Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idre-Särnatävlingarna
2015-12-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Oscar Kardin
Östersunds SK
6:45.40460
92.8p
2
Anton Karlsson
Åsarna IK
6:53.41210
+7.650
91.2p
3
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
6:55.41430
+9.870
90.7p
4
Robin Norum
IFK Umeå
6:57.41620
+11.1060
90.3p
5
Erik Silfver
IFK Umeå
7:00.41960
+15.1400
89.6p
6
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
7:01.42000
+15.1440
89.5p
7
Erik K Hoffsbakken
Norway
7:01.42060
+16.1500
89.4p
8
Arvid Forss
Åsarna IK
7:07.42660
+22.2100
88.1p
9
Ragnar Bragvin Andresen
Norway
7:07.42680
+22.2120
88.1p
10
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
7:08.42780
+23.2220
87.9p
11
Johannes Ringsby
SK Bore
7:09.42800
+23.2240
87.8p
12
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
7:09.42820
+23.2260
87.8p
13
David Nordström
IFK Umeå
7:11.43000
+25.2440
87.4p
13
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
7:11.43000
+25.2440
87.4p
15
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
7:11.43030
+25.2470
87.4p
16
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
7:13.43270
+28.2710
86.9p
17
Patrik Tallbom
Östersunds SK
7:14.43350
+28.2790
86.8p
18
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
7:15.43420
+29.2860
86.6p
19
Jens Andersson
Kalix SK
7:15.43440
+29.2880
86.6p
20
Håkan Emilsson
Offerdals SK
7:17.43680
+32.3120
86.1p
21
Oscar Persson
SK Bore
7:18.43700
+32.3140
86.1p
22
Fredrik Hansson
IFK Mora SK
7:20.43920
+34.3360
85.6p
23
Sebastian Olsson
Stockviks SF
7:20.43960
+35.3400
85.6p
23
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
7:20.43960
+35.3400
85.6p
25
Adam Steen
Axa SC
7:20.43970
+35.3410
85.5p
26
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
7:21.44030
+35.3470
85.4p
27
Rasmus Blom
SK Bore
7:22.44190
+37.3630
85.1p
27
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
7:22.44190
+37.3630
85.1p
29
Emil Persson
Östersunds SK
7:25.44420
+39.3860
84.7p
30
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
7:25.44430
+39.3870
84.7p
31
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
7:25.44470
+40.3910
84.6p
32
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
7:26.44520
+40.3960
84.5p
33
Daniel Södersten
Orsa SK
7:26.44570
+41.4010
84.4p
34
Lasse Hulgaard
Danmark
7:27.44600
+41.4040
84.4p
35
Torben Svensson
Trillevallens Sportklubb
7:28.44700
+42.4140
84.2p
36
Måns Sunesson
Sellnäs IF
7:28.44740
+42.4180
84.1p
37
Eddie Edström
Stockviks SF
7:28.44770
+43.4210
84.0p
38
Carl Olander
IK Stern
7:29.44890
+44.4330
83.8p
39
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
7:30.44920
+44.4360
83.8p
40
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
7:32.45150
+46.4590
83.4p
41
Zackarias Toresson
Sävast Ski Team IF
7:33.45230
+47.4670
83.2p
42
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
7:33.45260
+48.4700
83.2p
43
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
7:33.45280
+48.4720
83.1p
44
Emil Ekman
Ulricehamns IF
7:34.45320
+48.4760
83.0p
45
Johan Eriksson
Åsarna IK
7:34.45360
+49.4800
83.0p
46
Jaunius Drusys
Lithuania
7:37.45630
+51.5070
82.5p
47
Petter Engdahl
Östersunds SK
7:38.45740
+52.5180
82.3p
48
Ronny Wedin
Norbergs SK
7:38.45760
+53.5200
82.3p
48
Andre Larsson
Svegs IK
7:38.45760
+53.5200
82.3p
50
Erik Persson
IF Hallby SOK
7:40.45970
+55.5410
81.9p
51
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
7:41.46030
+55.5470
81.8p
52
Viktor Axelsson
Borås SK
7:44.46340
+58.5780
81.2p
53
Nils Persson
Östersunds SK
7:46.46590
+1:01.6030
80.8p
54
Martin Johansson
Linköpings SK
7:49.46860
+1:04.6300
80.4p
55
Daniel Holmgren
IFK Umeå
7:51.47000
+1:05.6440
80.1p
56
Marcos Puigdefabregas
Spain
7:52.47110
+1:06.6550
79.9p
57
Emil Winsa
Sävast Ski Team IF
7:53.47220
+1:07.6660
79.8p
58
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
7:53.47290
+1:08.6730
79.6p
59
Per Sandberg
Filipstads SF
7:54.47310
+1:08.6750
79.6p
60
Joel Lager
Garphyttans IF
7:57.47640
+1:11.7080
79.1p
61
Joakim Eriksson
IFK Mora SK
7:57.47690
+1:12.7130
79.0p
62
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
7:58.47750
+1:12.7190
78.9p
63
Erik Strindlund
Östersunds SK
7:59.47870
+1:14.7310
78.7p
64
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
8:02.48170
+1:17.7610
78.2p
65
Andreas Blohm
Filipstads SF
8:04.48330
+1:18.7770
78.0p
66
David Thorell
IK Stern
8:05.48430
+1:19.7870
77.8p
67
Brynjar Leo Kristinsson
Ulricehamns IF
8:07.48680
+1:22.8120
77.4p
68
Jesper Thor
Åsarna IK
8:10.48960
+1:25.8400
77.0p
69
Sam CAIRNS
Storbritannien
8:18.49760
+1:33.9200
75.8p
70
Marcus Johansson
Gillberga SK
8:19.49850
+1:33.9290
75.6p
71
Anders Kallings
Visborgs OK
8:20.49990
+1:35.9430
75.4p
72
Andreas Berntsson
IK Stern
8:29.50890
+1:44.10330
74.1p
73
Eirik Stonor
Danmark
8:32.51180
+1:47.10620
73.7p
74
Tue Roemer
Danmark
8:42.52170
+1:57.11610
72.3p
75
Linus Bohman
Idre SK
9:04.54330
+2:18.13770
69.5p
76
Erik Finnskog
Tranemo IF
9:17.55660
+2:32.15100
67.8p
77
Tobias Hartig
Tyskland
9:21.56000
+2:35.15440
67.4p
78
Leandro Lutz
Brazil
9:30.56940
+2:44.16380
66.3p
79
Paulo Santos
Brazil
9:59.59840
+3:13.19280
63.2p
80
Jordan ANDREWS
Storbritannien
10:10.60910
+3:24.20350
62.1p
-
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
23:59:57.8639600
-
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
23:59:57.8639600
-
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
23:59:58.8639700
-
Callum Watson
Australia
23:59:59.8639800
-
Andreas Grann
Sunne SLF
23:59:59.8639800
-
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
Jesper Modin
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
Karl-Johan Westberg
Borås SK
23:59:59.8639800
-
Anders Jonsson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Carl Quicklund
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Jens Hulgaard
Täfteå IK
23:59:59.8639800
-
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Gilberto Panisi
Italy
23:59:59.8639800
-
Jacob Engström
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Mattias Bångman
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
Anton Persson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
Albin Jonsson
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
Markus Persson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)