Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Ski Marathon
2016-02-13
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2016
<<< Bessemerloppet
Bessemerloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Karin Vemhäll
Rembo IK
2:06:48.760720
74.9p
2
Julia Svan
Vansbro AIK SK
2:07:30.764940
+42.4120
74.4p
3
Maria Gräfnings
Falun Borlänge SK
2:07:36.765590
+48.4770
74.3p
4
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
2:12:16.793500
+5:27.32680
70.6p
5
Anna-Carin Söderström
Malungs IF
2:12:33.795260
+5:45.34440
70.4p
6
Emelie Larsson
Finnskoga IF
2:12:45.796460
+5:57.35640
70.3p
7
Lena Wiklund
Högbo GOIF
2:18:32.831190
+11:44.70370
66.2p
8
Fia Jobs
IF Ski Team Skåne
2:18:58.833790
+12:10.72970
66.0p
9
Linda Hansson
Axa SC
2:20:11.841050
+13:23.80230
65.2p
10
Lisa Hallberg
Axa SC
2:25:17.871670
+18:29.110850
62.1p
11
Hanna Höij
Axa SC
2:26:31.879050
+19:43.118230
61.4p
12
Ellinor Lindström
IFK Mora SK
2:27:45.886470
+20:57.125650
60.7p
13
Sandra Norén
Yuppie Ski Club
2:28:04.888320
+21:16.127500
60.5p
14
Anna Jonasson
IF Hallby SOK
2:30:05.900470
+23:17.139650
59.5p
15
Anna Mattsson
Dalregementets IF
2:34:55.929440
+28:07.168620
57.0p
16
Sandra Hänninen
Ockelbo SK
2:37:41.946020
+30:53.185200
55.7p
17
Lovisa Niss
Brudpiga RK
2:38:24.950330
+31:36.189510
55.4p
18
Emelie Bränd
Dalaporten OL
2:38:55.953420
+32:07.192600
55.1p
19
Caroline Ström
No Club
2:40:01.960030
+33:13.199210
54.6p
20
Caroline Wilbois
Göteborgs SK
2:44:35.987440
+37:47.226620
52.7p
21
Rebecka Heinrup
Tullinge SK
2:48:40.1011980
+41:52.251160
51.0p
22
Therése Edén
Ncc IF Stockholm
2:50:37.1023690
+43:49.262870
50.3p
23
Emelie Hollsten
Abb IF SK
2:51:15.1027420
+44:27.266600
50.1p
24
Anna Englund
No Club
2:51:46.1030580
+44:58.269760
49.9p
25
Rebecka Olsson
OK Linné
2:53:39.1041850
+46:51.281030
49.2p
26
Messing Karin
Abb IF SK
2:56:13.1057230
+49:25.296410
48.3p
27
Philippa Dalsgaard
Axa SC
2:58:46.1072560
+51:58.311740
47.4p
28
Maria Björklund
Hammarby IF SF
2:58:52.1073170
+52:04.312350
47.4p
29
Emelie Stigsson
No Club
3:02:54.1097320
+56:06.336500
46.1p
30
Cecilia Eriksson
Hällefors SK
3:03:10.1098950
+56:22.338130
46.0p
31
Charlotte Andersson
Rembo IK
3:04:10.1104980
+57:22.344160
45.7p
32
Erika Strömberg
Arjeplogs SK
3:08:59.1133890
+1:02:11.373070
44.2p
33
Anna Tiderman
Axa SC
3:09:46.1138540
+1:02:58.377720
44.0p
34
Linnéa Thunberg
IFK Lidingö SOK
3:12:31.1155010
+1:05:42.394190
43.2p
35
Caroline Flodberg
No Club
3:21:31.1209020
+1:14:43.448200
40.8p
36
Ljungström Sandra
Axa SC
3:25:06.1230520
+1:18:18.469700
40.0p
37
Amanda Johansson
IFK Hedemora SK
3:40:27.1322650
+1:33:39.561830
36.6p
38
Anna Belvén
No Club
4:11:28.1508700
+2:04:39.747880
31.3p
39
Sophie Nicole Laframboise
No Club
5:09:57.1859620
+3:03:09.1098800
24.6p
-
Sofie Jonsson
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
-
-
Linn Christina Boberg-Ans
No Club
23:59:58.8639700
-
-
Josefine Olsson
Ockelbo SK
23:59:58.8639700
-