Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fjälltopploppet
2015-04-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
35km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Anders Södergren
Hudiksvalls IF
1:24:34.507300
97.2p
2
Johan Olsson
Åsarna IK
1:25:37.513600
+1:03.6200
96.1p
3
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
1:26:34.519300
+2:00.11900
95.0p
4
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
1:27:05.522400
+2:31.15000
94.5p
5
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
1:27:49.526800
+3:15.19400
93.7p
6
Jens Burman
Åsarna IK
1:27:53.527200
+3:19.19800
93.6p
7
Erik Andersson
Malungs IF
1:27:56.527500
+3:22.20100
93.6p
8
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
1:28:18.529700
+3:44.22300
93.2p
9
Lars Nelson
Åsarna IK
1:28:20.529900
+3:46.22500
93.2p
10
Petter Engdahl
Östersunds SK
1:29:38.537700
+5:04.30300
91.9p
11
Oeyvind Moen Fjeld
Kjelsaas IL
1:29:45.538400
+5:11.31000
91.7p
12
Kristoffer Langoeien Skjelvik
OS Ilntg L
1:29:45.538400
+5:11.31000
91.7p
13
Markus Ruus
Åsarna IK
1:30:01.540000
+5:27.32600
91.5p
14
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
1:30:02.540100
+5:28.32700
91.5p
15
Joergen Saeternes Ulvang
IL Varden Meraaker
1:30:58.545700
+6:24.38300
90.5p
16
Eirik Lorentsen
Henning Skilag
1:31:20.547900
+6:46.40500
90.2p
17
Victor Hallquist
Åsarna IK
1:31:26.548500
+6:52.41100
90.1p
18
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
1:31:36.549500
+7:02.42100
89.9p
19
Simon Hallström
Idre SK
1:32:27.554600
+7:53.47200
89.1p
20
Simon Lageson
Åsarna IK
1:32:30.554900
+7:56.47500
89.1p
21
Karl-johan Dyvik
Falun Borlänge SK
1:32:38.555700
+8:04.48300
88.9p
22
Vegard Bjerkreim Nilsen
Lillehammer Skiklub
1:33:44.562300
+9:10.54900
87.9p
23
Emil Svensson
Åsarna IK
1:34:29.566800
+9:55.59400
87.2p
24
Mats Iversen
IL Varden Meraaker
1:35:09.570800
+10:35.63400
86.6p
25
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
1:35:42.574100
+11:08.66700
86.1p
26
Gjermund Loefald
Rindal IL
1:36:14.577300
+11:40.69900
85.7p
27
Truls Torvik
IL Varden Meraaker
1:36:26.578500
+11:52.71100
85.5p
28
Ola Raaum Jansen
Spillum IL
1:36:53.581200
+12:19.73800
85.1p
29
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
1:37:21.584000
+12:47.76600
84.7p
30
Simon Persson
IFK Umeå
1:37:29.584800
+12:55.77400
84.6p
31
Morten Harjo Pettersen
Moss SK
1:37:31.585000
+12:57.77600
84.5p
32
Brynjar Kristinsson
Ulricehamns IF
1:37:31.585000
+12:57.77600
84.5p
33
Oddne Håvardstun Munkvold
Førde IL
1:37:32.585100
+12:58.77700
84.5p
34
Rikard Tynell
Grycksbo IF OK
1:38:38.591700
+14:04.84300
83.6p
35
Morten Vannebo
IL Varden Meraaker
1:38:43.592200
+14:09.84800
83.5p
36
Georg Lande
Varden IL
1:39:18.595700
+14:44.88300
83.1p
37
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
1:39:34.597300
+15:00.89900
82.8p
38
Jonas Riseth
Spillum IL
1:40:20.601900
+15:46.94500
82.2p
39
Olle Olsson Bad
Tullus SG
1:41:59.611800
+17:25.104400
80.9p
40
Petter Toraas Halseth
Henning Skilag
1:47:12.643100
+22:38.135700
77.0p
41
Andre Larsson
Svegs IK
1:48:31.651000
+23:57.143600
76.1p
42
Ragnar Bragvin Andresen
Njaard
1:50:24.662300
+25:50.154900
74.8p
43
Kristian Ankersen
Oseberg Skilag
1:50:35.663400
+26:01.156000
74.7p
44
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
1:50:49.664800
+26:15.157400
74.6p
45
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
1:50:55.665400
+26:21.158000
74.5p
46
Mathias Jonasson
Östersunds SK
1:50:57.665600
+26:23.158200
74.5p
47
Johan Bergman
Sollefteå Skidor IF
1:51:46.670500
+27:12.163100
73.9p
48
Rasmus Andersson
Malungs IF
2:06:42.760100
+42:08.252700
65.3p