Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Borås Ski Maraton
2015-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Karin Nilsson
IFK Arvidsjaur Skidor
2:20:06.840580
64.6p
2
Johanna Sundström
Hestra IF
2:25:13.871200
+5:06.30520
61.7p
3
Emma Belforth
Göteborg
2:34:41.928090
+14:35.87410
57.0p
4
Amilia Björklund
Göteborgs SK
2:37:16.943530
+17:09.102850
55.8p
5
Josefine Stadig
Borås
2:51:06.1026500
+30:59.185820
50.3p
6
Sara Bergström
Team Triathlon O Multisport Club
3:04:53.1109220
+44:46.268540
45.8p
7
Therese Andersson
IK Högaborgs Atleter
3:06:48.1120710
+46:41.280030
45.2p
8
Erika Otterdahl
OK Nackhe
4:16:27.1538600
+1:56:20.697920
31.2p
9
Caroline Fredriksson
Borås
4:38:33.1671270
+2:18:26.830590
28.4p
-
Mia Idmyr
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Anna Eriksson
Göteborg
23:59:59.8639800
-
-
Sofia Skörde
Gnosjö
23:59:59.8639800
-
-
Eleonor Öström
IK Stern
23:59:59.8639800
-
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Markus Jönsson
Tranemo IF
1:54:46.688500
84.1p
2
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
1:55:29.692850
+43.4250
83.4p
3
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
1:55:53.695240
+1:07.6640
83.0p
4
Emil Ekman
Ulricehamns IF
1:55:56.695550
+1:10.6950
83.0p
5
Daniel Nordebo
Göteborgs SK
1:56:20.697910
+1:34.9310
82.6p
6
Samuel Norlén
IK Stern
1:58:33.711220
+3:47.22620
80.5p
7
Tobias Westman
IK Stern
2:00:41.724010
+5:55.35410
78.6p
8
Viktor Axelsson
Borås SK
2:02:14.733330
+7:28.44730
77.2p
9
Mattias Rudklint
OK Landehof
2:02:14.733390
+7:28.44790
77.2p
10
Joakim Åleheim
Nybro Skidklubb
2:02:16.733530
+7:30.44930
77.2p
11
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
2:03:50.742990
+9:04.54390
75.9p
12
Pär Ingelström
IK Stern
2:06:20.757900
+11:34.69300
73.9p
13
Erik Karlsson
OK Alehof
2:07:00.761900
+12:14.73300
73.4p
14
Robert Malmgren
Borås SK
2:08:34.771330
+13:48.82730
72.2p
15
Ivan Hedlund
IK Stern
2:08:56.773520
+14:10.84920
72.0p
16
Jonas Peterson
Borås GIF
2:09:02.774130
+14:16.85530
71.9p
17
Jens Halvarsson
IK Stern
2:09:05.774430
+14:19.85830
71.8p
18
Robin Sundqvist
IK Stern
2:10:17.781680
+15:31.93080
71.0p
19
Joel Larsson
Göteborgs SK
2:10:58.785720
+16:12.97120
70.5p
20
Marcus Granlund
Skellefteå SK
2:11:16.787500
+16:30.98900
70.3p
21
Fredrik Rosengren
Borås SK
2:11:49.790850
+17:03.102250
69.9p
22
Erik Finnskog
Tranemo IF Skidklubb
2:12:22.794140
+17:36.105540
69.5p
23
Olle Axelsson
Borås SK
2:12:29.794800
+17:43.106200
69.4p
24
Anders Olsson
Borås GIF
2:12:37.795690
+17:51.107090
69.3p
25
Anders Lilja
IK Stern
2:14:04.804350
+19:18.115750
68.4p
26
Andreas Voronen
Borås
2:15:25.812450
+20:39.123850
67.5p
27
Mattias Johansson
Anderstorps OK
2:16:36.819570
+21:50.130970
66.7p
28
Daniel Pettersson
IFK Sala
2:16:37.819670
