Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Sixten Jernberg memorial
2015-02-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
2:15:08.810700
91.3p
2
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
2:16:33.819200
+1:25.8400
90.1p
3
Lars Suther
IFK Mora SK
2:16:35.819400
+1:27.8600
90.1p
4
Oscar Persson
SK Bore
2:18:09.828800
+3:01.18000
88.8p
5
Robin Norum
IFK Umeå
2:18:43.832200
+3:35.21400
88.4p
6
Espen Alexander Sörlie
Team s
2:23:15.859400
+8:07.48600
84.9p
7
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
2:23:16.859500
+8:08.48700
84.9p
8
Jonatan Steen
Falun Borlänge SK
2:23:40.861900
+8:32.51100
84.6p
9
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
2:24:37.867600
+9:29.56800
83.9p
10
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
2:25:40.873900
+10:32.63100
83.2p
11
Johannes Knoll
OK Dacke
2:29:39.897800
+14:31.87000
80.4p
12
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
2:31:31.909000
+16:23.98200
79.2p
13
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
2:33:33.921200
+18:25.110400
77.9p
14
Jonas Böhlmark
Högbo GOIF
2:37:16.943500
+22:08.132700
75.7p
15
Viktor Junell
IK Jarl Rättvik
2:37:58.947700
+22:50.136900
75.3p
16
Frode Pedersen
Lima IF
2:38:38.951700
+23:30.140900
74.9p
17
Linus Bohman
Idre SK
2:49:33.1017200
+34:25.206400
69.1p
18
George Sandborg
Falköpings AIK SK
2:51:25.1028400
+36:17.217600
68.2p
19
Martin Landgren
Falköpings AIK SK
2:52:27.1034600
+37:19.223800
67.8p
20
Henrik Sandén
Karlslunds IF SF
2:56:05.1056400
+40:57.245600
66.1p
21
Jens Persson
Källbottens IK
3:06:51.1121000
+51:43.310200
61.6p
22
Jörgen Hasselström
Sisu Forshaga SK
3:08:58.1133700
+53:50.322900
60.8p
23
Andreas Ehlis
Axa SC
3:13:38.1161700
+58:30.350900
59.1p
24
Patrik Staffansson
Yuppie Ski Club
3:19:51.1199000
+1:04:43.388200
57.0p
25
Erik Thorsell
Axa SC
3:22:08.1212700
+1:07:00.401900
56.2p
26
Hampus Behr
Nacka Värmdö SK
3:35:52.1295100
+1:20:44.484300
52.1p
27
Daniel Gudmundsson
Lima IF
3:42:14.1333300
+1:27:06.522500
50.4p
28
Pontus Mellung
Abb IF SK
3:53:12.1399100
+1:38:04.588300
47.7p
29
Christoffer Mårhén
Svaide-Roma SOK
4:29:07.1614600
+2:13:59.803800
40.6p
30
Bengt Nordberg
Storvreta IK
4:29:34.1617300
+2:14:26.806500
40.5p
31
Daniel Modigh
Särna SK
4:49:43.1738200
+2:34:35.927400
37.4p
32
Kristoffer Kjölberg
Asker
4:51:01.1746000
+2:35:53.935200
37.2p
33
Anders Jonsson
Storvreta IK
4:52:39.1755800
+2:37:31.945000
37.0p
34
Kristian Kjölberg
Asker
4:54:42.1768100
+2:39:34.957300
36.7p
-
David Karlström
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
-