Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Jämtkraft Ski Marathon
2016-02-13
Deltävling i
ICA Supermarket Jemtland Ski Tour 2016
<<< Flyktingloppet
Haldo Hanssons Minne >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anton Karlsson
Åsarna IK
1:55:07.690600
90.4p
2
Håkan Emilsson
Offerdals SK
1:55:08.690770
+1.70
90.4p
3
Oskar Svärd
Tvärreds IF
1:55:38.693770
+31.3070
89.9p
4
Axel Ekström
Garphyttans IF
1:57:47.706670
+2:40.15970
88.0p
5
Emil Persson
Östersunds SK
1:59:24.716390
+4:17.25690
86.5p
6
Patrik Tallbom
Östersunds SK
2:00:47.724630
+5:40.33930
85.4p
7
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
2:00:48.724770
+5:41.34070
85.3p
8
Carl Olander
IK Stern
2:01:53.731290
+6:46.40590
84.4p
9
Torben Svensson
Trillevallens Sportklubb
2:02:10.732990
+7:03.42290
84.2p
10
John Lagerskog
Åre Längdskidklubb
2:02:12.733120
+7:05.42420
84.2p
11
Eric Simonsson
Landöns IF
2:02:12.733190
+7:05.42490
84.2p
12
Gustaf Berglund
Åre Längdskidklubb
2:04:56.749520
+9:49.58820
82.0p
13
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
2:05:49.754800
+10:42.64100
81.3p
14
Gustav Nilsson
No Club
2:06:26.758500
+11:19.67800
80.8p
15
Martin Emilsson
Offerdals SK
2:07:10.762980
+12:03.72280
80.3p
16
Björn Haring
Östersunds SK
2:10:09.780870
+15:02.90170
78.1p
17
André Jakobsson
Östersunds SK
2:11:52.791100
+16:45.100400
76.9p
18
David Berg
Bodsjöböle SK
2:12:47.796670
+17:40.105970
76.3p
19
Erik Strindlund
Östersunds SK
2:13:19.799820
+18:12.109120
75.9p
20
Nils Persson
Östersunds SK
2:14:34.807390
+19:27.116690
75.1p
21
Jakob Karlsson
IK Nocout.se
2:16:53.821240
+21:46.130540
73.6p
22
Daniel Ajax
Ragunda IF
2:18:02.828160
+22:55.137460
72.9p
23
David Nordqvist
SportsGym
2:19:50.838900
+24:43.148200
71.8p
24
Lukas Berglund
No Club
2:25:48.874720
+30:41.184020
68.4p
25
Johan Andreasson
Växjö OK
2:26:52.881120
+31:45.190420
67.8p
26
Ingemar Berg
Bodsjöböle SK
2:33:08.918770
+38:01.228070
64.6p
27
Martin Jonsson
Marieby GoIF
2:36:13.937270
+41:06.246570
63.2p
28
Joakim Ohlzon
Brunflo IF
2:38:33.951200
+43:26.260500
62.1p
29
Elias Haglund
Öset Skidor
2:43:14.979300
+48:07.288600
60.1p
30
Erik Memmi
Halmstad OK
2:44:54.989300
+49:47.298600
59.4p
31
Oskar Vikman
Östersunds SK
2:46:45.1000440
+51:38.309740
58.6p
32
Jonathan Eriksson
Axa SC
2:47:25.1004450
+52:18.313750
58.4p
33
Anders Björkman
Myssjö-Ovikens IF
2:48:18.1009770
+53:11.319070
58.0p
34
David Engström
Östersunds SK
2:48:42.1012100
+53:35.321400
57.9p
35
Markus Lassusbjälnes
No Club
2:52:39.1035820
+57:32.345120
56.4p
36
Jacob Vackdahl
Östersunds SK
2:54:52.1049110
+59:45.358410
55.6p
37
Björn Johansson
Östersunds SK
2:54:52.1049160
+59:45.358460
55.6p
38
Sebastian Gunnarsson
Axa SC
2:59:48.1078770
+1:04:41.388070
53.9p
39
Fredrik Rudolphi
Delsbo IF
2:59:49.1078860
+1:04:42.388160
53.9p
40
Fredrik Alm
No Club
3:14:08.1164730
+1:19:01.474030
49.4p
41
Robert Dahlin
Brunflo IF
3:17:45.1186440
+1:22:38.495740
48.4p
42
Kristoffer Åkerlund
Östersunds SK
3:17:53.1187260
+1:22:46.496560
48.4p
43
Johan Jägers
Östersunds SK
3:40:54.1325310
+1:45:47.634610
42.9p
44
Erik Faxbrink
Gällö SK
3:51:37.1389610
+1:56:30.698910
40.7p