Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idre-Särnatävlingarna Sprint
2015-12-04
Deltävling i
Intersport Cup 2016
och
Scandic Cup 2016
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
Visar resultat 1 till 500 av 761[
1
2
]
D 18
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Johanna Hagström
Sweden
4:11.25092
2
Frida Karlsson
Sweden
4:13.25204
3
Linn Svahn
Sweden
4:13.25243
4
Alicia Persson
Sweden
4:13.25260
5
Moa Lundgren
Sweden
4:16.25564
6
Josefina Sundman
Sweden
4:19.25871
Semifinal
7
Johanna Andersson
Sweden
4:16.25541
8
Tua Dahlgren
Sweden
4:16.25562
9
Sanna Sjödén
Sweden
4:16.25598
10
Ida Persson
Sweden
4:29.26866
11
Amelia Furunäs
Sweden
4:31.27056
Kvartsfinal
12
-
No Club
13
Maja Petersson
Sweden
4:23.26294
14
Frida Peterson
Sweden
4:29.26863
15
Maja Majbäck
Sweden
4:32.27174
16
Tilda Johansson
Sweden
4:38.27700
17
Stine.lise Truu
Estonia
4:38.27704
18
Vendela Blom
Sweden
4:39.27863
19
Maja Eriksson
Sweden
4:41.28062
20
Hulda Forsberg
Sweden
4:48.28738
21
Josefine AUGUSTSSON
Sweden
4:51.29007
22
Johanna Arwidson Lif
Sweden
4:54.29370
23
Nelly Johansson
Sweden
5:28.32787
Kval
24
Johanna Gustavsson
Hemmingsmarks IF
4:36.27520
25
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
4:36.27530
26
Sofie Oskarsson
SK Leksand
4:40.27930
27
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
4:45.28410
28
Ida Gustavsson
IFK Umeå
4:45.28470
29
Fanny Johansson
Stockviks SF
4:47.28630
30
Louise Roslin
Strömnäs GIF
4:48.28720
31
Kristina Axelsson
Sya SK
4:51.29070
31
Nora Jacobsson
Rembo IK
4:51.29070
33
Maria Olofsson
Kalix SK
4:51.29080
34
Jenny Movitz
Borås SK
4:51.29090
35
Evelina Lax
Nässjö SF
4:52.29170
36
Carolina Yngvesson
Rembo IK
4:53.29220
37
Ella Halvarsson
IFK Mora SK
4:54.29320
38
Moa Olsson
SK Bore
4:56.29500
39
Tilda Johansson
Skorpeds SK
4:56.29530
40
Frida Olofsson
Vårby IK
4:58.29790
41
Tilda Jacobsson
Rembo IK
4:59.29840
42
Madelene Melin
Malungs IF
5:00.29970
43
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
5:00.29990
44
Anja Svedholm
Östersunds SK
5:02.30190
45
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
5:03.30200
45
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
5:03.30200
47
Klara Ask
Borås SK
5:05.30440
48
Matilda Melén
Falu IK
5:05.30490
49
Vineta PETERSONE
Latvia
5:06.30550
50
Sara Toreheim
Storvreta IK
5:07.30670
51
Sofia Berglund
Storvreta IK
5:09.30810
52
Anna Herbert
Brottby SK
5:09.30890
53
Ida Palmberg
Högbo GOIF
5:11.31010
54
Lynne Gray
Storbritannien
5:13.31220
55
Emma Wasell
Järpens SK
5:13.31280
56
Victoria Andersson
Tranemo IF
5:13.31290
57
Sara Thyni
Kalix SK
5:14.31310
58
Ida Eriksson
Malungs IF
5:14.31340
59
Evelina Lindeberg
Årjängs IF
5:15.31410
60
Hedda Berglund
Vårby IK
5:17.31640
61
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
5:18.31740
62
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
5:20.31970
63
Sanna Ångström
Duveds IF
5:22.32110
64
Linda Marie Tillstam
Sävast Ski Team IF
5:23.32200
65
Frida Cavallin
Högbo GOIF
5:23.32220
66
Elin Blomberg
Lycksele IF
5:27.32610
67
Sara Eriksson
IFK Mora SK
5:27.32690
68
Alva Karlsson
OK Borgen
5:29.32810
69
Linn Halvardsson
Åmåls OK
5:31.33040
69
Martyna BILIUNAITE
Lithuania
5:31.33040
71
Moa Westh
SK Bore
5:32.33100
72
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
5:32.33160
73
Magdalena Mixter Schönningsson
Spikbodarnas IK
5:37.33630
74
Ellen Svensson
Borås SK
5:37.33660
75
Emma Gustafsson
Bodens SK
5:37.33690
76
Gabriella Bengtson
IK Stern