+21:51.131070
66.7p
29
Tomas Karlsson
Borås SK
2:16:38.819710
+21:52.131110
66.7p
30
Stefan Carlén
OK Landehof
2:17:15.823410
+22:29.134810
66.3p
31
Jonas Rydberg
Borås
2:17:35.825490
+22:49.136890
66.1p
32
Jonas Söderberg
Navåsens FK
2:17:36.825590
+22:50.136990
66.1p
33
Kristian Larsson
IK Stern
2:18:08.828750
+23:22.140150
65.8p
34
Martin Andersson
Borås SK
2:19:06.834530
+24:20.145930
65.2p
35
Peter Karlsson
Kungälvs RK
2:19:14.835330
+24:28.146730
65.1p
36
Kenneth Rolling
Halmstads Skidklubb
2:19:15.835480
+24:29.146880
65.1p
37
Adam Rohr
Nässjö Ski
2:21:06.846520
+26:20.157920
64.0p
38
Pär Lunnefors
Öxabäck Vik
2:21:06.846570
+26:20.157970
64.0p
39
Anders Sandin
Göteborg
2:21:11.847090
+26:25.158490
63.9p
40
Johan Gustafsson
OK Landehof
2:22:18.853760
+27:32.165160
63.3p
41
Kristian Olofsson
Hestra IF
2:22:56.857590
+28:10.168990
62.9p
42
Mikael Samuelsson
IK Ymer
2:22:57.857670
+28:11.169070
62.9p
43
Martin Sylvén
Skogsbygdens IF
2:23:36.861500
+28:50.172900
62.6p
44
Johan Dire
Göteborg
2:24:17.865640
+29:31.177040
62.2p
45
Pontus Andersson
Herrljunga Skid o OL
2:24:23.866220
+29:37.177620
62.1p
46
Mattias Brolin
Magra IS
2:24:33.867200
+29:47.178600
62.0p
47
Sigvard Eriksson
Mölndals RK
2:25:11.871070
+30:25.182470
61.7p
48
Hans Svensson
OK Reftele
2:25:15.871480
+30:29.182880
61.7p
49
Eskil Mattsson
Lerum
2:26:41.880090
+31:55.191490
60.9p
50
Oscar Lipschutz
Axa SC
2:26:54.881330
+32:08.192730
60.8p
51
Erik Fernholm
Härryda
2:27:19.883850
+32:33.195250
60.6p
52
Fredrik Wessberg
OK Landehof
2:27:49.886820
+33:03.198220
60.3p
53
Mats Kvarnström
Skogsbygdens IF
2:28:59.893880
+34:13.205280
59.7p
54
Erik Utberg
Uddevalla IS
2:29:19.895860
+34:33.207260
59.5p
55
Stefan Karlsson
Ronneby OK
2:29:31.897030
+34:45.208430
59.4p
56
Martin Skoglund
Härryda
2:30:44.904300
+35:58.215700
58.8p
57
Henrik Johansson
IK Ymer
2:30:59.905860
+36:13.217260
58.7p
58
Michael Johansson
IK Stern
2:31:02.906140
+36:16.217540
58.7p
59
Kristján Hauksson
Ulricehamns IF
2:31:55.911420
+37:09.222820
58.3p
60
Mattias Gränfors
Brittatorps TK
2:32:18.913720
+37:32.225120
58.1p
61
Erik Thiberg
Sok68
2:32:26.914510
+37:40.225910
58.0p
62
Martin Ekholm
IK Stern
2:33:09.918830
+38:23.230230
57.7p
63
Brian Qvortrup
København SK
2:34:38.927780
+39:52.239180
57.0p
64
Lars G Johansson
Göteborg
2:34:43.928260
+39:57.239660
56.9p
65
Peter Lekberg
Sävedalens AIK
2:34:51.929020
+40:05.240420
56.9p
66
Johan Hedenberg
Halmstads Skidklubb
2:35:02.930120
+40:16.241520
56.8p
67
Martin Källgård
Stockholms RK
2:35:08.930780
+40:22.242180
56.7p
68
Fredrik Lundgren
OK Landehof
2:35:30.932990
+40:44.244390
56.6p
69
Simon Johansson
Borås
2:36:00.935940
+41:14.247340
56.4p
70
David Karlberg
IK Stern
2:37:07.942640
+42:21.254040
55.9p
71
Emil Stenström
OK Gipen
