Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Åsarna Klassiskt
2016-01-16
Deltävling i
Scandic Cup 2016
<<< Scandic Cup Gällivare Jaktstart
Scandic Cup Åsarna Sprint >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
16:23.98260
79.9p
2
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
16:26.98500
+2.140
79.7p
3
Elina Rönnlund
IFK Umeå
16:59.101870
+36.3510
76.8p
4
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
17:07.102660
+43.4300
76.1p
5
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
17:09.102830
+45.4470
76.0p
6
Maria Jonasson
Östersunds SK
17:19.103800
+55.5440
75.2p
7
Emma Backén
Svegs IK
17:23.104290
+1:00.5930
74.9p
8
Karin Björnlinger
Ulricehamns IF
17:24.104330
+1:00.5970
74.8p
9
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
17:24.104350
+1:00.5990
74.8p
10
Sara Wadman
IFK Mora SK
17:28.104760
+1:04.6400
74.5p
11
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
17:36.105540
+1:12.7180
73.9p
12
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
17:39.105820
+1:15.7460
73.7p
13
Signe Rosenberg
Duveds IF
17:44.106350
+1:20.7990
73.3p
14
Evelina Sutro
IFK Mora SK
17:50.106910
+1:26.8550
72.9p
15
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
17:52.107100
+1:28.8740
72.7p
16
Hanna Fritz
Filipstads SF
17:59.107830
+1:35.9470
72.2p
17
Klara Svensson
Borås SK
18:06.108590
+1:43.10230
71.6p
18
Sofie Björklund
Järpens SK
18:08.108770
+1:45.10410
71.5p
19
Linn Gustafsson
Filipstads SF
18:20.109970
+1:57.11610
70.7p
20
Madelene Nord
IFK Grängesberg SK
18:20.109990
+1:57.11630
70.7p
21
Ellionore Bäckman
Hede SK
18:24.110390
+2:01.12030
70.4p
22
Emma Thalin
Hudiksvalls IF
18:26.110510
+2:02.12150
70.3p
23
Viktoria Karlsson
Sollefteå Skidor IF
18:37.111630
+2:13.13270
69.5p
24
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
18:45.112440
+2:21.14080
69.0p
25
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
18:45.112450
+2:21.14090
69.0p
26
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
18:49.112820
+2:25.14460
68.7p
27
Vilma Funck
IFK Kiruna
18:54.113340
+2:30.14980
68.4p
28
Emma Jonsson
Åsarna IK
19:02.114180
+2:39.15820
67.9p
29
Filippa Lindman
Stockviks SF
19:04.114390
+2:41.16030
67.7p
30
Ida Kihlén
Malungs IF
19:05.114480
+2:42.16120
67.7p
31
Annie Lindh
IF Hallby SOK
19:10.114900
+2:46.16540
67.4p
32
Emma Persson
Hudiksvalls IF
19:14.115380
+2:51.17020
67.1p
33
Elin Bryne
IK Fryken
19:16.115570
+2:53.17210
67.0p
34
Mathilda Ruus
Åsarna IK
19:18.115760
+2:54.17400
66.9p
35
Ida Hallquist
Åsarna IK
19:27.116650
+3:03.18290
66.3p
36
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
19:28.116790
+3:05.18430
66.2p
37
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
19:29.116890
+3:06.18530
66.2p
38
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
20:05.120410
+3:41.22050
64.1p
39
Elin Karlsson
OK Borgen
20:05.120480
+3:42.22120
64.1p
40
Hanna Claréus
Östersunds SK
20:23.122270
+4:00.23910
63.1p
41
Amanda Johansson
Tranemo IF
20:34.123340
+4:10.24980
62.5p
42
Elin Fjellström
Garphyttans IF
21:08.126770
+4:45.28410
60.7p
43
Ida Carling
Falu IK
21:42.130190
+5:19.31830
59.0p
44
Lina Åslund
Hedesunda IF
22:09.132890
+5:46.34530
57.7p
45
Frida Lindqvist
Hagfors SF
22:24.134310
+6:00.35950
57.0p
-
Matilda Tagg
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
-
-
Saga Stenman
SK Järven
23:59:58.8639700
-
-
Elin Wickberg
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
-
-
Maja Westin
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
-
-
Maja Wiik
Tvärreds IF
23:59:59.8639800
-
-
Ilona Lusth
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Jenny Fellman
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Mathilda Björn
Rembo IK
23:59:59.8639800
-