5:43.34250
77
Thea Giselman
Rehns BK
5:43.34290
78
Juste Umbrasaite
Lithuania
5:46.34560
79
Nora Nordlund
Hybo AIK
5:59.35830
80
Maja Landström
Gävle SK
6:07.36640
81
Sandra Wiig
Stockviks SF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Emma Ribom
Sweden
4:00.23928
2
Karin Björnlinger
Sweden
4:01.24029
3
Rebecca Öhrn
Sweden
4:01.24076
4
Elina Rönnlund
Sweden
4:01.24049
5
Ebba Andersson
Sweden
6
Sara Wadman
Sweden
4:11.25084
Semifinal
7
Moa Olsson
Sweden
4:08.24752
8
Vilma Funck
Sweden
4:09.24898
9
Emma Thalin
Sweden
4:09.24854
10
Cajsa Martinsson
Sweden
4:13.25219
11
Jenny Larsson
Sweden
4:10.24900
12
Mathilda Ruus
Sweden
4:38.27747
Kvartsfinal
13
Mathilda Björn
Sweden
14
Matilda Jönsson
Sweden
4:20.25952
15
Signe Rosenberg
Sweden
4:22.26181
16
Malin Börjesjö
Sweden
4:30.26938
17
Filippa Lindman
Sweden
4:22.26160
18
Emma Backén
Sweden
4:25.26474
19
Evelina Sutro
Sweden
4:27.26614
20
Elin Bryne
Sweden
4:32.27157
21
Olivia Persson
Sweden
4:27.26644
22
Saga Stenman
Sweden
4:28.26747
23
Hanna Fritz
Sweden
4:37.27620
24
Ellionore Bäckman
Sweden
4:37.27680
25
Ingrid Hallquist
Sweden
4:34.27352
26
Elsa Andersson
Sweden
4:38.27726
27
Emma Höglund
Sweden
4:41.28061
28
Sofie Bjoerklund
Sweden
4:42.28101
29
Daniela Bjärmark
Sweden
29
Linda Ström
Sweden
Kval
31
Sofie Björklund
Järpens SK
4:46.28570
32
Linn Gustafsson
Filipstads SF
4:53.29270
33
Ottilia Niemi
IFK Kiruna
4:54.29300
34
Jennifer Forsmark
Malungs IF
4:54.29350
35
Ilona Lusth
Åsarna IK
4:54.29360
36
Emma Jonsson
Åsarna IK
4:58.29730
37
Emma Persson
Hudiksvalls IF
4:58.29770
38
Hanna Dahlberg
Ulricehamns IF
5:00.29910
39
Hanna Claréus
Östersunds SK
5:00.29970
40
Astrid Lindmark
IFK Kiruna
5:02.30190
41
Karin Nutti Pilflykt
Gellivare Skidallians IK
5:03.30270
42
Maja Wiik
Tvärreds IF
5:04.30320
43
Jonina Kristjansdottir
Island
5:04.30360
44
Ida Hallquist
Åsarna IK
5:05.30440
45
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
5:06.30520
46
Amanda Johansson
Tranemo IF
5:12.31150
47
Maja Westin
Hägglunds Ski Team SK
5:12.31190
48
Ida Wånggren
Motala Aif SK
5:14.31310
49
Matilda Tagg
Hudiksvalls IF
5:23.32230
50
Gabriela Neres
Brazil
5:25.32450
51
Elin Fjellström
Garphyttans IF
5:26.32510
52
Frida Lindqvist
Hagfors SF
5:28.32740
53
Kitija Auzina
Latvia
5:28.32750
54
Malin Jonsson
IK Stern
5:30.32970
55
Maria Jonasson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
55
Ida Dahl
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
55
Elin Karlsson
OK Borgen
23:59:59.8639800
55
Sara Östling
Svegs IK
23:59:59.8639800
55
Lina Åslund
Hedesunda IF
23:59:59.8639800
55
Hanna Carlström
Svegs IK
23:59:59.8639800
55
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
23:59:59.8639800
D 21
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Jonna Sundling
Sweden
3:37.21631
2
Maja Dahlqvist
Sweden
3:38.21704
3
Linn Sömskar
Sweden
3:38.21746
4
Elin Mohlin
Sweden
3:52.23137
5
Marika Sundin
Sweden
3:55.23410
6
Frida Erkers
Sweden
3:57.23690
Semifinal
7
Mia Eriksson
Sweden
3:55.23455
8
Frida Hallquist
Sweden
3:55.23463
9
Jackline Lockner
Sweden
3:57.23601
10
Julia Jansson
Sweden
3:59.23820
11
Clara Auland
Sweden
4:00.23919
12
Ida Lindkvist
Sweden
4:05.24491
Kvartsfinal
13
Lovisa Modig
Sweden
3:58.23719
14
Lisa K Svensson
Sweden
4:00.23950
15
Julia Svan
Sweden
4:00.23954
16
Lisa Vinsa
Sweden
3:57.23682
17
Maria Gräfnings
Sweden
4:01.24014
18
Ingela Andersson
Sweden
4:01.24015
19
Emma Ivarsson
Sweden
4:03.24247
20
Ida Indahl
Sweden
4:05.24411
21
