Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsloppet
2003-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 50
60km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jan-Olof Löfgren
Vasaloppsklubben Hedemora
3:02:39.1095800
76.9p
2
Sven Persson
Domnarvets GOIF
3:15:45.1174400
+13:06.78500
71.8p
3
Per Johan Jansson
Almunge IK
3:19:47.1198600
+17:08.102700
70.4p
4
Bo Carlsson
Bålsta SK
3:24:47.1228600
+22:08.132700
68.6p
5
Kent Törnblom
Domnarvets GOIF
3:26:11.1237000
+23:32.141100
68.2p
6
Ingemar Ångman
Morgongåva SK
3:26:33.1239200
+23:54.143300
68.0p
7
Erik Rollborn
Västerviks OK
3:28:20.1249900
+25:41.154000
67.5p
8
Owe Olsson
Kvarnsvedens GOIF SK
3:28:43.1252200
+26:04.156300
67.3p
9
Bengt Skilberg
SK Skinnsberg
3:31:08.1266700
+28:29.170800
66.6p
10
Jan Molén
Östervåla IF
3:31:19.1267800
+28:40.171900
66.5p
11
Gunnar Munktelius
Surahammars SOK
3:33:47.1282600
+31:08.186700
65.7p
12
Per-Olof Johansson
Nynäs IK
3:36:51.1301000
+34:12.205100
64.8p
13
Gunnar Klingberg
Karbennings GOIF
3:36:55.1301400
+34:16.205500
64.8p
14
Jan Bergman
IFK Västerås SK
3:41:17.1327600
+38:38.231700
63.5p
15
Lars Hedkvist
Karbennings GOIF
3:43:49.1342800
+41:10.246900
62.8p
16
Sivert Engblom
Saab Tech Fritid
3:46:30.1358900
+43:51.263000
62.1p
17
Leif Edvardsson
IK Westmannia Frisk
3:46:34.1359300
+43:55.263400
62.0p
18
Urho Hakso
Norbergs SK
3:50:11.1381000
+47:32.285100
61.1p
19
Bengt Smedmyr
IK Fyris
3:52:44.1396300
+50:05.300400
60.4p
20
Göran Johnsson
Landsbro IF SK
3:54:30.1406900
+51:51.311000
59.9p
21
Gert Georgsson
Gimo IF SK
3:58:37.1431600
+55:58.335700
58.9p
22
Pertti Uitto
Nacka Värmdö SK
4:03:26.1460500
+1:00:47.364600
57.7p
23
Örjan Lindström
Rembo IK
4:04:37.1467600
+1:01:58.371700
57.5p
24
Hans Reinemo
Dala-Floda IF
4:05:34.1473300
+1:02:55.377400
57.2p
25
Lars Karlsson
Nynäs IK
4:05:38.1473700
+1:02:59.377800
57.2p
26
Björn Åhs
IFK Mora SK
4:10:14.1501300
+1:07:35.405400
56.2p
27
Håkan Rahkola
Stenungsunds OK
4:10:57.1505600
+1:08:18.409700
56.0p
28
Dan Damström
Saab Tech Fritid
4:12:52.1517100
+1:10:13.421200
55.6p
29
Anders Lindberg
IK Westmannia Frisk
4:15:43.1534200
+1:13:04.438300
55.0p
30
Lennart Nilo
Järna SK
4:17:44.1546300
+1:15:05.450400
54.5p
31
Sören Eriksson
Nynäs IK
4:19:47.1558600
+1:17:08.462700
54.1p
32
Lars Vannesjö
Järla IF SK
4:37:26.1664500
+1:34:47.568600
50.7p
33
Anders Gyhlenius
Djurgårdens IF Af
4:50:52.1745100
+1:48:13.649200
48.3p
34
Lowe Westlund
Järfälla SK
5:04:37.1827600
+2:01:58.731700
46.1p
35
Stefan Bokström
Halmstad OK
5:14:40.1887900
+2:12:01.792000
44.7p
36
Benny Bennström
IFK Sala
5:19:47.1918600
+2:17:08.822700
44.0p
37
Göran Lundström
Granbergsdals IF
5:20:05.1920400
+2:17:26.824500
43.9p
38
Sven-Olof Larsson
ASK Växjö
5:37:42.2026100
+2:35:03.930200
41.6p
39
Bertil
Brovallens IF
5:58:27.2150600
+2:55:48.1054700
39.2p
40
Rolf Karlsson
IFK Mora SK
6:01:12.2167100
+2:58:33.1071200
38.9p
41
Gunnar Andersson
Ötzis Vänner SK
6:08:30.2210900
+3:05:51.1115000
38.1p
42
Lars Richter
Stockholms-Polisens IF
7:05:04.2550300
+4:02:25.1454400
33.1p