Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idre-Särnatävlingarna
2015-12-05
Deltävling i
Intersport Cup 2016
och
Scandic Cup 2016
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
13:26.80500
2
Alfred Eriksson
Dala-Järna IK
13:31.81000
+5.400
3
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
13:35.81400
+9.800
4
Joel Andersson
IFK Mora SK
13:43.82200
+17.1600
5
Sven Leander
Åsarna IK
13:49.82800
+23.2200
6
Malte Stefansson
Oxbergs IF
13:55.83400
+29.2800
7
Anton Björk
Orsa SK
13:59.83800
+33.3200
8
Jacob Weel Rosbo
Danmark
14:02.84100
+36.3500
9
Jonathan Nilsson
Bengtsfors Bois
14:09.84800
+43.4200
9
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
14:09.84800
+43.4200
9
Hugo Eriksson
Husums IF SK
14:09.84800
+43.4200
9
Max Andersson
Domnarvets GOIF
14:09.84800
+43.4200
13
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
14:14.85300
+48.4700
14
Benjamin Terent
Näsvikens IK
14:22.86100
+56.5500
15
Andreas Albinsson
SK Bore
14:24.86300
+58.5700
16
Emil Hagström
Garphyttans IF
14:27.86600
+1:01.6000
17
David Höglund
IFK Mora SK
14:28.86700
+1:02.6100
18
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
14:32.87100
+1:06.6500
19
Loke Östangård
Eksjö SOK
14:35.87400
+1:09.6800
20
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
14:37.87600
+1:11.7000
20
Samuel Oskarsson
SK Leksand
14:37.87600
+1:11.7000
22
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
14:44.88300
+1:18.7700
23
Truls Gisselman
Rehns BK
14:46.88500
+1:20.7900
24
Per Jutterström
IFK Mora SK
14:48.88700
+1:22.8100
25
Erling Sundet
Norway
14:51.89000
+1:25.8400
26
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
14:57.89600
+1:31.9000
27
Emil Byberg
Kvarnsvedens GOIF SK
15:08.90700
+1:42.10100
27
Alexander Melin
Sundbybergs IK
15:08.90700
+1:42.10100
29
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
15:12.91100
+1:46.10500
30
Lucas Lima
Brazil
15:14.91300
+1:48.10700
31
Erik Ejnarsson
Källbottens IK
15:21.92000
+1:55.11400
32
William Karlsson
Källbottens IK
15:33.93200
+2:07.12600
33
Axel Åslund
Hedesunda IF
15:41.94000
+2:15.13400
34
Emil Rapp
SK Leksand
16:00.95900
+2:34.15300
35
Paulius Januskevicius
Lithuania
16:38.99700
+3:12.19100
36
Ask Abrahamsson
IK Stern
16:52.101100
+3:26.20500
37
Måns Jernberg
Lima IF
16:57.101600
+3:31.21000
38
Jesper Thång
Lima IF
16:59.101800
+3:33.21200
39
Jonatan Ståhl
Sundbybergs IK
17:44.106300
+4:18.25700
40
Amadeus Lejonklo
Idre SK
18:28.110700
+5:02.30100
41
Carl Svensson
Sundbybergs IK
21:12.127100
+7:46.46500
-
Hampus Bandefur
Idre SK
23:59:59.8639800
-
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
23:59:59.8639800
-
Reinis Matiss Upens
Latvia
23:59:59.8639800
-
Rikard Bergström
Kvarnsvedens GOIF SK
23:59:59.8639800
-
John Hermansson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)