2:37:20.943960
+42:34.255360
55.8p
72
Henrik Stålsmeden
IK Stern
2:37:49.946850
+43:03.258250
55.5p
73
Ulf Christiansson
Lerums SOK
2:38:42.952120
+43:56.263520
55.2p
74
Lars E Boldt
København SK
2:39:07.954620
+44:21.266020
55.0p
75
Andreas Lundh
Halmstad OK
2:39:13.955230
+44:27.266630
54.9p
76
Ulf Runum
Gnosjö FK
2:40:14.961320
+45:28.272720
54.5p
77
Henrik Wallin
IK Stern
2:40:37.963650
+45:51.275050
54.3p
78
Markus Ottosson
Göteborg
2:40:40.963910
+45:54.275310
54.3p
79
Jörgen Ivarson
IK Ymer
2:42:46.976550
+48:00.287950
53.5p
80
Andreas Olofsson
Axa SC
2:43:13.979250
+48:27.290650
53.3p
81
Magnus Palmér
Hestra IF
2:44:50.988900
+50:04.300300
52.6p
82
Alexander Corneliussen
Danmark
2:45:32.993150
+50:46.304550
52.4p
83
Johan Magnusson
Borås
2:46:32.999110
+51:46.310510
52.0p
84
Anders Jogelid
Borås
2:46:41.1000040
+51:55.311440
51.9p
85
Per-olof Eliasson
Borås
2:46:59.1001860
+52:13.313260
51.8p
86
Magnus Jägerman
Volvo IF
2:47:33.1005280
+52:47.316680
51.6p
87
Tomas Karlsson
Uddevalla
2:47:36.1005500
+52:50.316900
51.6p
88
John Simonsson
Göteborg
2:47:38.1005720
+52:52.317120
51.6p
89
Henrik Daam
København SK
2:47:41.1006000
+52:55.317400
51.5p
90
Andreas Carlén
Bodsjöböle SK
2:47:42.1006190
+52:56.317590
51.5p
91
Hans Gillesen
Göteborg
2:48:25.1010490
+53:39.321890
51.3p
92
Stefan Hornebrant
Trollhättans SOK
2:48:33.1011250
+53:47.322650
51.2p
93
Joakim Thureson
Borås
2:48:53.1013290
+54:07.324690
51.1p
94
Niklas Lundgren
Borås
2:51:10.1026930
+56:24.338330
50.3p
95
Kimmo Kurkinen
Borås GIF
2:52:22.1034190
+57:36.345590
49.8p
96
Paul Hermansson
Stenshults IF
2:52:38.1035780
+57:52.347180
49.7p
97
Michael Olofsson
Dalstorps IF
2:53:32.1041140
+58:46.352540
49.4p
98
Henrik Larsson
Göteborg
2:54:55.1049400
+1:00:09.360800
48.9p
99
Mattias Persson
Team Triathlon O Multisport Club
2:57:08.1062740
+1:02:22.374140
48.2p
100
Magnus Gynnemo
Laholm
2:57:23.1064240
+1:02:37.375640
48.1p
101
Daniel Nilsson
OK Landehof
2:57:51.1067040
+1:03:05.378440
48.0p
102
Anders Gustavsson
Borås
2:58:30.1070910
+1:03:44.382310
47.8p
103
Sven Andersson
Göteborg
2:59:14.1075340
+1:04:28.386740
47.5p
104
Andréas Håkansson
Halmstads Skidklubb
3:01:23.1088210
+1:06:37.399610
46.8p
105
Anders Besterman
IK Trenne Ullared
3:01:53.1091200
+1:07:07.402600
46.7p
106
Petter Skoglund
Lerum
3:03:26.1100590
+1:08:40.411990
46.2p
107
Gustav Berg
Göteborg
3:03:39.1101830
+1:08:53.413230
46.1p
108
Gustav Holmdahl
Hindås SK
3:04:50.1108920
+1:10:04.420320
45.8p
109
Fredrik Stjärnvy
IF Rigor
3:05:19.1111870
+1:10:33.423270
45.6p
110
Ragnar Uppström
FK Herkules
3:06:12.1117150
+1:11:26.428550
45.4p
111
Jesper Erlandsen
København SK
3:06:17.1117600
+1:11:31.429000
45.4p
112
Marcus Aronsson
Uddevalla
3:06:27.1118660
+1:11:41.430060
45.3p
113
Per Hansson
Partille
