Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fjälltopploppet
2015-04-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
31km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Patrik Bergman
Svegs IK
1:28:17.529600
81.5p
2
Per-oeyvind Torvik
IL Varden Meraaker
1:29:53.539200
+1:36.9500
80.2p
3
Sebastian Högdahl
Stockholm
1:30:24.542300
+2:07.12600
79.7p
4
Anders Böhlmark
IFK Mora SK
1:31:26.548500
+3:09.18800
78.9p
5
Christoffer Olsson
Hudiksvalls IF
1:33:16.559500
+4:59.29800
77.5p
6
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
1:33:21.560000
+5:04.30300
77.4p
7
Robert Åström
Hägglunds Ski Team SK
1:33:57.563600
+5:40.33900
77.0p
8
Tomas Olaspers
Orsa SK
1:35:38.573700
+7:21.44000
75.7p
9
Arne Moholdt
Aalen IL
1:35:41.574000
+7:24.44300
75.7p
10
Lars Ericsson
Stockviks SF
1:35:51.575000
+7:34.45300
75.5p
11
Jonathan Ström
Hägglunds Ski Team SK
1:37:21.584000
+9:04.54300
74.5p
12
Per Ullberg
Funäsdalens IF
1:38:00.587900
+9:43.58200
74.0p
13
Mats Eriksson
Domnarvets Goif
1:38:36.591500
+10:19.61800
73.6p
14
Thomas Vestrin
Trönö IK
1:39:05.594400
+10:48.64700
73.3p
15
Jan Östlund
Högbo GIF
1:39:14.595300
+10:57.65600
73.2p
16
Jonas Lindqvist
Funäsdalens IF
1:39:54.599300
+11:37.69600
72.7p
17
Lars Liljedahl
Östersunds SK
1:40:21.602000
+12:04.72300
72.4p
18
Kristoffer Groev
Byaasen Skiklub
1:40:25.602400
+12:08.72700
72.4p
19
Håkan Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
1:44:44.628300
+16:27.98600
69.6p
20
Anders Solin
Sollefteå Skidor IF
1:45:19.631800
+17:02.102100
69.2p
21
Ales Berce
Rehns BK
1:45:32.633100
+17:15.103400
69.1p
22
Björn Hjulström
Tullus SG
1:45:50.634900
+17:33.105200
68.9p
23
Oscar Stenhammar
Uppsala
1:47:50.646900
+19:33.117200
67.7p
24
Oskar Olsson
Funäsdalens IF
1:51:16.667500
+22:59.137800
65.8p
25
Ola Holmgren
Matfors SK
1:52:19.673800
+24:02.144100
65.2p
26
Ole Jörgen Wold
Team Skipro AM
1:56:33.699200
+28:16.169500
63.0p
27
Torbjörn Karlsson
IF Hallby SOK
1:56:56.701500
+28:39.171800
62.8p
28
Max Rindborg
IFK Falun
1:58:02.708100
+29:45.178400
62.2p
29
Petrus Avebring
Svansko IF
1:58:19.709800
+30:02.180100
62.1p
30
Andreas Averheim
Sundsvall
1:58:44.712300
+30:27.182600
61.9p
31
Jon Inge Breen
Aalen IL
1:58:53.713200
+30:36.183500
61.8p
32
Michael Nettelbladt
Danderyd
1:59:03.714200
+30:46.184500
61.7p
33
Hans Andersson
Rehns BK
1:59:30.716900
+31:13.187200
61.5p
34
Lars-erik Ljungdahl
Matfors SK
2:04:30.746900
+36:13.217200
59.2p
35
Pierre Olsson
Järpen
2:08:17.769600
+40:00.239900
57.6p
36
Jonas Nilsson
Åsarna IK
2:16:50.820900
+48:33.291200
54.2p
37
Anders Edlund
ÅS IF
2:37:50.946900
+1:09:33.417200
47.3p