Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsloppet
2004-02-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 45
60km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lars-Erik Moberg
Broby GOIF
3:19:32.1197100
81.8p
2
Jan Fernö
Rembo IK
3:32:35.1275400
+13:03.78200
76.8p
3
Juha Laukkanen
Broby GOIF
3:34:59.1289800
+15:27.92600
75.9p
4
Anders Finn
Norrbärke SK
3:37:03.1302200
+17:31.105000
75.2p
5
Arne Wenngren
Jm-Konc IF
3:40:53.1325200
+21:21.128000
73.9p
6
Per Thurin
Skanska IF
3:43:11.1339000
+23:39.141800
73.1p
7
Willy Kolboholen
Nannestad SK
3:46:42.1360100
+27:10.162900
72.0p
8
Lars Samuelsson
Bålsta SK
3:47:22.1364100
+27:50.166900
71.8p
9
Stefan Enjebo
Strängnäs-Malmby OL
3:54:00.1403900
+34:28.206700
69.7p
10
Mikael Berlin
IK Rex
3:54:55.1409400
+35:23.212200
69.5p
11
Sven Andersson
Enköpings Aif
3:55:56.1415500
+36:24.218300
69.2p
12
Per Josefsson
Krylbo OK
3:56:32.1419100
+37:00.221900
69.0p
13
Jan Andersson
Karbennings GOIF
3:58:22.1430100
+38:50.232900
68.5p
14
Hans Hamrin
Sundbybergs IK
4:00:38.1443700
+41:06.246500
67.8p
15
Anders Lindkvist
Vattenfalls IF Trollhättan
4:01:57.1451600
+42:25.254400
67.5p
16
Bengt Kärrström
Stockholms-Polisens IF
4:07:44.1486300
+48:12.289100
65.9p
17
Mats Carlsvärd
Karlslunds IF SF
4:09:27.1496600
+49:55.299400
65.4p
18
Rolf Grönroos
Karlslunds IF SF
4:15:08.1530700
+55:36.333500
64.0p
19
Björn Thorén
Brottby SK
4:17:54.1547300
+58:22.350100
63.3p
20
Roger Sjöberg
Motala Aif SK
4:18:57.1553600
+59:25.356400
63.0p
21
Lars Ericsson
Mälarhöjdens IK
4:19:03.1554200
+59:31.357000
63.0p
22
Anders Johnsson
Landsbro IF SK
4:23:38.1581700
+1:04:06.384500
61.9p
23
Bengt Sterby
Arlanda-Märsta SK
4:27:41.1606000
+1:08:09.408800
61.0p
24
Anders Olsson
SK Trim/Virsbo
4:34:23.1646200
+1:14:51.449000
59.5p
25
Göran Teglund
Fjärdhundra SK
4:39:28.1676700
+1:19:56.479500
58.4p
26
Lars Widén
IFK Sala
4:50:10.1740900
+1:30:38.543700
56.2p
27
Lennart Karlsson
Volvo Flygmotor FF
4:50:17.1741600
+1:30:45.544400
56.2p
28
Sigge Nystedt
Kista
4:50:28.1742700
+1:30:56.545500
56.2p
29
Lars Göran Nystedt
Kungsängens IF
4:50:30.1742900
+1:30:58.545700
56.2p
30
Henry Broström
Skuttunge SK
4:52:55.1757400
+1:33:23.560200
55.7p
31
Åke Lindholm
Korsnäs IF SK
4:56:04.1776300
+1:36:32.579100
55.1p
32
Steve Svahn
Landsbro IF SK
4:58:36.1791500
+1:39:04.594300
54.7p
33
Mikael Torstensson
Broby GOIF
5:12:39.1875800
+1:53:07.678600
52.2p
34
Tomas Hellman
Sundbybergs IK
5:21:32.1929100
+2:02:00.731900
50.8p
35
Carl-Henrik Stime
Folksamkamraterna
5:28:05.1968400
+2:08:33.771200
49.7p
36
Christer Gustafsson
Pharmacia IK
5:33:32.2001100
+2:14:00.803900
48.9p
37
Gunnar Håkansson
Volvo Flygmotor FF
5:40:50.2044900
+2:21:18.847700
47.9p
38
Erik A Österdahl
Skuttunge SK
5:44:48.2068700
+2:25:16.871500
47.3p
39
Lars Forsgren
Sundbybergs IK
6:01:08.2166700
+2:41:36.969500
45.2p
40
Gösta Sundberg
Stockholms SIF
7:53:27.2840600
+4:33:55.1643400
34.5p