3:09:10.1134910
+1:14:24.446310
44.5p
114
Viktor Ghanström
Uddevalla SK
3:09:23.1136290
+1:14:37.447690
44.5p
115
Anders Engström
Team Triathlon O Multisport Club
3:10:38.1143740
+1:15:52.455140
44.1p
116
Mattias Gustavsson
Göteborg
3:11:31.1149010
+1:16:45.460410
43.9p
117
Åke Nilsson
Göteborgs SK
3:12:40.1155910
+1:17:54.467310
43.6p
118
Kenth Sebrén
Axa SC
3:13:01.1158000
+1:18:15.469400
43.5p
119
Daniel Johansson
Alingsås
3:14:46.1168580
+1:20:00.479980
43.0p
120
Erik Sveningsson
Gnosjö
3:15:31.1173010
+1:20:45.484410
42.8p
121
Magnus Hansson
Nybro Skidklubb
3:19:03.1194200
+1:24:17.505600
41.9p
122
Pelle Brandt
Svenljunga
3:19:05.1194420
+1:24:19.505820
41.9p
123
Anders Larsson
Nybro Skidklubb
3:21:05.1206420
+1:26:19.517820
41.4p
124
Johan Bäckman
Göteborg
3:21:29.1208850
+1:26:43.520250
41.3p
125
Martin Bergström
Borås
3:21:30.1208940
+1:26:44.520340
41.3p
126
Jonas Norberg
Alingsås
3:21:42.1210100
+1:26:56.521500
41.3p
127
Thor Weis Hougaard
København SK
3:21:47.1210670
+1:27:01.522070
41.2p
128
Anders Wallin
Halmstad
3:23:43.1222270
+1:28:57.533670
40.8p
129
Mattias Eklund
IK Ymer
3:23:50.1222900
+1:29:04.534300
40.8p
130
Peter Härröd
Lerum
3:24:15.1225440
+1:29:29.536840
40.7p
131
Fredrik Carlund
Axa SC
3:25:23.1232200
+1:30:37.543600
40.4p
132
Michael Gunnarsson
Solna
3:26:13.1237210
+1:31:27.548610
40.2p
133
Mikael Andersson
IK Uven
3:26:18.1237760
+1:31:32.549160
40.2p
134
Fredrik Lunde
OK Gipen
3:26:40.1239900
+1:31:54.551300
40.1p
135
Per Sundberg
Lidköping
3:27:59.1247840
+1:33:13.559240
39.8p
136
Leif Claesson
Falköping
3:29:09.1254860
+1:34:23.566260
39.5p
137
Nils Olandersson
Partille
3:30:44.1264360
+1:35:58.575760
39.2p
138
Torbjörn Almgren
Göteborgs SK
3:31:18.1267780
+1:36:32.579180
39.1p
139
Thomas Wiis Vogelsang
København SK
3:32:28.1274720
+1:37:42.586120
38.8p
140
Anders Olsson
Simlångsdalens IF
3:33:10.1278990
+1:38:24.590390
38.7p
141
Christian Linde
IK Ymer
3:35:31.1293010
+1:40:45.604410
38.2p
142
Daniel Petrén
Uddevalla SK
3:37:33.1305280
+1:42:47.616680
37.7p
143
Björn Johansson
IK Stern
3:38:28.1310770
+1:43:42.622170
37.6p
144
Andreas Idegård
IK Stern
3:43:08.1338740
+1:48:22.650140
36.7p
145
Thomas Baan
IK Stern
3:47:27.1364640
+1:52:41.676040
35.8p
146
Frederik Magnus Dahl Pedersen
København SK
3:49:57.1379600
+1:55:11.691000
35.4p
147
Rudi Wrisberg
Den
3:51:40.1389940
+1:56:54.701340
35.1p
148
Viktor Olsson
Göteborg
4:07:29.1484850
+2:12:43.796250
32.5p
149
Johannes Berghult
Göteborg
4:41:42.1690180
+2:46:56.1001580
28.1p
-
Tobias Andervang
Mark
23:59:58.8639700
-
-
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
23:59:58.8639700
-
-
Mattias Bryntesson
Trollhättans SOK
23:59:58.8639700
-
-
Anders Davidsson
Borås
23:59:58.8639700
-
-
Markus Eliasson
Borås
23:59:58.8639700
-
-
Henrik Gustafsson
