500
58.0p
4
Erika Ajax
ÖSK
1:00:02.360100
+8:23.50200
57.4p
5
Jana Novak
Offerdals SK
1:00:55.365400
+9:16.55500
56.5p
6
Eivor Lindgren
Fåker IK
1:03:49.382800
+12:10.72900
54.0p
7
Mikaela Finn
ÖSK
1:03:59.383800
+12:20.73900
53.8p
8
Felicia Hägg
ÖSKD
1:05:57.395600
+14:18.85700
52.2p
9
Gerd Eriksson
Offerdals SK
1:06:27.398600
+14:48.88700
51.8p
10
Gun Eriksson
Offerdals SK
1:06:40.399900
+15:01.90000
51.7p
11
Ulrika Hellby
Alsens IF
1:07:29.404800
+15:50.94900
51.0p
12
Ingmarie Jirhed
Östersunds SK
1:09:07.414600
+17:28.104700
49.8p
13
Alva Eriksson
Spikbodarna IK
1:09:49.418800
+18:10.108900
49.3p
14
Nathalie Edlund
Brunflo IF
1:10:16.421500
+18:37.111600
49.0p
15
Agneta Ingvarsson
Ås IF
1:12:31.435000
+20:52.125100
47.5p
16
Jenny Viklund
Klubblös
1:13:08.438700
+21:29.128800
47.1p
17
Ann-Louise Leo
Klubblös
1:14:24.446300
+22:45.136400
46.3p
18
Ulla Rylander
ÖOK
1:14:34.447300
+22:55.137400
46.2p
19
Veronica Karlsson
IFK Strömsund
1:16:00.455900
+24:21.146000
45.3p
20
Katarina Skylare
Länets
1:16:34.459300
+24:55.149400
45.0p
21
Alice Svärd
Östersunds SK
1:17:24.464300
+25:45.154400
44.5p
22
Charlotte Esping Svarc
Marieby GIF
1:17:26.464500
+25:47.154600
44.5p
23
Jessica Bakkan Winnh
Klubblös
1:17:38.465700
+25:59.155800
44.4p
24
Ulla Waren
Trångsvikens IK
1:18:21.470000
+26:42.160100
44.0p
25
Kristina Halldorf
Marieby GIF
1:20:31.483000
+28:52.173100
42.8p
26
Emma Paulsson
Ånge SK
1:20:32.483100
+28:53.173200
42.8p
27
Therese Wallin
Klubblös
1:27:19.523800
+35:40.213900
39.4p
28
Eva Norman
Klubblös
1:27:24.524300
+35:45.214400
39.4p
29
Irene Tängmark
Vattudalens LDK
1:29:11.535000
+37:32.225100
38.6p
30
Maj-Britt Sagnér
Klubblös
1:40:09.600800
+48:30.290900
34.4p
-
Kajsa Klev
Länets
23:59:59.8639800
-
Pernilla Westerlund
Länets
23:59:59.8639800
-
Gunilla Mellgren
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Annika Sagnér
Klubblös
23:59:59.8639800
-
Ronja Lindberg
Aspås IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)