Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Morapinglan Jaktstart
2016-01-03
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
20.4km, Längdskidor, Jaktstart
1
Adam Persson
IF Hallby SOK
50:34.303370
87.2p
2
Gustaf Berglund
Storvreta IK
51:59.311840
+1:24.8370
84.6p
3
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
52:18.313760
+1:43.10290
84.0p
4
Elias Andersson
Landsbro IF SK
52:57.317690
+2:23.14220
82.9p
5
Alexander Karlsson
Källbottens IK
53:21.320090
+2:47.16620
82.2p
6
Erik Lieback
Ulricehamns IF
53:27.320660
+2:52.17190
82.1p
7
Gustav Jonsson
Hällbybrunns IF
53:32.321100
+2:57.17630
82.0p
8
Axel Jutterström
IFK Mora SK
53:39.321800
+3:04.18330
81.8p
9
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
53:48.322710
+3:13.19240
81.5p
10
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
54:07.324640
+3:32.21170
81.0p
11
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
54:17.325600
+3:42.22130
80.7p
12
Isak Augustsson
IFK Mora SK
54:19.325890
+3:45.22420
80.6p
13
Linus Lillsjö
Hällbybrunns IF
54:39.327870
+4:05.24400
80.1p
14
Oskar Danielsson Frost
Dala-järna IK
54:52.329110
+4:17.25640
79.8p
15
Karl Ingard
IK Rex
54:53.329200
+4:18.25730
79.8p
16
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
54:54.329370
+4:20.25900
79.7p
17
Linus Nygren
Ulricehamns IF
55:33.333260
+4:58.29790
78.7p
18
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
55:47.334670
+5:13.31200
78.3p
19
Johannes Engdahl
Domnarvets Goif
55:49.334820
+5:14.31350
78.3p
20
Zackarias Björn
Rembo IK
56:13.337210
+5:38.33740
77.7p
21
Samuel Björn
Rembo IK
56:16.337570
+5:42.34100
77.6p
22
Filip Kyrö
Högbo GIF
56:19.337870
+5:45.34400
77.5p
23
Petter Persson
Borås SK
56:27.338610
+5:52.35140
77.3p
24
Albin Persson
Tranemo IF Skidklubb
56:30.338950
+5:55.35480
77.3p
25
Alfred Nilsson
Filipstads SF
56:38.339720
+6:03.36250
77.1p
26
Sebastian Eriksson
Falu IK
56:53.341270
+6:19.37800
76.7p
27
Adam Östling
Sundbybergs IK
57:04.342310
+6:29.38840
76.4p
28
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
57:05.342410
+6:30.38940
76.4p
29
Simon Lundberg
Hagfors SF
57:09.342890
+6:35.39420
76.3p
30
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
57:42.346110
+7:07.42640
75.5p
31
Albin Johansson
Sätra IF
58:25.350460
+7:50.46990
74.5p
32
Emil Sångberg
Hudiksvalls IF
58:39.351830
+8:04.48360
74.2p
33
Eric Jansson
Tranemo IF Skidklubb
59:00.353920
+8:25.50450
73.7p
34
Elis Berg
Sunne Slf
59:00.353940
+8:25.50470
73.7p
35
Jonatan Palander
Sellnäs IF
1:01:32.369150
+10:57.65680
70.4p
36
Alexander Sjödin
Rembo IK
1:01:58.371740
+11:23.68270
69.9p
37
Nick Berg
Västerås Skidklubb
1:03:32.381140
+12:57.77670
68.1p
38
Oscar Höiby
OK Landehof
1:04:34.387370
+14:00.83900
66.9p