Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
KnallCrossen
2015-04-19
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
D 10
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Maja Pålsson
Utrikes SK
2
Ines Stjerna
Utrikes SK
3
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
4
Ellen Norenius
Hägglunds Ski Team SK
Semifinal
5
Frida Kjellgren
Järpens SK
5
Leia Ugarph Nordström
Näsvikens IK
7
Sanna Hörnell
Domnarvets GOIF
7
Enya Daabach
Åsarna IK
9
Magdalena Arwidson Lif
Lima IF
9
Ebba Westergren
Täfteå IK
D 12
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Emma Lindberg
Funäsdalens IF
2
Frida Poromaa
Johannisbergs AIK
3
Irja Brandfjell
Funäsdalens IF
4
Malin Oskarsson
SK Leksand
Semifinal
5
Alba Johansson
Funäsdalens IF
5
Tova Grahn Birve
Alnö SK
7
Sofia Jonsson
Funäsdalens IF
7
Hedda Fevang Tveit
Utleira IL
9
Alva Eklund
Sollefteå Skidor IF
9
Ellen Björk
Orsa SK
D 14
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
2
Tilde Bångman
Offerdals SK
3
Ida Lundgren
Täfteå IK
4
Kajsa Rapp
SK Leksand
Semifinal
5
Julia Nilsson
Offerdals SK
5
Emmi Eriksson
Täfteå IK
7
Sara Kajsa Hermansson
Spikbodarnas IK
7
Alva Sköld
Häverödals IF
9
Elina Franzén
Idre SK
9
Anette Nilsen Molvik
Utleira IL
D 16
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
2
Linn Svahn
Lycksele IF
3
Maja Petersson
Vårby IK
4
Elise Nilsen
Utleira IL
Semifinal
5
Ella Halvarsson
Stora Tuna IK SK
5
Astrid Stav
Varden IL
7
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
7
Ida Persson
Högbo GOIF
9
Sanna Ångström
Duveds IF
9
Maja Eriksson
Filipstads SF
Logga in för att slippa de här annonserna
D 18
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Moa Lundgren
Täfteå IK
2
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
3
Sofie Oskarsson
SK Leksand
4
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
5
Kristina Skjevdal
Röros IL
D 21
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
2
Merete Myrseth
Strindheim IL
3
Helene Albertsen Dahlen
Varden IL
4
Evelina Bångman
Offerdals SK
5
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
H 10
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Jonathan Lindberg
Funäsdalens IF
2
Lars Horten Jordet
Tolga IL
3
Björn Rönnestrand
ÅS IL
4
Erik Bergström
Domnarvets GOIF
Semifinal
5
Täpp Olof Almlöf
IK Jarl Rättvik
5
Björn Östlund
Järpens SK
7
Lukas Ullberg
Näsvikens IK
7
Ville Åkerlund
Sälens IF
9
Fredrik Westlund
Sunne SLF
9
Tomas Holmgren
Matfors SK
H 12
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Sebastian Roed Feragen
Tynset IL
2
Nils Ole Fuglem
Selbu IL
3
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
4
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
Semifinal
5
Leo Svahn
Lycksele IF
5
Arne Galaaen
Tolga IL
7
Lukas Jonsson
Årjängs IF
7
Amund Flataker
Hommelvik IL
9
Peder Rygg
Byåsen IL
9
Ebbe Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
H 14
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Emil Rapp
SK Leksand
2
George Ersson
IF Strategen
3
Magnus Hoegli
Byåsen IL
4
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
Semifinal
5
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
5
Robin Ivansson
Offerdals SK
7
Linus Westergren
Täfteå IK
7
William Fuglem
Utleira IL
9
Isak Lieback
Ulricehamns IF
9
Anton Mäkinen
Högbo GOIF
H 16
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Felix Forsberg
Järpens SK
2
Samuel Björn
Rembo IK
3
William Poromaa
Johannisbergs AIK
4
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
Semifinal
5
Samuel Oskarsson
SK Leksand
5
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
7
Linus Berglund
Järpens SK
7
Erik Engelin
Offerdals SK
9
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
9
Linus Nilsson
IFK Umeå
H 18
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
2
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
3
Sebastian Samuelsson
Sollefteå Skidor IF
4
Lukas Adolfsson
Täfteå IK
5
Viktor Eriksson
Domnarvets GOIF
H 21
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
2
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
3
Magne Harborg
Röros IL
4
Vegard Bjerkreim Nilsen
Lillehammer SK
5
Karl-Johan Westberg
Borås SK