Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Gällivare Prolog
2016-04-01
Deltävling i
Scandic Cup 2016
<<< Scandic Cup Gällivare Jaktstart
Scandic Cup Gällivare Jaktstart >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Adam Persson
IF Hallby SOK
6:27.38640
2
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
6:32.39140
+5.400
3
Simon Karlsson
IFK Umeå
6:40.39920
+12.1180
4
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
6:44.40330
+16.1590
5
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
6:45.40410
+17.1670
6
Gustav Berglund
Storvreta IK
6:49.40800
+21.2060
7
Simon Stenberg
Kalix SK
6:50.40910
+22.2170
8
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
6:50.40930
+22.2190
9
Gustav Jonsson
Hällbybrunns IF
6:50.40940
+23.2200
10
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
6:51.41000
+23.2260
11
Isak Augustsson
IFK Mora SK
6:51.41040
+24.2300
12
Leo Johansson
Skillingaryds FK
6:51.41050
+24.2310
13
Johan Herbert
Sundbybergs IK
6:54.41310
+26.2570
14
Elias Andersson
Landsbro IF SK
6:56.41570
+29.2830
15
Arvid Jonsson
Duveds IF
6:56.41580
+29.2840
16
Tobias Olsson
Åsarna IK
6:59.41880
+32.3140
17
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
7:00.41970
+33.3230
18
Petter Persson
Borås SK
7:00.41980
+33.3240
18
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
7:00.41980
+33.3240
20
Erik Lieback
Ulricehamns IF
7:01.42060
+34.3320
21
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
7:02.42100
+34.3360
22
Andreas Karlsson
Kalix SK
7:02.42150
+35.3410
23
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
7:04.42330
+36.3590
24
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
7:06.42540
+39.3800
24
Tobias Lindman
Stockviks SF
7:06.42540
+39.3800
26
Karl Ingard
IK Rex
7:08.42710
+40.3970
27
Joel Åström
Bodens SK
7:08.42780
+41.4040
28
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
7:09.42880
+42.4140
29
Oskar Årebäck
Bolidens SK
7:10.42990
+43.4250
30
Valdemar Nilsson
Bodens SK
7:13.43220
+45.4480
31
Felix Selin
IFK Kiruna
7:14.43380
+47.4640
32
Axel Jutterström
IFK Mora SK
7:15.43460
+48.4720
33
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
7:16.43570
+49.4830
34
Jacob Stark
Stockviks SF
7:16.43590
+49.4850
35
Samuel Björn
Rembo IK
7:17.43660
+50.4920
36
Emrik Nordgren
Vännäs SK
7:19.43880
+52.5140
37
Philip Kristoffersson
Alnö SK
7:22.44160
+55.5420
38
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
7:22.44180
+55.5440
39
Anton Laine
Kalix SK
7:22.44190
+55.5450
40
Arvid Vänn
Stockviks SF
7:23.44250
+56.5510
41
Ludvig Söderlind
IFK Kiruna
7:26.44590
+59.5850
42
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
7:27.44660
+1:00.5920
43
Anton Eriksson
Östersunds SK
7:28.44790
+1:01.6050
44
Albin Larsson
Sunderby SK
7:31.45080
+1:04.6340
45
Zackarias Björn
Rembo IK
7:32.45170
+1:05.6430
46
Adam Westman
Hudiksvalls IF
7:38.45720
+1:10.6980
47
Jonathan Dahlberg
Byske SK
7:38.45740
+1:11.7000
48
Jesper Matti
Bodens SK
7:48.46700
+1:20.7960
49
Hugo Björklund
Hällbybrunns IF
7:48.46710
+1:20.7970
50
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
7:52.47120
+1:24.8380
51
Richard Engholm
Stöde IF
7:52.47150
+1:25.8410
52
Jonatan Palander
Sellnäs IF
7:53.47240
+1:26.8500
53
Evert Wester
Jukkasjärvi IF
7:55.47490
+1:28.8750
54
Kristoffer Forsberg
IFK Umeå
8:21.50030
+1:53.11290
55
Markus Norman
Kalix SK
8:38.51780
+2:11.13040
-
Viktor Strömberg
Täfteå IK
23:59:59.8639800
-
Linus Nygren
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Carl Rotvold
Åsarna IK
23:59:59.8639800