Isabelle Persson
Sweden
4:00.23996
22
Mimmi Björn
Sweden
4:04.24343
23
Eva Johansson
Sweden
4:05.24420
24
Sara Hallquist
Sweden
4:05.24463
25
Moa Molander Kristiansen
Sweden
4:08.24709
26
Sofie Elebro
Sweden
4:05.24481
27
Sandra Olsson
Sweden
4:07.24660
28
Sarah Hale
Sweden
4:09.24894
29
Hanna Eriksson
Sweden
4:11.25000
30
Jennie Jirhed
Sweden
4:11.25091
Kval
31
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
4:19.25870
32
Anna Wikström
IFK Mora SK
4:24.26350
33
Helena Lundkvist
Kalix SK
4:29.26820
34
Anikken Gjerde Alnaes
Norway
4:33.27230
35
Marika Backman
Hede SK
4:34.27320
36
Ulrika Axelsson
Sya SK
4:36.27590
37
Inga Daushkane
Latvia
4:40.27900
38
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
5:08.30790
39
Fern Cates
Storbritannien
5:13.31260
40
Bruna Moura
Brazil
5:14.31310
41
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
41
Maria Nordström
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
41
Helene Söderlund
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
41
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
41
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
41
Johanna Cavallin
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
H 18
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Axel Aflodal
Sweden
3:37.21632
2
Adam Persson
Sweden
3:45.22403
3
Martin Johansson
Sweden
3:47.22621
4
Eric Rosjö
Sweden
3:51.23076
5
Anton Elvseth
Norway
3:52.23107
6
Arvid Jonsson
Sweden
4:00.23913
Semifinal
7
Simon Karlsson
Sweden
3:42.22158
8
Johan Herbert
Sweden
3:42.22176
9
Erik Lieback
Sweden
3:43.22218
10
Jesper Svensk
Sweden
3:50.22908
11
Felix Forsberg
Sweden
3:51.23059
12
Emil Talsi
Finland
3:56.23533
Kvartsfinal
13
Elias Andersson
Sweden
3:49.22880
14
Carl Rotvold
Sweden
3:53.23219
15
Oscar Olsson
Sweden
3:53.23275
16
Jonathan Modin
Sweden
3:50.22970
17
Leo Johansson
Sweden
3:51.23018
18
Felix Erlander
Sweden
3:52.23135
19
Samuel Björn
Sweden
3:55.23453
20
Eric Jansson
Sweden
3:57.23604
21
Gustaf Berglund
Sweden
3:51.23077
22
Jacob Stark
Sweden
3:54.23316
23
Elis Berg
Sweden
3:56.23574
24
Gustav Jönsson
Sweden
3:58.23727
25
Zackarias Björn
Sweden
4:10.24957
26
Fredrik Andersson
Sweden
3:54.23349
27
Emil Simonsson
Sweden
3:56.23517
28
Olle Grywenz
Sweden
3:59.23854
29
Ludvig Svenningsson
Sweden
4:03.24270
30
Raimo Vigants
Latvia
Kval
31
Simon Karlsson
IFK Umeå
3:52.23160
32
Gustav Jonsson
Hällbybrunns IF
3:55.23400
33
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
4:00.23970
34
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
4:03.24220
35
Adam Westman
Hudiksvalls IF
4:03.24280
36
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
4:03.24290
37
Viktor Strömberg
Täfteå IK
4:04.24390
38
Linus Lillsjö
Hällbybrunns IF
4:05.24440
39
Anton Eriksson
Östersunds SK
4:05.24470
40
Albin Eriksson
Husums IF SK
4:05.24480
41
Axel Jutterström
IFK Mora SK
4:06.24500
41
Henning Sjökvist
Stora Tuna IK SK
4:06.24500
43
Petter Persson
Borås SK
4:06.24510
44
Isak Augustsson
IFK Mora SK
4:06.24540
45
Linus Nygren
Ulricehamns IF
4:06.24590
46
Oskar Årebäck
Bolidens SK
4:07.24600
47
Kevin LINDHOLM
Finland
4:07.24630
48
Anton Laine
Kalix SK
4:07.24650
49
Adam Östling
Sundbybergs IK
4:07.24660
50
Joel Åström
Bodens SK
4:08.24720
50
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
4:08.24720
52
Emrik Nordgren
Vännäs SK
4:08.24740
53
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
4:08.24770
54
Jonatan Palander
Sellnäs IF
4:09.24840
55
Emil Sångberg
Hudiksvalls IF