Skogsbygdens IF
23:59:58.8639700
-
-
Peter Gustavsson
OK Stigen
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Hammar
Anderstorps OK
23:59:58.8639700
-
-
Lars Idmyr
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Tapio Koppelo
OK Stigen
23:59:58.8639700
-
-
Dan Kuylenstierna
Sävedalens AIK
23:59:58.8639700
-
-
Peter Liff
Göteborg
23:59:58.8639700
-
-
Jan Liljeros
Kungsbacka
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Ohlsson
Volvo IF
23:59:58.8639700
-
-
Mikael Rydström
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Björn Sjökvist
OK Kullingshof
23:59:58.8639700
-
-
Dennis Stenmark
Härryda
23:59:58.8639700
-
-
Jimmy Söhrman
IF Rigor
23:59:58.8639700
-
-
Henrik Dellborg
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Håkan Huselius
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
-
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
-
Jörgen Lindgren
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Nilson
Mölndal
23:59:59.8639800
-
-
Mats Persson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Samuelsson
OK Reftele
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Abrahamsson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Christian Ryngefors
Vara
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Sörensson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Martin Gamborg Hansen Østervold
Ljustorps IF
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Larsson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Roger Skiöld
Borås SK
23:59:59.8639800
-
D 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ylva Nilsson
Göteborg
3:40:00.1319980
37.3p
2
Susanne Hansson
Borås
4:14:39.1527850
+34:38.207770
31.5p
3
Kornelia Krumkühler
Mölndal
4:30:53.1625230
+50:52.305150
29.4p
-
Sara Engdal
Göteborg
23:59:58.8639700
-
-
Tuula Pasanen
Göteborg
23:59:58.8639700
-
-
Anette Standar
Höllviken
23:59:58.8639700
-
-
Isa Aspgård
Göteborg
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
-
Anneli Johansson
Varberg
23:59:59.8639800
-
-
Carmita Leander
Ätrans IF
23:59:59.8639800
-
-
Jenny Lindgren
Göteborg
23:59:59.8639800
-
-
Agneta Marklund
Alingsås
23:59:59.8639800
-
-
Tove Martinsson
Varberg
23:59:59.8639800
-
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Henrik Persson
OK Nackhe
2:32:22.914160
58.0p
2
Jörgen Johansson
Varberg
2:33:54.923320
+1:31.9060
57.3p
3
Klas Kälström
Ryda SK
2:36:20.937970
+3:58.23710
56.2p
4
Dan Johansson
Varberg
2:37:29.944890
+5:07.30630
55.7p
5
Niklas Harryssson
Krogsereds IK
2:43:55.983460
+11:33.69200
53.0p
6
Johan Lindow
Gnosjö FK
2:44:16.985510
+11:53.71250
52.9p
7
Mattias Brockmark
Mölndal
2:48:06.1008590
+15:44.94330
51.4p
8
Jacob Hallbom
Varberg
2:49:03.1014280
+16:41.100020
51.0p
9
Sören Johansson
Borås
2:50:04.1020340
