Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
KnallCrossen Kval
2015-04-19
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Skicross, mjukt, ej ranking.
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 14
1.5km, Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Magnus Hoegli
Byåsen IL
2:20.13900
2
William Fuglem
Utleira IL
2:28.14700
+8.700
3
Isak Lieback
Ulricehamns IF
2:29.14800
+9.800
4
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
2:30.14900
+10.900
4
Linus Westergren
Täfteå IK
2:30.14900
+10.900
6
Robin Ivansson
Offerdals SK
2:30.14900
+10.900
7
George Ersson
IF Strategen
2:31.15000
+11.1000
8
Emil Rapp
SK Leksand
2:36.15500
+16.1500
9
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
2:36.15500
+16.1500
10
Anton Mäkinen
Högbo GOIF
2:37.15600
+17.1600
11
Jakob Saeter Verdenius
Tolga IL
2:38.15700
+18.1700
12
Viktor Wiig
IF Strategen
2:39.15800
+19.1800
13
Gustav Pålsson
Utrikes SK
2:39.15800
+19.1800
14
Elias Skog
Hede SK
2:41.16000
+21.2000
15
Per Jutterström
IFK Mora SK
2:41.16000
+21.2000
16
Måns Jernberg
Lima IF
2:41.16000
+21.2000
17
Rasmus Westerlund
IF Strategen
2:42.16100
+22.2100
18
Filip Borgström
IF Strategen
2:42.16100
+22.2100
19
Simon Strömberg
Täfteå IK
2:42.16100
+22.2100
20
Albin Köpman
Stora Tuna IK SK
2:44.16300
+24.2300
21
Amund Melhus
Sjetne IL
2:46.16500
+26.2500
22
Linus Jonsson
Årjängs IF
2:47.16600
+27.2600
23
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
2:48.16700
+28.2700
24
Tor Rönnestrand
ÅS IL
2:49.16800
+29.2800
25
Sindre Henden
Varden IL
2:51.17000
+31.3000
26
Joergen Schjoelberg
Tynset IL
2:52.17100
+32.3100
27
Erik Hennings
Östersunds SK
2:53.17200
+33.3200
28
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
2:54.17300
+34.3300
29
Gabinus Ripa
Idre SK
2:55.17400
+35.3400
30
Viktor Grenedal
Delsbo IF
2:55.17400
+35.3400
31
Gustav Hedström
Östersunds SK
2:55.17400
+35.3400
32
Bernt Emil Rognes
Utleira IL
2:56.17500
+36.3500
33
Oscar Backlund
IK Jarl Rättvik
2:58.17700
+38.3700
34
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
2:58.17700
+38.3700
35
Vidar Lindqvist
Funäsdalens IF
2:58.17700
+38.3700
36
Viktor Lukka
Hägglunds Ski Team SK
2:59.17800
+39.3800
37
Jesper Thång
Lima IF
2:59.17800
+39.3800
38
Birk Blomqvist
Funäsdalens IF
3:01.18000
+41.4000
39
Viktor Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
3:02.18100
+42.4100
40
Arvid Borg
Funäsdalens IF
3:03.18200
+43.4200
41
Sivert Granheim
Utleira IL
3:04.18300
+44.4300
42
Jon Nilsson
Offerdals SK
3:06.18500
+46.4500
43
Gabriel Nordgren
Vännäs SK
3:07.18600
+47.4600
44
Benjamin Terent
Näsvikens IK
3:07.18600
+47.4600
45
Halvor Konow
Brekken IL
3:11.19000
+51.5000
46
Vincent Johnson
Matfors SK
3:11.19000
+51.5000
47
Oskar Algotsson
Åsarna IK
3:13.19200
+53.5200
48
Olof Eriksson
Åsarna IK
3:14.19300
+54.5300
49
Jonas Lenz
Matfors SK
3:14.19300
+54.5300
50
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
3:15.19400
+55.5400
51
Martin Edlund
Hägglunds Ski Team SK
3:15.19400
+55.5400
52
Oskar Åslund
Östersunds SK
3:16.19500
+56.5500
53
Bernhard Estil
Varden IL
3:19.19800
+59.5800
54
Erik Schjoelberg
Röros IL
3:23.20200
+1:03.6200
55
Rasmus Wagenius
Funäsdalens IF
3:23.20200
+1:03.6200
56
Linus Brandén
Funäsdalens IF
3:26.20500
+1:06.6500
57
Amadeus Lejonclou
Idre SK
3:26.20500
+1:06.6500
58
Jakob Wickenberg
ÅS IL
3:32.21100
+1:12.7100
59
Elias Pedersen
Åsarna IK
3:33.21200
+1:13.7200
60
Adam Björns
Hede SK
3:35.21400
+1:15.7400
61
Matias Torpet
Brekken IL
3:37.21600
+1:17.7600
62
Johan Wiklund
Hägglunds Ski Team SK
3:40.21900
+1:20.7900
63
Simen Hallem
Varden IL
3:42.22100
+1:22.8100
64
Hampus Bandefur
Idre SK
3:55.23400
+1:35.9400
65
Jonas Dahlgren
Funäsdalens IF
4:10.24900
+1:50.10900
-
Axel Mattsson
ÅS IL
23:59:59.8639800