4:09.24890
56
Andreas Karlsson
Kalix SK
4:10.24910
57
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
4:10.24960
58
Azuolas Bajoravicius
Lithuania
4:10.24990
59
Alfred Nilsson
Filipstads SF
4:11.25010
60
Jesper Matti
Bodens SK
4:12.25130
61
Sigurður Arnar Hannesson
Island
4:13.25210
62
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
4:13.25220
63
Johan Samuelsson
Husums IF SK
4:13.25250
63
Filip Kyrö
Högbo GOIF
4:13.25250
65
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
4:15.25410
66
Mattias Wedin
Stockviks SF
4:15.25420
67
Dagur Benediktsson
Island
4:15.25430
68
Albin Persson
Tranemo IF
4:15.25480
69
Olle Westin
IK Stern
4:17.25640
69
Timor Sandberg
Jättendals IF
4:17.25640
71
Simon Lundberg
Hagfors SF
4:17.25680
71
Karl Ingard
IK Rex
4:17.25680
73
Anton Swedberg
Borås SK
4:18.25700
74
Albin Larsson
Sunderby SK
4:18.25760
74
Herman Borring VALSET
Danmark
4:18.25760
76
Emil Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
4:18.25780
77
Karl Hjalmarsson
IK Stern
4:19.25800
78
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
4:19.25820
79
Albert Carling
Falu IK
4:19.25880
80
Tobias Olsson
Åsarna IK
4:20.25910
81
Albin Johansson
Sätra IF
4:20.25920
82
Jack Nicholls
Storbritannien
4:20.25960
83
Brodie Murray
Storbritannien
4:21.26020
84
Ludvig Karlsson
Järpens SK
4:21.26050
85
Arvid Vänn
Stockviks SF
4:21.26060
86
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
4:22.26100
87
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
4:23.26210
88
Edvin Nordström
Brottby SK
4:23.26260
89
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
4:23.26280
90
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
4:24.26360
91
Axel Svensson
Landsbro IF SK
4:25.26420
91
Evert Wester
Jukkasjärvi IF
4:25.26420
93
Alexander Sjödin
Rembo IK
4:26.26510
94
Hampus Millestu
Utrikes SK
4:27.26610
95
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
4:28.26750
96
Oliver Newman
Storbritannien
4:29.26880
97
Fergus Newman
Storbritannien
4:35.27400
98
Elis Strömbäck
Östersunds SK
4:36.27500
99
Richard Engholm
Stöde IF
4:36.27580
99
Filip Fahlström
Johannisbergs AIK
4:36.27580
101
Ludvig Söderlind
IFK Kiruna
4:37.27620
102
Håkan Ramberg
Hällbybrunns IF
4:38.27740
103
Martin Granberg
Strömnäs GIF
4:39.27880
104
Jacob Weel Rosbo
Danmark
4:45.28430
105
Altair FIRMINO
Brazil
4:48.28790
106
Mads Hannibal Berthelsen
Danmark
4:49.28860
107
Gösta Malmström
IK Stern
4:50.28940
108
Adrian Lundberg
Hagfors SF
4:50.28990
109
Kristoffer Forsberg
IFK Umeå
5:04.30330
110
Anton Modin
Järpens SK
5:06.30520
111
Lucas MARTINS
Brazil
5:28.32720
112
David Ljunglund
Falu IK
23:59:58.8639700
113
Alexander Karlsson
Källbottens IK
23:59:59.8639800
113
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
23:59:59.8639800
113
Elias Edvinsson
Hagfors SF
23:59:59.8639800
113
Sebastian Eriksson
Falu IK
23:59:59.8639800
113
Dzintars DALECKIS
Latvia
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
H 20
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Marcus Grate
Sweden
3:25.20496
2
Gustav Aflodal
Sweden
3:27.20678
3
Alfred Buskqvist
Sweden
3:28.20719
4
Marcus Fredriksson
Sweden
3:28.20744
5
Filip Danielsson
Sweden
3:34.21367
6
Max Novak
Sweden
3:36.21550
Semifinal
7
Elias Dahl
Sweden
3:31.21061
8
Gustav Rotvold
Sweden
3:31.21073
9
Martin Herbert
Sweden
3:34.21307
10
Hugo Jacobsson
Sweden
3:36.21595
11
Viktor Thorn
Sweden
4:02.24199
12
Marcus Johansson
Sweden
4:25.26448
Visar resultat 1 till 500 av 761[
1
2
]