Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
KnallCrossen Kval
2015-04-19
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Skicross, mjukt, ej ranking.
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 16
1.5km, Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Sanna Ångström
Duveds IF
2:39.15800
2
Linn Svahn
Lycksele IF
2:39.15800
3
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
2:43.16200
+4.300
4
Maja Eriksson
Filipstads SF
2:43.16200
+4.300
5
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
2:44.16300
+5.400
6
Elise Nilsen
Utleira IL
2:47.16600
+8.700
7
Maja Petersson
Vårby IK
2:47.16600
+8.700
8
Astrid Stav
Varden IL
2:48.16700
+9.800
9
Ella Halvarsson
Stora Tuna IK SK
2:49.16800
+10.900
10
Ida Persson
Högbo GOIF
2:50.16900
+11.1000
11
Louise Lindström
Högbo GOIF
2:50.16900
+11.1000
12
Johanna Arwidson Lif
Sälens IF
2:50.16900
+11.1000
13
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
2:51.17000
+12.1100
14
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
2:51.17000
+12.1100
15
Anna Johansson
Duveds IF
2:53.17200
+14.1300
16
Mathilde Lillevold
Varden IL
2:55.17400
+16.1500
17
Anna Harborg
Röros IL
2:55.17400
+16.1500
18
Hanna Näslund
Spikbodarnas IK
2:56.17500
+17.1600
19
Lovisa Olsson
Husums IF SK
2:59.17800
+20.1900
20
Maja Karlsson
Årjängs IF
3:02.18100
+23.2200
21
Anja Svedholm
Östersunds SK
3:03.18200
+24.2300
22
Alina Bruksås Nybjörk
Alnö SK
3:05.18400
+26.2500
23
Maria Novak
Offerdals SK
3:06.18500
+27.2600
24
Ragnhild Lund Tangen
Varden IL
3:06.18500
+27.2600
25
Hanna Jonsson
Husums IF SK
3:06.18500
+27.2600
26
Julia Nyberg
Anundsjö IF
3:07.18600
+28.2700
27
Elsa Forsberg
Kramfors Alliansen
3:07.18600
+28.2700
28
Elin Backén
Svegs IK
3:08.18700
+29.2800
29
Wilma Olsson
Orsa SK
3:12.19100
+33.3200
30
Agnes Mattsson
Tandsbyns IF
3:26.20500
+47.4600
31
Helene Werkland
Varden IL
3:35.21400
+56.5500
32
Julie Henden
Varden IL
3:50.22900
+1:11.7000
-
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
23:59:59.8639800
-
Julie Sonflå
Varden IL
23:59:59.8639800
-
Emma Jönsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Ida Palmberg
Högbo GOIF
23:59:59.8639800