Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Rollerski World Cup Madona Pursuit
2015-07-26
Deltävling i
World Cup Rollerski 2015
<<< Rollerski World Cup Val di Fiemme Mass start
Rollerski World Cup Bad Peterstal Uphill >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 20
15km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Marcus Fredriksson
Sweden
50:03.300280
89.1p
2
Indulis Bikse
Latvia
51:34.309370
+1:30.8990
86.4p
3
Alfred Buskqvist
Sweden
51:55.311460
+1:51.11080
85.9p
4
Alberto Dalla Via
Italy
52:16.313570
+2:12.13190
85.3p
5
Dmitriy Kolomeyets
Kazakstan
52:41.316090
+2:38.15710
84.6p
6
Mikita Maslouski
Belarus
53:53.323270
+3:49.22890
82.7p
7
Raimo Vigants
Latvia
53:56.323500
+3:52.23120
82.7p
8
Tautvydas Strolia
Lithuania
53:56.323520
+3:52.23140
82.7p
9
Francesco Becchis
Italy
55:14.331350
+5:10.30970
80.7p
10
Alessandro Carlet
Italy
55:16.331520
+5:12.31140
80.7p
11
Ivan Marchyshak
Ukraine
55:47.334600
+5:43.34220
79.9p
12
Rokas Vaitkus
Lithuania
56:05.336420
+6:01.36040
79.5p
13
Marco Mosele
Italy
56:30.338960
+6:26.38580
78.9p
-
Jaunius Drusys
Lithuania
23:59:58.8639700
-
-
Jacopo Giardina
Italy
23:59:58.8639700
-
-
Daumantas Jurgis PETROVAS
Lithuania
23:59:58.8639700
-
-
Azuolas Bajoravicius
Lithuania
23:59:58.8639700
-
-
Alvis Skeps
Latvia
23:59:59.8639800
-
-
Ojars Vanags
Latvia
23:59:59.8639800
-
-
Deividas Klisevicius
Lithuania
23:59:59.8639800
-
-
Johannes Eklöf
Sweden
23:59:59.8639800
-
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Sergei Dolidovich
Belarus
48:24.290320
92.1p
2
Yury Astapenka
Belarus
48:25.290430
+1.10
92.1p
3
Ivan Solodov
Russia
48:26.290590
+2.170
92.0p
4
Robin Norum
Sweden
48:27.290600
+2.180
92.0p
5
Oscar Persson
Sweden
48:33.291240
+9.820
91.8p
6
Anton Motor Shatagin
Russia
48:56.293540
+32.3120
91.1p
7
Aliaksandr Voranau
Belarus
49:22.296160
+58.5740
90.3p
8
Richard Tiraboshi
Italy
49:26.296540
+1:02.6120
90.2p
9
Oleksii Krasovskyi
Ukraine
49:32.297180
+1:08.6760
90.0p
10
Ruslan Perekhoda
Ukraine
49:58.299760
+1:34.9340
89.2p
11
Oleksandr Mukshyn
Ukraine
50:02.300130
+1:38.9710
89.1p
12
Michail Semenov
Belarus
50:12.301110
+1:47.10690
88.8p
13
Dmitry Mysev
Russia
50:28.302760
+2:04.12340
88.3p
14
Simone Paredi
Italy
50:39.303800
+2:14.13380
88.0p
15
Sergey Korsakov
Russia
51:01.306090
+2:37.15670
87.4p
16
Sergio Bonaldi
Italy
51:23.308200
+2:58.17780
86.8p
17
Andriy Marchenko
Ukraine
51:24.308300
+2:59.17880
86.7p
18
Kostiyantyn Yaremenko
Ukraine
51:24.308360
+3:00.17940
86.7p
19
Arvis Liepins
Latvia
52:13.313280
+3:49.22860
85.4p
20
Ragnar Bragvin Andresen
Norway
53:00.317920
+4:36.27500
84.1p
21
Oleg Yoltukhovskyy
Ukraine
53:17.319660
+4:53.29240
83.7p
22
Lukas Jakeliunas
Lithuania
53:26.320580
+5:02.30160
83.4p
-
Ivo Caune
Latvia
23:59:58.8639700
-
-
Ingmars Briedsq
Latvia
23:59:58.8639700
-
-
Emanuele Becchis
Italy
23:59:58.8639700
-
-
Maxim Menshikov
Russia
23:59:58.8639700
-
-
Viaceslav Rumiancev
Lithuania
23:59:58.8639700
-
-
Emanuele Sbabo
Italy
23:59:58.8639700
-
-
Alessio Berlanda
Italy
23:59:58.8639700
-
-
Modestas Vaiciulis
Lithuania
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
10km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Sandra Olsson
Sweden
40:02.240110
77.6p
2
Lisa Bolzan
Italy
41:25.248460
+1:23.8250
75.0p
3
Tatiana Chvanova
Russia
41:25.248480
+1:23.8270
75.0p
4
Olga Letucheva
Russia
41:26.248510
+1:24.8300
74.9p
5
Elizaveta Burtseva
Russia
41:28.248780
+1:26.8570
74.9p
6
Mathilda Björn
Sweden
42:58.257770
+2:56.17560
72.3p
7
Ieva Puce
Latvia
46:37.279680
+6:35.39470
66.6p
-
Madara Zake
Latvia
23:59:58.8639700
-
-
Paula Bergfelde
Latvia
23:59:58.8639700
-
-
Martyna BILIUNAITE
Lithuania
23:59:59.8639800
-
-
Lina Nagle
Latvia
23:59:59.8639800
-
-
Krista RAZGALE
Latvia
23:59:59.8639800
-
D 21
10km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Linn Sömskar
Sweden
36:59.221850
83.9p
2
Olga Mikhailova
Russia
37:50.226920
+50.4970
82.1p
3
Yulia Tikhonova
Belarus
37:50.226930
+50.4980
82.1p
4
Ksenia Konokhova
Russia
38:00.227990
+1:01.6040
81.7p
5
Tatjana Jambaeva
Russia
38:04.228330
+1:04.6380
81.6p
6
Valiantsina Kaminskaya
Belarus
38:28.230770
+1:29.8820
80.7p
7
Ina Lukonina
Belarus
38:46.232580
+1:47.10630
80.1p
8
Polina Soskova
Russia
39:40.237950
+2:41.16000
78.3p
9
Lada Nesterenko
Ukraine
40:12.241180
+3:13.19230
77.2p
10
Varvara Prokhorova
Russia
40:56.245530
+3:56.23580
75.9p
11
Inga Pashkovska
Latvia
42:18.253720
+5:18.31770
73.4p
12
Anikken Gjerde Alnaes
Norway
42:53.257200
+5:53.35250
72.4p
-
Maryia Nedyukhina
Belarus
23:59:58.8639700
-
-
Anda Muizhniece
Latvia
23:59:59.8639800
-