Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Isaberg Final Climb
2015-10-03
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Hestra SSK
Plats: Hestra
Rullskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 21
24km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tom FAHLÉN
Landsbro IF SK
55:09.330800
82.8p
2
Rickard BERGENGREN
IF Ski Team Skåne
55:49.334800
81.5p
3
Emil EKMAN
Ulricehamns IF
56:00.335900
81.2p
H 40
24km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Stefan Carlen
OK Landehof
58:30.350900
76.7p
2
Anders Carlson
SOK 68
58:38.351700
76.4p
3
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
58:48.352700
76.2p
H 50
24km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ola Lundmark
Nässjö SF
1:09:20.415900
61.8p
2
Inge Odqvist
Borås SK
1:11:59.431800
59.1p
3
Per Wennblom
Anderstorps OK
1:15:49.454800
55.4p
H 17
19km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
46:48.280700
73.4p
2
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
47:01.282000
73.0p
3
Leo Johansson
Skillingaryds FK
47:13.283200
72.7p
D 17
14km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
43:41.262000
63.6p
2
Ellen Svensson
Äspereds IF
51:05.306400
54.3p
3
Matilda Karlsson
Gnosjö FK
1:08:18.409700
40.6p
D 21
14km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Marika Sundin
IFK Mora SK
39:02.234100
71.1p
2
Karin Björnlinger
Ulricehamns IF
40:20.241900
68.8p
3
Klara Svensson
Äspereds IF
40:54.245300
67.9p
D 40
14km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Carin Rosjö
IF Hallby SOK
49:24.296300
56.2p
2
Anneli Blomgren
SOK Aneby
1:03:12.379100
43.9p
D 15
8km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
26:31.159000
2
Tuva Persson
Tranemo IF
28:19.169800
3
Lovisa Blomgren
SOK Aneby
29:41.178000
H 15
8km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jonathan Norder
IF Rigor
21:35.129400
2
Adam Boman
Tranemo IF
21:45.130400
3
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
21:48.130700
D 13
3km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Andrea Aulin
Eksjö SOK
11:05.66400
2
Linalotta Nelson
Landsbro IF SK
12:01.72000
3
Isabell Pettersson
SOK Aneby
12:44.76300
H 13
3km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Emil Granstedt
Eksjö SOK
10:06.60500
2
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
10:22.62100
3
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
10:30.62900
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Isaberg Final Climb 2017
Isaberg Final Climb 2016
Isaberg Final Climb 2015
Isaberg final climb 2014
Tävlingar i närheten
SIF-Rullen 2015
Höstrullen 2015
Lindénarullen 2015
Tidaholmsloppet 2015
Landsjön runt 2015
Klubbmästerskap Ulricehamn 2015
Tvärredscrossen 2015
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan