Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Jämtkraft Ski Marathon
2016-02-13
Deltävling i
ICA Supermarket Jemtland Ski Tour 2016
<<< Flyktingloppet
Haldo Hanssons Minne >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 50
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Peter Spångberg
IF Berguven
2:21:28.848790
70.8p
2
Jan Persson
Offerdals SK
2:25:03.870240
+3:34.21350
68.8p
3
Björn Strindlund
Östersunds SK
2:26:54.881330
+5:25.32440
67.8p
4
Lennart Paulsson
Polisutbildningen I Umeå
2:27:57.887680
+6:28.38790
67.2p
5
Gunnar Nylander
Åsarna IK
2:28:11.889000
+6:42.40110
67.1p
6
Tomas Eriksson
Stockholms RK
2:33:40.921900
+12:11.73010
64.4p
7
Patrik Norberg
Trångsvikens IF
2:34:36.927530
+13:07.78640
63.9p
8
Stefan Persson
Åsarna IK
2:36:54.941300
+15:25.92410
62.9p
9
Mårten Eneberg
Spikbodarnas IK
2:39:10.954940
+17:41.106050
61.8p
10
Tomas Lindqvist
Aspås IF
2:44:49.988800
+23:20.139910
59.4p
11
Kalle Lennartsson
Vattudalens LDK
2:45:36.993510
+24:07.144620
59.1p
12
Lars-Göran Söderberg
Rödöns SK - Lars-Göran Söderberg
2:46:04.996350
+24:35.147460
58.9p
13
Mikael Kannasharju
Ragunda IF
2:49:15.1015410
+27:46.166520
57.7p
14
Allan Einarsson
Malungs IF
2:51:06.1026520
+29:37.177630
57.0p
15
Dan Danielsson
Trevål IF
2:51:40.1029930
+30:11.181040
56.7p
16
Örjan Sandler
Orrvikens IK
2:52:03.1032290
+30:35.183400
56.6p
17
Bernt Fresk
Duveds IF
2:53:39.1041820
+32:10.192930
56.0p
18
Åke Wedin
Östersunds SK
2:55:48.1054750
+34:19.205860
55.2p
19
Karl-Johan Andersson
Östersunds SK
2:58:39.1071880
+37:10.222990
54.2p
20
Magnus Vestlund
Östersunds SK
2:58:43.1072290
+37:15.223400
54.2p
21
Per-Olof Sjöberg
Östersunds SK
3:02:18.1093700
+40:49.244810
53.0p
22
Ulf Bengtsson
Aspås IF
3:04:40.1107910
+43:11.259020
52.3p
23
Uno Kallström
Häggenås SK
3:05:00.1109960
+43:31.261070
52.2p
24
Roger Grann
Sunnansjö IK
3:08:26.1130500
+46:57.281610
51.1p
25
Jan Molde
Östersunds SK
3:20:22.1202150
+58:53.353260
47.7p
26
Michael Landén
Alsens IF
3:21:24.1208360
+59:55.359470
47.5p
27
Dan Nordqvist
Linköpings SK
3:27:29.1244890
+1:06:01.396000
45.9p
28
Lars Nilsson
-
3:31:22.1268160
+1:09:53.419270
45.0p
29
Lars Gregorsson
Intersport IF - Intersport
3:35:36.1293570
+1:14:07.444680
44.0p
30
Karl-Erik Johansson
Ås IF
3:50:28.1382770
+1:28:59.533880
40.9p
31
Jan Andersson
Duveds IF
4:11:59.1511830
+1:50:30.662940
37.1p
32
Thomas Andersson
-
4:16:23.1538220
+1:54:54.689330
36.4p