Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tranemoloppet
2016-01-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 14
2.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Viktor Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
7:03.42260
2
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
7:20.43990
+17.1630
3
Emil Granstedt
Eksjö SOK
7:26.44540
+22.2180
4
Hugo Sjögren
Tranemo IF
7:38.45740
+34.3380
5
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
7:48.46750
+44.4390
6
Alexander Thudeen
Sya SK
7:49.46880
+46.4520
7
Gustav Andersson
Borås SK
7:53.47220
+49.4860
8
Oskar Lundberg
Borås SK
7:56.47590
+53.5230
9
Axel Werner
IK Stern
7:58.47730
+54.5370
10
Gustav Ohlin
Tranemo IF
8:00.47990
+57.5630
11
Otto Gustavsson
Ulricehamns IF
8:09.48810
+1:05.6450
12
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
8:19.49830
+1:15.7470
13
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
8:20.49970
+1:17.7610
14
Axel Elmblad
Gnosjö FK
8:21.50030
+1:17.7670
15
Adrian Skiöld
Borås SK
8:25.50410
+1:21.8050
16
Elias Alstéus
Tranemo IF
8:26.50510
+1:22.8150
17
David Dudal
Almby IK
8:31.51090
+1:28.8730
18
Isac Karlsson
Tranemo IF
8:36.51570
+1:33.9210
19
Harald Ekenberg
IK Stern
8:37.51640
+1:33.9280
20
Albin Nyqvist
OK Landehof
8:43.52290
+1:40.9930
21
Joel Björnlinger
IK Vista
8:44.52350
+1:40.9990
22
David Musslinder
Falköpings AIK SK
8:48.52770
+1:45.10410
23
Victor Pettersson
Burseryds IF
9:00.53930
+1:56.11570
24
Alfons Ljungberg
Ulricehamns IF
9:14.55300
+2:10.12940
25
Leo Setterberg
Falköpings AIK SK
9:14.55340
+2:10.12980
26
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
9:15.55460
+2:12.13100
27
Sondre Swahn
OK Landehof
9:25.56490
+2:22.14130
28
Mattias Öhlund
IK Hakarpspojkarna
9:29.56830
+2:25.14470
29
Anton Svensson
Ätrans IF
9:34.57310
+2:30.14950
30
Emil Bernroth
Burseryds IF
9:39.57820
+2:35.15460
31
Jacob Edvardsson
Borås SK
9:47.58690
+2:44.16330
32
Olle Holmberg
Tranemo IF
10:04.60300
+3:00.17940
33
Jesper Nyman
IFK Skövde SK
10:16.61590
+3:13.19230
34
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
10:21.62020
+3:17.19660
35
Erik Ling
IF Hallby SOK
10:49.64830
+3:45.22470
-
Helmer Tallbacka
IFK Skövde SK
23:59:58.8639700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)