+17:41.106080
50.7p
10
Fredrik Bengtsson
Varberg
2:51:03.1026250
+18:40.111990
50.3p
11
Andreas Jilvero
Mölndal
2:52:06.1032520
+19:43.118260
49.9p
12
Henrik Jonsson
Trollhättan
2:53:30.1040980
+21:08.126720
49.4p
13
Mats Franzén
Ulricehamn
2:54:30.1046970
+22:08.132710
49.1p
14
Thomas MC
OK Skogshjortarna
2:55:45.1054480
+23:23.140220
48.7p
15
Henrik Froböse
Partille
2:57:42.1066120
+25:19.151860
48.0p
16
Klas Bergman
Borås
2:58:00.1067960
+25:38.153700
47.9p
17
Thomas Forslin
Göteborg
2:58:18.1069710
+25:55.155450
47.8p
18
Magnus Jonsson
FK Friskus-varberg
2:58:41.1072030
+26:18.157770
47.7p
19
Daniel MC
OK Skogshjortarna
3:00:57.1085610
+28:34.171350
47.0p
20
Johan Ekbäck
Göteborg
3:01:36.1089530
+29:13.175270
46.8p
21
Viktor Bäck
IF Hagen SK
3:02:16.1093530
+29:53.179270
46.6p
22
Henrik Jilvero
Göteborg
3:02:42.1096130
+30:19.181870
46.4p
23
Andreas Gustafsson
Bollebygd
3:04:40.1107920
+32:17.193660
45.8p
24
Anders Rosenberg
Partille
3:04:50.1108920
+32:27.194660
45.8p
25
Marcus Sandberg
Mariestads FK
3:08:52.1133160
+36:30.218900
44.6p
26
Patrik Samuelsson
Kungsbacka
3:09:44.1138380
+37:22.224120
44.4p
27
Marcus Åsgärde
Varberg
3:09:56.1139550
+37:33.225290
44.3p
28
Jani Kettula
IFK Helsingborg
3:10:02.1140100
+37:39.225840
44.3p
29
Jesper Sundsten
Kungsbacka
3:10:08.1140750
+37:45.226490
44.3p
30
Peter Delin
Göteborgs SK
3:10:12.1141170
+37:50.226910
44.2p
31
Fredrik Svensson
SK Hylte
3:11:11.1147090
+38:49.232830
44.0p
32
Marcus Jodin
Göteborg
3:11:40.1149970
+39:18.235710
43.8p
33
Ulf Johansson
Mölndal
3:12:08.1152760
+39:46.238500
43.7p
34
Daniel Skoogh
Halmstad
3:12:18.1153720
+39:55.239460
43.7p
35
Henrik Ahl
Göteborg
3:12:18.1153740
+39:55.239480
43.7p
36
Erik Edgren
Göteborg
3:13:10.1158950
+40:47.244690
43.4p
37
Jakob Hansen
No Club
3:13:49.1162870
+41:27.248610
43.3p
38
Mattias Björk
Halmstad
3:16:04.1176340
+43:41.262080
42.7p
39
Malte Peterson
IK Ymer
3:17:16.1183530
+44:53.269270
42.4p
40
Fredrik Ohlsson
Borås
3:17:36.1185550
+45:13.271290
42.3p
41
Jan Grahn
Göteborg
3:17:44.1186320
+45:21.272060
42.2p
42
Anders Johansson
Göteborg
3:19:12.1195140
+46:49.280880
41.9p
43
Peder Lövberg
Borås
3:19:14.1195390
+46:52.281130
41.9p
44
Claus Bredvig
København SK
3:19:18.1195790
+46:56.281530
41.8p
45
Mikael Johansson
Göteborg
3:20:09.1200840
+47:46.286580
41.6p
46
Johan Glans
Tranemo IF
3:22:55.1217440
+50:32.303180
41.0p
47
Håkan Ståleby
Göteborg
3:23:35.1221430
+51:12.307170
40.8p
48
Staffan Pousette
Tanum
3:24:22.1226100
+51:59.311840
40.6p
49
Ola Moberg
Kungsbacka
3:24:33.1227220
+52:10.312960
40.6p
50
Mathias Dahlander
Borås
3:26:51.1241010
+54:28.326750
40.1p
51
Pär Nyström
Göteborg
3:27:01.1242070
+54:39.327810
40.0p
52
Juha Salmela
Tranemo IF
3:28:19.1249810
+55:56.335550
39.7p
53
Jonas Fhager
Göteborg
