Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fjälltopploppet
2015-04-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
31km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Jan Thomas Jenssen
Hommelvik IL
1:20:41.484000
88.5p
2
Lars Gunnar Skjevdal
Röros IL
1:22:13.493200
+1:32.9100
87.0p
3
Edvard Sundman
Åsarna IK
1:22:40.495900
+1:59.11800
86.5p
4
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
1:23:18.499700
+2:37.15600
85.9p
5
Alfred Buskqvist
IK Stern
1:23:45.502400
+3:04.18300
85.5p
6
Henrik Ottosson
Åsarna IK
1:23:59.503800
+3:18.19700
85.3p
7
Ask Kleist Godal
Innstrandens IL
1:23:59.503800
+3:18.19700
85.3p
8
Olof Jonsson
Duveds IF
1:24:51.509000
+4:10.24900
84.5p
9
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
1:25:13.511200
+4:32.27100
84.2p
10
Torstein BU
Førde IL
1:25:23.512200
+4:42.28100
84.0p
11
Marcus Grate
Täfteå IK
1:25:35.513400
+4:54.29300
83.8p
12
John Gunnar Hoås
Lånke IL
1:25:44.514300
+5:03.30200
83.7p
13
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
1:25:51.515000
+5:10.30900
83.6p
14
Torstein Buan Røvik
Varden IL
1:26:04.516300
+5:23.32200
83.4p
15
John Magnus Haugen
Hommelvik IL
1:26:16.517500
+5:35.33400
83.2p
16
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
1:26:24.518300
+5:43.34200
83.1p
17
Emil Thyrèn
Trönö IK
1:26:51.521000
+6:10.36900
82.7p
18
Gustav Rotvold
Åsarna IK
1:27:03.522200
+6:22.38100
82.6p
19
Jesper Thor
Åsarna IK
1:27:21.524000
+6:40.39900
82.3p
20
Björn Sandström
Täfteå IK
1:27:40.525900
+6:59.41800
82.0p
21
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
1:27:56.527500
+7:15.43400
81.8p
22
Martin Herbert
Sundbybergs IK
1:27:58.527700
+7:17.43600
81.8p
23
Mattias Vesterlund
Lycksele IF
1:27:58.527700
+7:17.43600
81.8p
24
Eivind Haugen Furunes
Hommelvik IL
1:28:01.528000
+7:20.43900
81.7p
25
Arnt Gunnar Winther
Moss SK
1:28:16.529500
+7:35.45400
81.5p
26
Elias Dahl
Offerdals SK
1:28:21.530000
+7:40.45900
81.4p
27
Ludvik Bjørnstad
Malvik IL
1:29:25.536400
+8:44.52300
80.5p
28
Magne Harborg
Röros IL
1:30:24.542300
+9:43.58200
79.7p
29
Max Novak
Offerdals SK
1:30:44.544300
+10:03.60200
79.5p
30
Eddie Edström
Stockviks SF
1:31:15.547400
+10:34.63300
79.1p
31
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:31:36.549500
+10:55.65400
78.8p
32
August Spik
SK Leksand
1:33:12.559100
+12:31.75000
77.5p
33
Erling Engesvold Flataker
Hommelvik IL
1:33:12.559100
+12:31.75000
77.5p
34
Sindre Øwre Haugan
Hommelvik IL
1:33:24.560300
+12:43.76200
77.4p
35
Morten Torvik
Varden IL
1:33:24.560300
+12:43.76200
77.4p
36
Daniel Södersten
Orsa SK
1:33:26.560500
+12:45.76400
77.3p
37
Mårten Vänn
Stockviks SF
1:35:04.570300
+14:23.86200
76.1p
38
Emil Eriksson
Tierps IF
1:39:38.597700
+18:57.113600
72.9p
39
Jonas Persson
Trönö IK
1:41:41.610000
+21:00.125900
71.5p
40
Olle Axelsson
Borås SK
1:47:26.644500
+26:45.160400
68.0p
41
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
1:47:26.644500
+26:45.160400
68.0p
42
Jon Lund Kempe
Kramfors Alliansen
1:53:54.683300
+33:13.199200
64.4p
43
Filip Melander
Matfors SK
1:58:50.712900
+38:09.228800
61.8p