Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM distans
2015-03-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
24:13.145208
92.7p
2
Filip Danielsson
Garphyttans IF
24:48.148709
+35.3401
90.8p
3
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
24:51.149002
+37.3694
90.6p
4
Axel Ekström
Garphyttans IF
24:58.149703
+44.4395
90.2p
5
Sebastian Olsson
Stockviks SF
25:08.150700
+54.5392
89.7p
6
Henrik Ottosson
Åsarna IK
25:15.151406
+1:01.6098
89.3p
7
Björn Sandström
Täfteå IK
25:19.151802
+1:05.6494
89.1p
8
Edvard Sundman
Åsarna IK
25:22.152109
+1:09.6801
89.0p
9
Eddie Edström
Stockviks SF
25:47.154607
+1:33.9299
87.7p
10
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
25:50.154909
+1:37.9601
87.6p
11
Elias Dahl
Offerdals SK
25:57.155605
+1:43.10297
87.2p
12
Emil Persson
Östersunds SK
26:00.155905
+1:46.10597
87.1p
13
Olof Jonsson
Duveds IF
26:15.157402
+2:01.12094
86.3p
14
Alfred Buskqvist
IK Stern
26:19.157809
+2:06.12501
86.1p
15
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
26:20.157900
+2:06.12592
86.1p
16
Marcus Grate
Täfteå IK
26:21.158000
+2:07.12692
86.0p
17
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
26:30.158906
+2:16.13598
85.6p
18
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
26:38.159700
+2:24.14392
85.2p
19
Gustav Rotvold
Åsarna IK
26:42.160104
+2:28.14796
85.0p
20
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
26:46.160501
+2:32.15193
84.8p
21
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
26:46.160508
+2:33.15200
84.8p
22
Jonathan Grahn
Hudiksvalls IF
26:47.160605
+2:33.15297
84.8p
23
Emil Winsa
Jukkasjärvi IF
26:48.160704
+2:34.15396
84.8p
24
Mårten Vänn
Stockviks SF
26:49.160808
+2:36.15500
84.7p
25
Gustav Nilsson
Njutångers IF SK
26:59.161808
+2:46.16500
84.2p
26
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
27:00.161907
+2:46.16599
84.2p
27
Mattias Vesterlund
Lycksele IF
27:01.162002
+2:47.16694
84.1p
28
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
27:08.162703
+2:54.17395
83.8p
29
Peter Nilsson
Lycksele IF
27:11.163005
+2:57.17697
83.7p
30
Martin Herbert
Sundbybergs IK
27:25.164407
+3:11.19099
83.1p
31
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
27:29.164802
+3:15.19494
82.9p
32
Jonathan Engström
Borås GIF
27:29.164803
+3:15.19495
82.9p
33
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
27:32.165102
+3:18.19794
82.7p
34
Daniel Södersten
Orsa SK
27:34.165302
+3:20.19994
82.7p
35
Gustav Sundström
Garphyttans IF
27:35.165409
+3:22.20101
82.6p
36
Anton Persson
SK Bore
27:37.165602
+3:23.20294
82.5p
37
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
27:40.165902
+3:26.20594
82.4p
38
Max Novak
Offerdals SK
27:45.166403
+3:31.21095
82.2p
39
Oskar Brandt
Grava SK
27:50.166909
+3:37.21601
81.9p
40
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
27:52.167106
+3:38.21798
81.9p
41
Torben Svensson
Järpens SK
28:06.168500
+3:52.23192
81.3p
42
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
28:06.168501
+3:52.23193
81.2p
43
Jens Selahn
Stockviks SF
28:09.168807
+3:55.23499
81.1p
44
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
28:11.169008
+3:58.23700
81.0p
45
Jonatan Forsman
Grava SK
28:15.169402
+4:01.24094
80.9p
46
Erik Persson
Borås SK
28:18.169700
+4:04.24392
80.7p
47
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
28:28.170702
+4:14.25394
80.3p
48
August Spik
SK Leksand
28:31.171003
+4:17.25695
80.2p
49
Sixten Walheim
Högbo GOIF
28:33.171204
+4:19.25896
80.1p
50
Emil Thyrèn
Trönö IK
28:36.171507
+4:22.26199
80.0p
51
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
28:39.171800
+4:25.26492
79.9p
52
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
28:44.172301
+4:30.26993
79.6p
53
Oscar Westin
Sävast Ski Team IF
28:48.172701
+4:34.27393
79.5p
54
Sebastian Olsson
SK Bore
28:52.173105
+4:38.27797
79.3p
55
Markus Persson
Hudiksvalls IF
28:58.173705
+4:44.28397
79.1p
56
Emil Eriksson
Tierps IF
29:04.174301
+4:50.28993
78.8p
57
Albert Askengren
Visborgs OK
29:08.174706
+4:54.29398
78.7p
58
Jesper Thor
Åsarna IK
29:16.175501
+5:02.30193
78.3p
59
Martin Johansson
Linköpings SK
29:23.176207
+5:09.30899
78.1p
60
Oscar Fridsäll
Landsbro IF SK
29:26.176505
+5:12.31197
77.9p
61
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
29:28.176701
+5:14.31393
77.9p
62
Niklas Öberg
Strömnäs GIF
29:46.178508
+5:33.33200
77.2p
63
Tomas Bryntesson
Töcksfors IF
30:00.179901
+5:46.34593
76.6p
64
William Strömberg
Täfteå IK
30:02.180103
+5:48.34795
76.5p
65
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
30:12.181109
+5:59.35801
76.2p
66
Felix Hopstadius
Storumans IK
30:16.181505
+6:02.36197
76.0p
67
Niklas Stenman
Älvsby IF SK
30:19.181803
+6:05.36495
75.9p
68
Marcus Stenberg
Svegs IK
30:21.182002
+6:07.36694
75.8p
69
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
30:26.182500
+6:12.37192
75.6p
70
Jonas Persson
Trönö IK
30:28.182700
+6:14.37392
75.6p
71
Albert Friman
Brottby SK
30:33.183202
+6:19.37894
75.4p
72
Emil Bennermo
Hybo AIK
30:34.183303
+6:20.37995
75.3p
73
August Östlund
Hedesunda IF
30:46.184505
+6:32.39197
74.9p
74
Anders Kallings
Visborgs OK
30:56.185503
+6:42.40195
74.5p
75
Erik Finnskog
Tranemo IF
31:24.188308
+7:11.43000
73.5p
76
Elias Persson
Storumans IK
31:39.189801
+7:25.44493
73.0p
77
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
31:55.191403
+7:41.46095
72.5p
78
Jon Lund Kempe
Kramfors Alliansen
31:58.191702
+7:44.46394
72.3p
79
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
32:16.193503
+8:02.48195
71.7p
80
Mikael Gardelin
Visborgs OK
32:25.194403
+8:11.49095
71.4p
81
Olle Strömbäck
Husums IF SK
33:38.201707
+9:24.56399
69.1p
82
Anton Kindlund
Bälinge IF
33:49.202804
+9:35.57496
68.7p
83
Markus Nordmark
Nässjö SF
34:37.207604
+10:23.62296
67.3p
84
Daniel Johansson
Gnosjö FK
35:09.210802
+10:55.65494
66.4p