Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Haldo Hanssons Minne
2016-02-21
Deltävling i
ICA Supermarket Jemtland Ski Tour 2016
<<< Flyktingloppet
Flyktingloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Frösö IF
Plats: Nälden
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Resultatsammanfattning
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lina Korsgren
Åre LSK
2:06:21.758000
78.1p
2
Ida Indahl
Offerdals SK
2:20:23.842200
68.5p
3
Jennie Jirhed
Östersunds SK
2:24:46.868500
66.0p
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Elisabeth Hansson
Karlslunds IF SF
2:43:49.982800
56.8p
2
Maja Sandström
Täfteå IK
2:55:53.1055200
52.2p
3
Ida Svensson
Trångsvikens IF
2:55:55.1055400
52.2p
D 35
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kicki Fransson
Näldens IF
2:28:31.891000
63.9p
2
Lena Gavelin
Mellansel IF
2:35:10.930900
60.6p
3
Katrin Johansson
Brunflo IF
2:48:12.1009100
55.0p
D 50
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ulla Forsbergh
Vallbo SK
2:51:09.1026800
53.9p
2
Pernilla Fagerlund
Åre SLK
3:29:35.1257400
42.6p
3
Anna Christensen
IKJ Haninge
3:40:15.1321400
40.3p
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anton Karlsson
Åsarna
1:57:00.701900
86.2p
2
Oskar Svärd
Tvärreds IF
1:57:01.702000
86.2p
2
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:57:01.702000
86.2p
2
Ole Jörgen Bruvoll
Lierne IL
1:57:01.702000
86.2p
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Niclas Bergfors
Ljustorps IF
2:29:07.894600
63.6p
2
Andreas Lindström
No Club
2:30:01.900000
63.2p
3
Martin Persson
IFK Strömsund
2:30:55.905400
62.7p
H 35
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Karl-johan Zeitz
Åre
2:00:58.725700
82.6p
2
Joakim Kangasharju
Ragunda IF
2:03:23.740200
80.5p
3
Erik Olofsson
Åsarna IK
2:06:09.756800
78.3p
H 50
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Egil Brørs
Steinkjer Skl
2:19:08.834700
69.3p
2
Leo Lyngstad
Sørli IL
2:20:09.840800
68.6p
3
Mikael Åkerlund
Follafoss IL
2:21:13.847200
68.0p
D 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Maria Novak
Offerdals SK
51:39.309800
66.7p
2
Carina Magnusson
Brunflo IF
58:42.352100
58.7p
3
Ulrika Eriksson
Klubblös
59:25.356400
58.0p
H 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ossian Rosenberg
Duveds IF
44:27.266600
77.5p
2
Erik Engelin
Offerdal SK
44:34.267300
77.3p
3
Helge Säther
Byåsen IL
50:54.305300
67.7p
Se hela resultatlistan
Officiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är uppladdade av arrangörerna själva, detta är alltså officiella resultat.
Läs mer
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Haldo Hanssons minne 2023
Haldo Hanssons minne 2022
Haldo Hanssons Minne 2020
Haldo Hanssons Minne 2019
Haldo Hanssons Minne 2018
Haldo Hanssons Minne 2017
Haldo Hanssons Minne 2016
Haldo Hansson 2015
Haldo Hanssons Minne 2014
Haldo Hanssons Minne 2013
Haldo Hanssons Minne 2012
Haldo Hanssons Minne 2011
Haldo Hanssons Minne 2010
Haldo Hanssons Minne 2007
Haldo Hanssons Minne 2006
Tävlingar i närheten
Järpensprinten 2016
Daniel Karlssons Minne 2016
Daniel Karlssons Minne 2016
Hotagenloppet 2016
Gräftåprovet 2016
Tour de fyrfasen etapp 4 2016
Åk en mil vinn en bil 2016
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan