Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersport cup Hudiksvall Fristil
2016-02-21
Deltävling i
Intersport Cup 2016
<<< Intersport cup Torsby Fristil
Intersport cup Torsby Sprint >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
10km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
25:39.153880
76.4p
2
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
25:57.155660
+17.1680
75.5p
3
Johanna Andersson
Falu IK
25:58.155730
+18.1750
75.4p
4
Kristina Axelsson
Sya SK
25:59.155890
+20.1910
75.3p
5
Linn Svahn
IFK Umeå
26:43.160200
+1:03.6220
73.3p
6
Alicia Persson
Stockviks SF
26:59.161840
+1:19.7860
72.5p
7
Maria Olofsson
Kalix SK
27:01.162010
+1:21.8030
72.4p
8
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
27:02.162100
+1:22.8120
72.4p
9
Evelina Niemi
Pajala IF
27:02.162140
+1:22.8160
72.4p
10
Ida Gustavsson
IFK Umeå
27:15.163490
+1:36.9510
71.7p
11
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
27:28.164730
+1:48.10750
71.2p
12
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
27:30.164990
+1:51.11010
71.1p
13
Sofie Oskarsson
SK Leksand
27:43.166200
+2:03.12220
70.5p
14
Tilda Johansson
Duveds IF
27:46.166500
+2:06.12520
70.4p
15
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
27:58.167790
+2:19.13810
69.8p
16
Louise Roslin
Strömnäs GIF
28:01.168050
+2:21.14070
69.7p
17
Johanna Gustavsson
Hemmingsmarks IF
28:02.168190
+2:23.14210
69.7p
18
Sandra Wiig
Stockviks SF
28:03.168260
+2:23.14280
69.6p
19
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
28:03.168290
+2:24.14310
69.6p
20
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
28:04.168370
+2:24.14390
69.6p
21
Sarah Persson
Åtvidabergs IF
28:11.169010
+2:31.15030
69.3p
22
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
28:17.169670
+2:37.15690
69.1p
23
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
28:27.170640
+2:47.16660
68.6p
24
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
28:28.170790
+2:49.16810
68.6p
25
Josefine AUGUSTSSON
Åsarna IK
28:42.172110
+3:02.18130
68.0p
26
Maja Eriksson
Filipstads SF
28:44.172330
+3:04.18350
68.0p
27
Jenny Movitz
Borås SK
28:45.172470
+3:05.18490
67.9p
28
Elin Theander
Malungs IF
28:46.172500
+3:06.18520
67.9p
29
Vendela Blom
Stockviks SF
28:52.173120
+3:12.19140
67.6p
30
Carolina Yngvesson
Rembo IK
28:52.173150
+3:12.19170
67.6p
31
Victoria Andersson
Tranemo IF
28:55.173440
+3:15.19460
67.5p
32
Maja Petersson
Vårby IK
29:06.174510
+3:26.20530
67.1p
33
Madelene Melin
Malungs IF
29:13.175210
+3:33.21230
66.8p
34
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
29:17.175610
+3:37.21630
66.7p
35
Ellen Svensson
Borås SK
29:30.176910
+3:50.22930
66.1p
36
Sara Thyni
Kalix SK
29:31.177090
+3:52.23110
66.1p
37
Sanna Ångström
Duveds IF
29:38.177730
+3:58.23750
65.8p
38
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
29:46.178500
+4:06.24520
65.5p
39
Ida Eriksson
Malungs IF
29:46.178510
+4:06.24530
65.5p
40
Emma Wasell
Järpens SK
29:54.179340
+4:14.25360
65.2p
41
Frida Olofsson
Vårby IK
29:58.179730
+4:18.25750
65.1p
42
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
29:59.179870
+4:19.25890
65.0p
43
Carolina Olsson
Älvdalens IF SK
30:01.180030
+4:21.26050
65.0p
44
Matilda Melén
Falu IK
30:02.180130
+4:22.26150
64.9p
45
Sofia Berglund
Storvreta IK
30:04.180300
+4:24.26320
64.9p
46
Moa Westh
SK Bore
30:35.183450
+4:55.29470
63.7p
47
Evelina Lax
Nässjö SF
30:46.184580
+5:07.30600
63.3p
48
Felicia Konradsson
Lycksele IF
31:20.187910
+5:40.33930
62.2p
49
Nora Bäckström
Robertsfors IK
31:23.188230
+5:43.34250
62.1p
50
Elin Blomberg
Lycksele IF
31:41.190070
+6:01.36090
61.5p
51
Hedda Berglund
Vårby IK
31:53.191240
+6:13.37260
61.1p
52
Nora Nordlund
Hybo AIK
32:07.192660
+6:27.38680
60.6p
53
Anna Herbert
Brottby SK
32:17.193650
+6:37.39670
60.3p
54
Thea Giselman
Rehns BK
32:44.196300
+7:04.42320
59.5p
55
Sara Eriksson
IFK Mora SK
34:05.204400
+8:25.50420
57.0p
56
Gabriella Bengtson
IK Stern
34:28.206710
+8:48.52730
56.4p
57
Maja Landström
Gävle SK
34:45.208440
+9:05.54460
55.9p
-
Amelia Furunäs
IFK Grängesberg SK
23:59:58.8639700
-
-
Alina Bruksås Nybjörk
Alnö SK
23:59:58.8639700
-
-
Magdalena Larsson
Sätra IF
23:59:58.8639700
-
-
Ida Palmberg
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Josefina Sundman
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
-
-
Nora Jacobsson
Rembo IK
23:59:59.8639800
-
-
Sanna Forsman
Öje IF
23:59:59.8639800
-
-
Tilda Jacobsson
Rembo IK
23:59:59.8639800
-
-
Anja Svedholm
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Magdalena Mixter Schönningsson
Spikbodarnas IK
23:59:59.8639800
-
-
Louise Lindström
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-