Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsloppet
2004-02-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 55
60km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tommy Nordvall
IF Strategen
3:24:34.1227300
79.8p
2
Sven Gåsfors
Norrbärke SK
3:37:07.1302600
+12:33.75200
75.2p
3
Ove Johansson
Fjärdhundra SK
3:43:23.1340200
+18:49.112800
73.1p
4
Leif Rosenholm
Tibnor Fritid
3:48:08.1368700
+23:34.141300
71.5p
5
Bo Thorslund
Stockholms-Polisens IF
3:52:08.1392700
+27:34.165300
70.3p
6
Sven-Göran Hultén
Göteborgs Spårvägar GIF
3:53:33.1401200
+28:59.173800
69.9p
7
Owe Olsson
Kvarnsvedens GOIF SK
3:53:49.1402800
+29:15.175400
69.8p
8
Sten Eriksson
Strängnäs-Malmby OL
3:54:03.1404200
+29:29.176800
69.7p
9
Morgan Jerkefjord
OK Kullingshof
3:55:17.1411600
+30:43.184200
69.4p
10
Lars Jakobsson
Telia IoFF
3:55:36.1413500
+31:02.186100
69.3p
11
Bengt Stenerhag
Norrbärke SK
3:56:42.1420100
+32:08.192700
69.0p
12
Christer Lilja
Brevens IF
3:57:13.1423200
+32:39.195800
68.8p
13
Jan Hernelind
IFK Västerås SK
3:57:49.1426800
+33:15.199400
68.6p
14
Markku Sillanpää
Vasaloppsklubben Hedemora
4:00:07.1440600
+35:33.213200
68.0p
15
Henry Erlandsson
Broby GOIF
4:02:03.1452200
+37:29.224800
67.4p
16
Jan Andersson
Söderbärke GOIF
4:04:18.1465700
+39:44.238300
66.8p
17
Seppo Keinonen
Telia IF, Farsta
4:06:45.1480400
+42:11.253000
66.1p
18
Gunnar Jansson
Kilsmo IK
4:09:00.1493900
+44:26.266500
65.5p
19
Leif Rolin
Bålsta SK
4:09:33.1497200
+44:59.269800
65.4p
20
Johan Källman
Norbergs OK
4:13:20.1519900
+48:46.292500
64.4p
21
Bo Lindqvist
Dalsjöfors GOIF
4:13:23.1520200
+48:49.292800
64.4p
22
Kurt Jensen
Föreningen Engelbrektsloppet
4:16:16.1537500
+51:42.310100
63.7p
23
Jan Falk
Dagens Nyh/Expressen IF
4:18:20.1549900
+53:46.322500
63.2p
24
Raimo Jokinen
Falu IK
4:24:07.1584600
+59:33.357200
61.8p
25
Owe Wedholm
Norbergs SK
4:26:20.1597900
+1:01:46.370500
61.3p
26
Jan Sjöstedt
IFK Västerås SK
4:27:52.1607100
+1:03:18.379700
60.9p
27
Mats Olf Olsson
Kvarnsvedens GOIF SK
4:29:04.1614300
+1:04:30.386900
60.7p
28
Gunnar Pettersson
Strängnäs-Malmby OL
4:30:38.1623700
+1:06:04.396300
60.3p
29
Tommy Dahlén
IK Rex
4:31:11.1627000
+1:06:37.399600
60.2p
30
Bert-Ola Wennberg
Nykvarn
4:31:42.1630100
+1:07:08.402700
60.1p
31
Veijo Hietala
GOIF Tjalve
4:34:16.1645500
+1:09:42.418100
59.5p
32
Lars Karlsson
Nynäs IK
4:34:33.1647200
+1:09:59.419800
59.4p
33
Bo-Erik Jungar
Brovallens IF
4:37:43.1666200
+1:13:09.438800
58.8p
34
Hans Gröndahl
Karlslunds IF SF
4:46:52.1721100
+1:22:18.493700
56.9p
35
Conny Lundgren
Näshulta GOIF
4:46:55.1721400
+1:22:21.494000
56.9p
36
Hans-Jacob Bonnier
Bonbiz SK
4:51:22.1748100
+1:26:48.520700
56.0p
37
Kjell Andersson
Rasbo IK
4:56:11.1777000
+1:31:37.549600
55.1p
38
Stig-Johnny Gustafsson
Östervåla IF
4:56:32.1779100
+1:31:58.551700
55.0p
39
Sven Danielsson
SK Trim/Virsbo
5:01:09.1806800
+1:36:35.579400
54.2p
40
Mats Strand
Rasbo IK
5:06:36.1839500
+1:42:02.612100
53.2p
41
Erik Sjödin
Vasaloppsklubben Hedemora
5:07:04.1842300
+1:42:30.614900
53.2p
42
Lars Hedström
Enebybergs IF
5:09:55.1859400
+1:45:21.632000
52.7p
43
Kurt Mattsson
IFK Djura
5:11:18.1867700
+1:46:44.640300
52.4p
44
Carl-Johan Österberg
Täby IS SK
5:11:39.1869800
+1:47:05.642400
52.4p
45
Thomas Ericsson
Mölndals RK
5:18:28.1910700
+1:53:54.683300
51.2p
46
Jan Andersson
Nynäs IK
5:38:01.2028000
+2:13:27.800600
48.3p
47
Stefan Bokström
Halmstad OK
5:42:48.2056700
+2:18:14.829300
47.6p