50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Henrik Casserlund | Månkarbo IF | 2:26:18.877700 | 79.4p | |
2 | Ulf Jansson | Östervåla IF | 2:26:41.880000 | 79.2p | |
3 | Ulf Tingelöf | Kraftstaven Ski Team Förening | 2:31:15.907400 | 76.3p | |
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Anders Söderlund | Nacka Värmdö SK | 2:34:38.927700 | 74.3p | |
2 | Stefan Johansson | Yuppie Ski Club | 2:44:01.984000 | 69.3p | |
3 | Fredrik Ström | Bålsta SK | 2:47:03.1002200 | 67.8p | |
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Leif Eklund | Tierps IF | 2:33:48.922700 | 74.8p | |
2 | Thomas Gustafsson | IK Rex | 2:36:11.937000 | 73.4p | |
3 | Magnus Svensson | Turebergs IF | 2:37:12.943100 | 72.9p | |
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Guttorm Oppedal | Fana IL | 2:51:32.1029100 | 65.7p | |
2 | Björn Robert Lindberg | Öregrunds IK | 2:56:03.1056200 | 63.8p | |
3 | Kurt Andersson | Sätra IF | 2:56:04.1056300 | 63.8p | |
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Lars Nilsson | Valbo AIF | 2:49:13.1015200 | 66.8p | |
2 | Jan-Olov Jonsson | Strömsbergs IF | 3:13:31.1161000 | 57.2p | |
3 | Kjell Berglund | Mälarö SOK | 3:20:32.1203100 | 54.9p | |
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Alvar Hållinder | Gimo IF SK | 3:47:49.1366800 | 47.5p | |
30km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Kristina Roberto | Karlslunds IF SF | 1:34:44.568300 | 73.4p | |
2 | Lisa K Svensson | Åsarna IK | 1:36:57.581600 | 71.7p | |
3 | Emma Bergman | IK Rex | 1:42:48.616700 | 67.6p | |
30km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Petra Söderqvist | Storvreta IK | 1:55:03.690200 | 60.4p | |
2 | Pernilla Söderqvist | Bälinge IF | 1:59:32.717100 | 58.2p | |
3 | Madeleine Melin | Tierps IF | 2:13:43.802200 | 52.0p | |
30km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Åsa Pettersson | Brottby SK | 2:08:57.773600 | 53.9p | |
2 | Cecilia Ingard | IK Rex | 2:14:43.808200 | 51.6p | |
3 | Johanna Almlund | Föreningen IKJ Haninge | 2:17:15.823400 | 50.6p | |
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Jacob Persson | IK Rex | 34:32.207100 | ||
2 | Anton Arvidson | Storvreta IK | 39:28.236700 | ||
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Johanna Iugard | IK Rex | 22:18.133700 | ||
2 | Sandra Boström | Storvreta IK | 23:51.143000 | ||
3 | Gry Kyllingstad | Häverödals IF | 24:12.145100 | ||
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Oliver Angelsiöö | Storvreta IK | 15:58.95700 | ||
2 | Martin Mickels | Bålsta SK | 16:05.96400 | ||
3 | Victor Svensson | Vassunda IF | 16:16.97500 | ||
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Lina Sjöberg | Gimo IF SK | 11:24.68300 | ||
2 | Leanda Björkvall | Häverödals IF | 12:22.74100 | ||
3 | Josefine Söderqvist | Bälinge IF | 12:50.76900 | ||
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Alva Sköld | Häverödals IF | 10:25.62400 | ||
2 | Lisa Melén Olsson | Häverödals IF | 11:04.66300 | ||
3 | Julia Löfström | Månkarbo IF | 11:13.67200 | ||
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Jacob Lindkvist | Sundbybergs IK | 11:05.66400 | ||
2 | Loke Sköld | Häverödals IF | 11:23.68200 | ||
3 | Elliot Angelsiöö | Storvreta IK | 11:36.69500 | ||
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Alexander Melin | Sundbybergs IK | 9:30.56900 | ||
1 | Arvid Schön | Storvreta IK | 9:30.56900 | ||
3 | David Sjöberg | Gimo IF SK | 9:43.58200 | ||
1.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Emelie Melin | Tierps IF | 5:21.32000 | ||
2 | Moa Söderqvist | Storvreta IK | 5:39.33800 | ||
3 | Tuva Åhlén | Vassunda IF | 5:55.35400 | ||
1.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Hugo Granström | Sundbybergs IK | 4:57.29600 | ||
2 | Erik Nederheim | Föreningen IKJ Haninge | 5:39.33800 | ||
3 | Gustav Jäderblom | Fjärdhundra SK | 5:48.34700 | ||
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Anna Englund | IFK Mariehamn | 3:38:43.1312200 | 49.7p | |
2 | Carina Bäckström | Storvreta IK | 3:45:02.1350100 | 48.1p | |
3 | Jessica Nirvin | Haninge | 3:47:48.1366700 | 47.5p | |
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Hans Sundberg | Föreningen IKJ Haninge | 3:03:55.1103400 | 60.6p | |
2 | Jacob Matses | Stockholm | 3:07:12.1123100 | 59.4p | |
3 | Johan Löfsjögård | Täby | 3:07:18.1123700 | 59.3p | |
30km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Synnöve Carlsson | Ufk | 2:21:15.847400 | 49.2p | |
2 | Annika Holgersson | Uppsala | 2:36:44.940300 | 44.4p | |
3 | Marianne Walsh | Ufk | 2:37:46.946500 | 44.1p | |
30km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Henrik Jonsson | Gimo IF SK | 1:38:45.592400 | 70.4p | |
2 | Torbjörn Jacobsson | Gimo IF SK | 1:45:15.631400 | 66.0p | |
3 | Christer Eriksson | Strömsbergs IF | 1:47:38.645700 | 64.6p | |
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Marie Grip | Bälinge IF | 31:20.187900 | 33.9p | |
2 | Elin Eriksson | Bälinge IF | 34:17.205600 | 31.0p | |
3 | Tristan Marshall | Bälinge IF | 51:11.307000 | 20.8p |