Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Medelpad Classic Ski
2015-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
46km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
1:54:50.688900
82.6p
2
Martin Lundgren
Stockviks SF
2:04:43.748200
+9:53.59200
74.4p
3
Joakim Kangasharju
Ragunda IF
2:04:45.748400
+9:55.59400
74.4p
4
Thommy Larsson
Team ROG
2:04:46.748500
+9:56.59500
74.4p
5
Daniel Persson
Sollefteå Skidor IF
2:05:01.750000
+10:11.61000
74.2p
6
David Holmberg
SOK
2:05:49.754800
+10:59.65800
73.6p
7
John Eriksson
Ljustorps IF
2:07:53.767200
+13:03.78200
72.1p
8
Per Sjöblom
City Sweden
2:09:21.776000
+14:31.87000
71.1p
9
Thomas Henriksson
Tynderö IK
2:12:05.792400
+17:15.103400
69.3p
10
Mattias Högdahl
City Sweden
2:12:05.792400
+17:15.103400
69.3p
11
Martin Melander
Alnö Race Team
2:12:06.792500
+17:16.103500
69.3p
12
Daniel Eklund
Stadium IF
2:12:13.793200
+17:23.104200
69.2p
13
Fredrik Nordlander
Stockviks SF
2:13:32.801100
+18:42.112100
68.4p
14
Niclas Bergfors
Ljustorps IF
2:13:35.801400
+18:45.112400
68.3p
15
Fredrik Nilsson
Kovlands IF
2:17:54.827300
+23:04.138300
65.7p
16
Tobias Nilsson
Kovlands IF
2:18:04.828300
+23:14.139300
65.6p
17
Jonas Bystedt
Hemsö IF
2:18:30.830900
+23:40.141900
65.4p
18
Martin Nissar
Sundsvalls OK
2:18:41.832000
+23:51.143000
65.3p
19
Fredrik Thiger
Bergeforsens SK
2:19:10.834900
+24:20.145900
65.0p
20
Simon Meurling
IF Strategen
2:19:11.835000
+24:21.146000
65.0p
21
John Kärrbrink
Yuppie Ski Club
2:19:12.835100
+24:22.146100
65.0p
22
Björn Sohlin
Bondsjöhöjdens IK
2:19:18.835700
+24:28.146700
64.9p
23
Niclas Appleby
Linköpings SK
2:21:33.849200
+26:43.160200
63.7p
24
Johan Lindeberg
Axa SC
2:21:36.849500
+26:46.160500
63.6p
25
Thobias Björklund
Alnö SK
2:24:38.867700
+29:48.178700
62.0p
26
Sam Frank
Alnö SK
2:24:46.868500
+29:56.179500
61.9p
27
Mikael Edlund
Alnö Race Team
2:24:48.868700
+29:58.179700
61.9p
28
Henrik Holmström
Gräftåvallens SK
2:26:25.878400
+31:35.189400
61.1p
29
Robert Bergström
Sundsvalls SLK
2:32:22.914100
+37:32.225100
58.2p
30
Olle Bystedt
Hemsö IF
2:32:35.915400
+37:45.226400
58.1p
31
Johan Larsson
Torpshammars IF
2:34:08.924700
+39:18.235700
57.4p
32
Rasmus Johansson
Kovlands IF
2:35:30.932900
+40:40.243900
56.8p
33
Per Lundin
Alnö SK
2:35:48.934700
+40:58.245700
56.7p
34
Daniel Abrahamsson
Graninge-Alliansen
2:35:57.935600
+41:07.246600
56.6p
35
David Sjöstrand
Tynderö IK
2:35:57.935600
+41:07.246600
56.6p
36
Johan Nylander
Stockviks SF
2:35:59.935800
+41:09.246800
56.6p
37
Mårten Källström
IFK Sala
2:37:00.941900
+42:10.252900
56.2p
38
Andreas Henriksson
Sundsvalls SLK
2:37:13.943200
+42:23.254200
56.1p
39
Håkan Westman
Selånger SOK
2:37:14.943300
+42:24.254300
56.1p
40
Tomas Decker
Torpshammars IF
2:37:36.945500
+42:46.256500
55.9p
41
Johan Ekman
Visborgs OK
2:39:25.956400
+44:35.267400
55.2p
42
Kenneth Norman
IF Strategen
2:39:31.957000
+44:41.268000
55.1p
43
Jens Bergfors
Gävle SK
2:39:57.959600
+45:07.270600
55.0p
44
Lars Wallin
Bollsta IK
2:43:08.978700
+48:18.289700
53.7p
45
Fredrik Söderholm
Stockviks SF
2:43:42.982100
+48:52.293100
53.5p
46
Leif Ottosson
Agnäs IK
2:45:59.995800
+51:09.306800
52.6p
47
Göran Olsson
Erikslunds SK
2:46:02.996100
+51:12.307100
52.6p
48
Östen Strömgren
Örnsköldsvik
2:48:13.1009200
+53:23.320200
51.8p
49
Joakim Andersson
Bergeforsens SK
2:48:32.1011100
+53:42.322100
51.7p
50
Fredrik Pontén
Valmet
2:49:23.1016200
+54:33.327200
51.4p
51
