Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idre-Särnatävlingarna
2015-12-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Sara Wadman
IFK Mora SK
8:30.50950
74.0p
2
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
8:33.51200
+2.150
73.7p
3
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
8:33.51270
+3.220
73.6p
4
Emma Thalin
Hudiksvalls IF
8:34.51340
+3.290
73.5p
5
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
8:39.51820
+8.770
72.8p
6
Karin Björnlinger
Ulricehamns IF
8:40.51910
+9.860
72.7p
7
Filippa Lindman
Stockviks SF
8:51.53080
+21.2030
71.1p
8
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
8:53.53220
+22.2170
70.9p
9
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
8:57.53640
+26.2590
70.4p
10
Signe Rosenberg
Duveds IF
9:01.54060
+31.3010
69.8p
11
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
9:02.54130
+31.3080
69.7p
12
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
9:04.54360
+34.3310
69.4p
13
Klara Svensson
Borås SK
9:06.54540
+35.3490
69.2p
14
Vilma Funck
IFK Kiruna
9:07.54680
+37.3630
69.0p
15
Saga Stenman
SK Järven
9:12.55110
+41.4060
68.5p
16
Hanna Fritz
Filipstads SF
9:15.55460
+45.4410
68.1p
17
Emma Backén
Svegs IK
9:16.55510
+45.4460
68.0p
18
Elin Bryne
IK Fryken
9:21.56010
+50.4960
67.4p
19
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
9:28.56730
+57.5680
66.6p
20
Hanna Claréus
Östersunds SK
9:30.56980
+1:00.5930
66.3p
21
Olivia Persson
Storumans IK
9:31.57090
+1:01.6040
66.2p
22
Ottilia Niemi
IFK Kiruna
9:35.57420
+1:04.6370
65.8p
23
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
9:41.58080
+1:11.7030
65.0p
24
Elsa Andersson
Domnarvets GOIF
9:42.58110
+1:11.7060
65.0p
25
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
9:45.58430
+1:14.7380
64.7p
26
Evelina Sutro
IFK Mora SK
9:48.58730
+1:17.7680
64.3p
27
Madelene Nord
IFK Grängesberg SK
9:49.58850
+1:19.7800
64.2p
28
Malin Jonsson
IK Stern
9:49.58860
+1:19.7810
64.2p
29
Amanda Johansson
Tranemo IF
9:51.59080
+1:21.8030
64.0p
30
Elin Fjellström
Garphyttans IF
9:52.59100
+1:21.8050
63.9p
30
Viktoria Karlsson
Sollefteå Skidor IF
9:52.59100
+1:21.8050
63.9p
32
Emma Persson
Hudiksvalls IF
9:53.59210
+1:22.8160
63.8p
33
Emma Jonsson
Åsarna IK
9:56.59570
+1:26.8520
63.4p
34
Ida Wånggren
Motala Aif SK
10:02.60180
+1:32.9130
62.8p
35
Astrid Lindmark
IFK Kiruna
10:06.60510
+1:35.9460
62.5p
36
Maja Wiik
Tvärreds IF
10:11.61040
+1:40.9990
61.9p
37
Karin Nutti Pilflykt
Gellivare Skidallians IK
10:23.62200
+1:52.11150
60.8p
38
Frida Lindqvist
Hagfors SF
10:44.64320
+2:13.13270
58.8p
39
Matilda Tagg
Hudiksvalls IF
10:46.64560
+2:16.13510
58.6p
40
Maja Lilja
IK Fryken
11:13.67260
+2:43.16210
56.3p
41
Gabriela Neres
Brazil
12:31.75040
+4:00.23990
50.5p
-
Emma Ribom
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
Elina Rönnlund
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
Maria Jonasson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Mathilda Ruus
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Ida Dahl
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Mathilda Björn
Rembo IK
23:59:59.8639800
-
Hanna Dahlberg
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Kitija Auzina
Latvia
23:59:59.8639800
-
Annie Lindh
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Jonina Kristjansdottir
Island
23:59:59.8639800
-
Elin Karlsson
OK Borgen
23:59:59.8639800
-
Linn Gustafsson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
Sofie Björklund
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)