3:31:53.1271270
+59:31.357010
38.9p
54
Jörgen Unger
Borås
3:32:22.1274140
+59:59.359880
38.8p
55
Erik Johansson
Göteborg
3:34:05.1284470
+1:01:43.370210
38.5p
56
Martin Wiklund
Kungsbacka
3:35:14.1291350
+1:02:51.377090
38.2p
57
Marcus Wallin
Göteborg
3:36:32.1299160
+1:04:10.384900
38.0p
58
Erik Sjöberg
Halmstad
3:37:25.1304450
+1:05:02.390190
37.8p
59
Jonas Lagerqvist
Varberg
3:37:31.1305090
+1:05:09.390830
37.8p
60
Johan Olausson
Karlskrona
3:37:40.1305900
+1:05:17.391640
37.7p
61
Magnus Kilefors
Partille
3:43:13.1339290
+1:10:51.425030
36.6p
62
Olof Nilsson
Borås
3:45:17.1351600
+1:12:54.437340
36.2p
63
Morgan Börjesson
Varberg
3:45:45.1354420
+1:13:22.440160
36.2p
64
Anders Möller Andersen
Göteborg
3:47:27.1364660
+1:15:05.450400
35.8p
65
Pontus Byberg
Essunga
3:47:47.1366670
+1:15:25.452410
35.8p
66
Tommy Nord
Mölndal
3:48:28.1370750
+1:16:05.456490
35.7p
67
Jens Olsson
Göteborg
3:48:52.1373120
+1:16:29.458860
35.6p
68
Anders Kuikka
Kungsbacka
3:53:39.1401850
+1:21:16.487590
34.8p
69
Kenneth Lundberg
Gislaved
3:55:13.1411240
+1:22:50.496980
34.5p
70
Tobias Eriksson
Halmstad
3:55:52.1415140
+1:23:29.500880
34.4p
71
Tim Heikkinen
Göteborg
3:57:53.1427220
+1:25:30.512960
34.0p
72
Erik Dahlén
Skövde
3:59:07.1434630
+1:26:44.520370
33.8p
73
Anders Liljedahl
OK Reftele
3:59:39.1437810
+1:27:16.523550
33.8p
74
Per Arvidsson
Hestra IF
4:00:34.1443360
+1:28:12.529100
33.6p
75
Johan Ekvall
Göteborg
4:09:00.1493970
+1:36:38.579710
32.3p
76
Niclas Johansson
OK Landehof
4:09:08.1494710
+1:36:45.580450
32.3p
77
Pierre Bolmér
Axa SC
4:16:40.1539940
+1:44:17.625680
31.2p
78
Teddie Heikkinen
Göteborg
4:17:46.1546530
+1:45:23.632270
31.1p
79
Ejvind Vögg
Danmark
4:28:02.1608170
+1:55:40.693910
29.7p
80
Edgar Vögg
Danmark
4:28:02.1608170
+1:55:40.693910
29.7p
-
Anders Billström
Bollebygd
23:59:58.8639700
-
-
Percy Bolmer
Halmstad
23:59:58.8639700
-
-
Thomas Dejgaard
Danmark
23:59:58.8639700
-
-
Christoffer Hofling
Göteborg
23:59:58.8639700
-
-
Jonas Ireby
Göteborg
23:59:58.8639700
-
-
Göran Johansson
Magra IS
23:59:58.8639700
-
-
Roger Karlsson
Göteborg
23:59:58.8639700
-
-
Niklas Larsson
Göteborg
23:59:58.8639700
-
-
Anders Martinsson
Varberg
23:59:58.8639700
-
-
Erik Martinsson
Borås
23:59:58.8639700
-
-
Robert Nydén
Gnosjö FK
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Persson
Ulricehamn
23:59:58.8639700
-
-
Johan Roos
Borås SK
23:59:58.8639700
-
-
Hans Beckert
Halmstad
23:59:59.8639800
-
-
Jörgen Blomqvist
Gislaved
23:59:59.8639800
-
-
Oskar Broling
Åsenhöga
23:59:59.8639800
-
-
Tobias Carlzon
Jönköping
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Fredriksson
No Club
23:59:59.8639800
-
-
David Glans
Göteborg
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Gustafsson
Härryda
23:59:59.8639800
-
-
John Herbertsson