Andreas Sahlen
Hemsö IF
2:49:51.1019000
+55:01.330000
51.2p
52
Anders Axling
Södertälje IF
2:50:45.1024400
+55:55.335400
50.9p
53
Leif Bäckman
Stigsjö IK
2:50:47.1024600
+55:57.335600
50.9p
54
Claes Kempe
Tynderö IK
2:52:56.1037500
+58:06.348500
50.1p
55
Johan Eliasson
Härnösands OK
2:53:35.1041400
+58:45.352400
49.9p
56
Emil Wikberg
Sundsvalls SLK
2:53:53.1043200
+59:03.354200
49.8p
57
Åke Lindkvist
Sundsvalls SLK
2:54:25.1046400
+59:35.357400
49.6p
58
Josef Andersson
Stockviks SF
2:55:20.1051900
+1:00:30.362900
49.3p
59
Mats Jakobsson
Nobel Aktiv IF
2:55:48.1054700
+1:00:58.365700
49.2p
60
Gabriel Lundgren
Umeå
2:56:11.1057000
+1:01:21.368000
49.0p
61
Jonny Eklund
Bergeforsens SK
2:57:32.1065100
+1:02:42.376100
48.6p
62
Andreas Häggström
Umeå
2:58:34.1071300
+1:03:44.382300
48.3p
63
Anders Pettersson
Härnösands OK
2:59:05.1074400
+1:04:15.385400
48.1p
64
Kenneth Vänn
Stockviks SF
2:59:05.1074400
+1:04:15.385400
48.1p
65
Lasse Forsberg
OK Ravinen
3:02:19.1093800
+1:07:29.404800
47.1p
66
Fredrik Bergman
Bondsjöhöjdens IK
3:03:04.1098300
+1:08:14.409300
46.9p
67
Ulf Lindahl
Bondsjöhöjdens IK
3:03:26.1100500
+1:08:36.411500
46.8p
68
Håkan Edlund
Axa SC
3:04:21.1106000
+1:09:31.417000
46.5p
69
Carl Göran Grönvik
Ställningsbyggarna I Sundsvall
3:05:04.1110300
+1:10:14.421300
46.3p
70
Jan-åke Lund
No Club
3:05:40.1113900
+1:10:50.424900
46.1p
71
Robert Lindblom
Nedansjö IK
3:06:39.1119800
+1:11:49.430800
45.9p
72
Thomas Ehrenbrand
Axa SC
3:09:05.1134400
+1:14:15.445400
45.2p
73
Jimmy Fondelius
Sundsvalls SLK
3:10:02.1140100
+1:15:12.451100
44.9p
74
Lars-gunnar Lundgren
Uppsala
3:10:27.1142600
+1:15:37.453600
44.8p
75
Harald Rydén
Stockholm
3:11:07.1146600
+1:16:17.457600
44.6p
76
Björn Michold
Sundsvalls SLK
3:11:10.1146900
+1:16:20.457900
44.6p
77
Olov Nyberg
Bergeforsens SK
3:11:20.1147900
+1:16:30.458900
44.6p
78
Andreas Carlson
Sundsvalls SLK
3:11:28.1148700
+1:16:38.459700
44.5p
79
Lars Marklund
Marksmen Consulting
3:12:38.1155700
+1:17:48.466700
44.2p
80
Hans Vallin
Kramfors
3:15:07.1170600
+1:20:17.481600
43.6p
81
Erik Heinemark
Göteborg
3:15:10.1170900
+1:20:20.481900
43.6p
82
Linus Moberg
Tynderö IK
3:16:53.1181200
+1:22:03.492200
43.1p
83
Andreas Bergström
Axa SC
3:25:54.1235300
+1:31:04.546300
41.0p
84
Ulrik Eriksson
Sundsvalls SLK
3:31:36.1269500
+1:36:46.580500
39.7p
85
Kenneth Åberg
Sundsvalls SLK
3:33:11.1279000
+1:38:21.590000
39.4p
86
Niclas Holm
Necon
3:38:12.1309100
+1:43:22.620100
38.4p
87
Ernst Åslund
Sundsvalls SLK
3:39:14.1315300
+1:44:24.626300
38.2p
88
Per-erik Decker
Agnäs IK
3:39:15.1315400
+1:44:25.626400
38.2p
89
Curt Lindqvist
Matfors SK
3:48:33.1371200
+1:53:43.682200
36.4p
90
Patrik Jonsson
No Club
3:51:57.1391600
+1:57:07.702600
35.8p
91
Nicklas Söderberg
Stöde IF
4:02:34.1455300
+2:07:44.766300
34.1p
92
Per Anders Sjödin
Husums IF SK
4:20:32.1563100
+2:25:42.874100
31.5p
93
Åke Weden
Timrå SOK
4:28:20.1609900
+2:33:30.920900
30.5p
94
Lars Modig
Sundsvalls SLK
4:34:36.1647500
+2:39:46.958500
29.7p
95
Johan Hagström
Sundsvalls SLK
4:34:37.1647600
+2:39:47.958600
29.7p
96
Patrik Nylander
Sundsvalls SLK
4:41:04.1686300
+2:46:14.997300
28.9p
97
Tetsu Uesaka
Sundsvalls SLK
4:55:00.1769900
+3:00:10.1080900
27.4p
-
Björn Andersson
Sundsvalls SLK
23:59:58.8639700
-
-
Thomas Belius
Uppsala
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Andersson
Söderköpings SK
23:59:59.8639800
-
-
Joakim Hellgren
Sundsvalls SLK
23:59:59.8639800
-