Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Roslagsloppet
2015-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor
1
Adam Steen
Falun Borlänge SK
1:46:20.637900
82.3p
2
Jonatan Steen
Falun Borlänge SK
1:47:40.645900
+1:20.7900
81.0p
3
Ulf Jansson
Östervåla IF
1:47:59.647800
+1:39.9800
80.7p
4
Ulf Tingelöf
Kraftstaven Ski Team Förening
1:50:47.664600
+4:27.26600
78.0p
5
Espen Hultgreen Weltzien
Sundbybergs IK
1:51:42.670100
+5:22.32100
77.2p
6
Magnus Björk
IK Rex
1:52:49.676800
+6:29.38800
76.2p
7
Magnus Graas
Storvreta IK
1:53:56.683500
+7:36.45500
75.3p
8
Anders Söderlund
Nacka Värmdö SK
1:55:26.692500
+9:06.54500
74.0p
9
Anders Wånell
Sundbybergs IK
1:55:27.692600
+9:07.54600
74.0p
10
Thomas Gustafsson
IK Rex
2:00:09.720800
+13:49.82800
70.3p
11
Isac Holmström
IF Åland
2:00:11.721000
+13:51.83000
70.3p
12
Håkan Sandahl
Axa SC
2:01:13.727200
+14:53.89200
69.6p
13
Peter Gerdlöf
Häverödals IF
2:01:49.730800
+15:29.92800
69.1p
14
Lennart Holmström
IF Åland
2:02:20.733900
+16:00.95900
68.8p
15
Jonas Henningsson
Roslagsbro IF
2:03:44.742300
+17:24.104300
67.8p
16
Daniel Nilsson
Sundbybergs IK
2:04:14.745300
+17:54.107300
67.5p
17
Jakob Börjesson
Lima IF
2:04:29.746800
+18:09.108800
67.3p
18
Anders Näslund
Svegs IK
2:04:31.747000
+18:11.109000
67.3p
19
Jonas Albäck
Årsunda IF
2:04:41.748000
+18:21.110000
67.1p
20
Björn Näslund
Svegs IK
2:04:51.749000
+18:31.111000
67.0p
21
Mattias Brandt
Attunda IF
2:04:57.749600
+18:37.111600
67.0p
22
Hugo Hultqvist
Sundbybergs IK
2:06:09.756800
+19:49.118800
66.2p
23
Per Löfving
Storvreta IK
2:09:45.778400
+23:25.140400
63.9p
24
Jan Hasselgren
Sundbybergs IK
2:11:24.788300
+25:04.150300
62.9p
25
Thomas Gustafsson
Stockviks SF
2:11:36.789500
+25:16.151500
62.8p
26
Patrik Lundberg
Häverödals IF
2:11:56.791500
+25:36.153500
62.6p
27
Patrik Lehtonen
IF Åland
2:12:09.792800
+25:49.154800
62.5p
28
Björn Robert Lindberg
Öregrunds IK
2:12:18.793700
+25:58.155700
62.4p
29
Fredrik Hottling
Rimbo SOK
2:13:52.803100
+27:32.165100
61.5p
30
Jim Sjöman
Roslags-Länna IF
2:14:33.807200
+28:13.169200
61.1p
31
Johan Gustafsson
Häverödals IF
2:14:46.808500
+28:26.170500
61.0p
32
Robert Foss
Fet SK
2:15:14.811300
+28:54.173300
60.7p
33
Hans Olsén
Sundbybergs IK
2:15:15.811400
+28:55.173400
60.7p
34
Urban Gålnander
Arlanda-Märsta SK
2:15:20.811900
+29:00.173900
60.7p
35
Kristian Anselius
Sas-Klubben
2:17:51.827000
+31:31.189000
59.3p
36
Peter Boström
Arlanda-Märsta SK
2:18:22.830100
+32:02.192100
59.0p
37
Stefan Holmström
Roslagsbro IF
2:18:30.830900
+32:10.192900
59.0p
38
Lars Friberg
Swedbank IF
2:18:31.831000
+32:11.193000
59.0p
39
Stefan Born
Storvreta IK
2:19:15.835400
+32:55.197400
58.6p
40
Roland Johansson
IF Åland
2:20:04.840300
+33:44.202300
58.2p
41
David Starck
OK Roslagen
2:21:54.851300
+35:34.213300
57.3p
42
Fredrik Murray
Axa SC
2:23:46.862500
+37:26.224500
56.4p
43
Lars Hagrot
Sundbybergs IK
2:25:36.873500
+39:16.235500
55.5p
44
Robert Sandberg
OK Roslagen
2:26:26.878500
+40:06.240500
55.1p
45
Mikael Lindblad
Axa SC
2:27:12.883100
+40:52.245100
54.8p
46
Magnus Haglund
Åkersberga SK
2:27:15.883400
+40:55.245400
54.8p
47
Pelle Mattson
IK Rex
2:28:44.892300
+42:24.254300
54.1p
48
Mattias Blomqvist
OK Roslagen
2:29:21.896000
+43:01.258000
53.8p
49
Markus Spångberg
Roslagsbro IF
2:29:45.898400
+43:25.260400
53.7p
50
Frederik Sahlin
Åkersberga SK
2:30:42.904100
+44:22.266100
53.3p
51
Stefan Mattsson
IF Åland
2:30:52.905100
+44:32.267100
53.2p
52
Johan Småroos
IF Åland
2:31:09.906800
+44:49.268800
53.1p
53
Mikael Gustafsson
Spirit IF
2:33:46.922500
+47:26.284500
52.0p
54
Gunnar Hedlund
Spirit IF
2:33:52.923100
+47:32.285100
51.9p
55
Torbjörn Stolpe
Idrottsföreningen OLGY Uppsala
2:34:23.926200
+48:03.288200
51.7p
56
Henrik Sundell
Axa SC
2:36:31.939000
+50:11.301000
50.9p
57
Jan Lindgrén
IF Åland
2:40:25.962400
+54:05.324400
49.4p
58
Roger Wilde
IK Rex
2:41:36.969500
+55:16.331500
49.0p
59
Patrik Törner
Storvreta IK
2:44:41.988000
+58:21.350000
47.9p
60
Andreas Avedal
Axa SC
2:45:31.993000
+59:11.355000
47.6p
61
Glenn Karlsson
Axa SC
2:45:37.993600
+59:17.355600
47.6p
62
Mats Mattsson
Roslagsbro IF
2:47:34.1005300
+1:01:14.367300
47.0p
63
Niklas Isacsson
Swedbank IF
2:48:37.1011600
+1:02:17.373600
46.6p
64
Bengt Hemmingsson
Roslagsbro IF
2:51:49.1030800
+1:05:29.392800
45.6p
65
Stefan Wretman
Söders SOL Tyresö
2:56:40.1059900
+1:10:20.421900
44.1p
66
Jörgen Berg
Axa SC
3:02:39.1095800
+1:16:19.457800
42.5p
67
Kristoffer Berg Wallström
Axa SC
3:16:32.1179100
+1:30:12.541100
39.0p
68
David Ståhlman
IF Åland
3:38:43.1312200
+1:52:23.674200
34.6p