OK Vårgårda
23:59:59.8639800
-
-
Jesper Häggström
Borås
23:59:59.8639800
-
-
Lasse Jutemar
Rydboholms SK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Olausson
Skövde
23:59:59.8639800
-
-
Christian Rynefors
No Club
23:59:59.8639800
-
-
Gustaf Rådman
Borås
23:59:59.8639800
-
-
Joakim Strand
Laholm
23:59:59.8639800
-
-
Peter Vahlne
Malmö
23:59:59.8639800
-
-
Josef Östman
Kungsbacka
23:59:59.8639800
-
-
BO Alva Westerlind
CLUB Esqui Solvay
23:59:59.8639800
-
-
Josef Wideström
Onsala
23:59:59.8639800
-
-
Anders Wallin
Halmstad
23:59:59.8639800
-
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
1:09:37.417670
63.3p
2
Emma Musslinder
Falköpings AIK SK
1:10:50.424930
+1:12.7160
62.2p
3
Camilla Öhgren
Sävedalens AIK
1:20:28.482710
+10:50.64940
54.7p
4
Elin Hacksell
Borås SK
1:22:15.493480
+12:38.75710
53.5p
5
Jenny Johansson
Göteborg
1:25:41.514010
+16:03.96240
51.4p
6
Anna Karlsson
IFK Skövde SK
1:31:26.548580
+21:49.130810
48.2p
7
Maria Wallner
Mölndal
1:31:53.551210
+22:15.133440
47.9p
8
Pernilla Hellsén
Borås
1:42:40.615930
+33:02.198160
42.9p
9
Ann Charlott Linusson
Uddevalla SK
1:55:20.691980
+45:43.274210
38.2p
10
Angelica Svensson
Göteborg
2:00:21.722030
+50:43.304260
36.6p
-
Johanna Carlund
Göteborg
23:59:58.8639700
-
-
Lina Gustafsson
Göteborg
23:59:58.8639700
-
-
Sofia Jeppsson
Göteborg
23:59:58.8639700
-
-
Louise Kihl
Borås
23:59:58.8639700
-
-
Caroline Adestam Minnhagen
Lerum
23:59:59.8639800
-
-
Ylva Lindahl
Göteborg
23:59:59.8639800
-
-
Margareta Romare
Göteborg
23:59:59.8639800
-
-
Malin Andersson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
H 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Adam Persson
Borås SK
55:55.335450
78.8p
2
Eric Jansson
Tranemo IF Skidklubb
59:47.358620
+3:51.23070
73.7p
3
Lukas Högfelt
Borås SK
59:49.358810
+3:53.23260
73.6p
4
Anton Swedberg
Borås SK
1:01:36.369540
+5:40.33990
71.5p
5
Linus Nygren
Ulricehamns IF
1:02:32.375100
+6:36.39550
70.4p
6
Alfons Peterson
Borås GIF
1:18:39.471830
+22:43.136280
56.0p
7
Freddy Wegelius
Borås SK
1:18:57.473630
+23:01.138080
55.8p
8
Roland Jakobsson
Borås
1:23:29.500840
+27:33.165290
52.8p
9
Andreas Schöndell
Göteborg
1:28:58.533740
+33:02.198190
49.5p
10
Fredrik Engstrand
Göteborg
1:30:14.541350
+34:19.205800
48.8p
11
John Svensson
OK Reftele
1:30:24.542310
+34:28.206760
48.7p
12
Ossian Holmström
Göteborg
1:37:18.583720
+41:22.248170
45.3p
13
Thomas Järvenstrand
Svenljunga IK
1:46:16.637560
+50:21.302010
41.4p
14
Lars Lundquister
Göteborg
1:48:28.650700
+52:32.315150
40.6p
15
Ivan Dalin
Kungälv
1:49:33.657210
+53:37.321660
40.2p
16
Thomas Andersson
Helsingborg
2:15:43.814270
+1:19:48.478720
32.5p
-
Roberth Linusson
Uddevalla SK
23:59:58.8639700
-
-
Simon Swedberg
Borås SK
23:59:58.8639700
-
-
Jörgen Lundberg
Malmö
23:59:59.8639800
-