Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Malmstråket
2015-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Christofer Olofsson
Skellefteå SK
1:51:08.666700
77.8p
2
Johan Forslund
Lycksele IF
2:03:42.742100
+12:34.75300
67.6p
3
Fredrik Borg
Skellefteå SK
2:13:34.801300
+22:26.134500
61.3p
4
Andreas Lindgren
Bygdsiljum SK
2:17:36.825500
+26:28.158700
59.1p
5
Nils Lindberg
IK Studenterna
2:20:45.844400
+29:37.177600
57.5p
6
Jörgen Norén
Malå IF
2:23:55.863400
+32:47.196600
55.9p
7
Roger Nilsson
Byske SK
2:25:52.875100
+34:44.208300
55.0p
8
Fredrik Jonsson
Skellefteå SK
2:26:43.880200
+35:35.213400
54.6p
9
Ola Alenbro
Skellefteå XC
2:27:40.885900
+36:32.219100
54.2p
10
Filip Backe
Gällivare SK
2:31:45.910400
+40:37.243600
52.4p
11
Peder Hansson
Skellefteå SK
2:32:06.912500
+40:58.245700
52.2p
12
Lars Dahlen
Sweden
2:32:12.913100
+41:04.246300
52.2p
13
Per Jonas Olsson
Medle SK
2:36:02.936100
+44:54.269300
50.6p
14
Kristoffer Wallgren
Skellefteå SK
2:36:35.939400
+45:27.272600
50.4p
15
David Stenlund
Skellefteå SK
2:36:58.941700
+45:50.274900
50.3p
16
Olov Sundström
Skellefteå SK
2:38:14.949300
+47:06.282500
49.8p
17
Nils Johansson
Skellefteå SK
2:38:50.952900
+47:42.286100
49.6p
18
Kristoffer FAHLGREN
Skellefteå SK
2:39:33.957200
+48:25.290400
49.3p
19
Hans Lidgren
Skellefteå SK
2:41:18.967700
+50:10.300900
48.6p
20
Esbjörn Norgren
Skellefteå SK
2:42:08.972700
+51:00.305900
48.3p
21
Thomas Lindgren
Skellefteå SK
2:42:45.976400
+51:37.309600
48.1p
22
Patrik Andersson
Stockholms-Postens IK
2:43:07.978600
+51:59.311800
48.0p
23
Mårten Bolander
Umeå
2:43:40.981900
+52:32.315100
47.8p
24
Jörgen Stenberg
Hemmingsmarks IF
2:43:48.982700
+52:40.315900
47.8p
25
Per Salomonsson
Skellefteå SK
2:44:05.984400
+52:57.317600
47.7p
26
David Andersson
Skellefteå SK
2:44:18.985700
+53:10.318900
47.6p
27
Jonas Lundström
Skellefteå SK
2:44:30.986900
+53:22.320100
47.5p
28
Fredrik Forsberg
Skellefteå SK
2:44:38.987700
+53:30.320900
47.5p
29
John Svensson
Stockviks SF
2:45:56.995500
+54:48.328700
47.0p
30
Patric Lindblom
Norrköping
2:47:54.1007300
+56:46.340500
46.4p
31
Rolf Stenlund
Skellefteå SK
2:48:12.1009100
+57:04.342300
46.3p
32
Christian Degen
Skellefteå SK
2:49:26.1016500
+58:18.349700
45.9p
33
Andreas Blom
Medle SK
2:50:09.1020800
+59:01.354000
45.6p
34
Mikael Stenberg
Lövånger-Uttersjöbäcken AIK
2:51:09.1026800
+1:00:01.360000
45.3p
35
Magnus Westman
Lövånger-Uttersjöbäcken AIK
2:51:41.1030000
+1:00:33.363200
45.1p
36
Per Gustavsson
Skellefteå SK
2:51:47.1030600
+1:00:39.363800
45.1p
37
Lennart Nyström
Skellefteå SK
2:51:56.1031500
+1:00:48.364700
45.1p
38
Lars Lindmark
Skellefteå SK
2:55:39.1053800
+1:04:31.387000
43.9p
39
Jim Viksten
Skellefteå SK
2:56:37.1059600
+1:05:29.392800
43.6p
40
Peter Andersson
Skellefteå SK
2:56:54.1061300
+1:05:46.394500
43.6p
41
Richard Jonsson
Skellefteå SK
2:57:50.1066900
+1:06:42.400100
43.3p
42
Erik Andersson
Gnistan IF
2:59:43.1078200
+1:08:35.411400
42.8p
43
Pär Andersson
Lövånger-Uttersjöbäcken AIK
3:00:15.1081400
+1:09:07.414600
42.6p
44
Ingemar Skog Andersson
Holmen
3:01:46.1090500
+1:10:38.423700
42.2p
45
Peter Wahlberg
Skellefteå SK
3:03:02.1098100
+1:11:54.431300
41.9p
46
Rolf Burman
Skellefteå SK
3:03:32.1101100
+1:12:24.434300
41.7p
47
Per David Carlsson
Kågedalens SK
3:03:34.1101300
+1:12:26.434500
41.7p
48
Fredrik Lindkvist
Sweden
3:06:17.1117600
+1:15:09.450800
41.0p
49
Simon Stenlund
Bureå IF
3:07:05.1122400
+1:15:57.455600
40.8p
50
Erik Ögren
Skellefteå SK
3:07:36.1125500
+1:16:28.458700
40.7p
51
Ulf Wiklund
Skellefteå SK
3:09:05.1134400
+1:17:57.467600
40.3p
52
Christer Wiklund
Skellefteå SK
3:12:53.1157200
+1:21:45.490400
39.4p
53
Emanuel Viksten
Axa SC
3:12:57.1157600
+1:21:49.490800
39.3p
54
Per Swärd
Skellefteå SK
3:15:16.1171500
+1:24:08.504700
38.8p
55
Anders Roos
Skellefteå SK
3:19:49.1198800
+1:28:41.532000
37.8p
56
Ulrik Ahnquist
Skellefteå SK
3:21:21.1208000
+1:30:13.541200
37.4p
57
Björn Genbort
Varuträsk IF
3:22:23.1214200
+1:31:15.547400
37.2p
58
Stig Lindkvist
Medle SK
3:30:44.1264300
+1:39:36.597500
35.5p
59
Simon Karlsson
Skellefteå AIK
3:39:45.1318400
+1:48:37.651600
33.9p
60
Anders Marklund
Skellefteå SK
3:40:16.1321500
+1:49:08.654700
33.8p
61
Ingemar Swärd
Axa SC
3:41:25.1328400
+1:50:17.661600
33.6p
62
Robert Pantze
Bolidens SK
3:47:56.1367500
+1:56:48.700700
32.5p
63
Kenneth Schönfeldt
Gällivare SK
4:15:59.1535800
+2:24:51.869000
28.5p
64
Adam Mcelroy
Skellefteå SK
4:39:57.1679600
+2:48:49.1012800
25.8p