Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Milkoloppet
2008-01-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
16km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Therese Svensson
Järpens SK
51:19.307800
65.2p
2
Ida Indahl
Östersunds SK
53:59.323800
+2:40.15900
61.7p
3
Johanna Meyer
Östersunds SK
54:19.325800
+3:00.17900
61.3p
4
Rebecka Sundin
Nordingrå SK
56:00.335900
+4:41.28000
59.3p
5
Petra Nilsson
Åsarna IK
56:10.336900
+4:51.29000
59.1p
6
Jennie Jirhed
Östersunds SK
56:33.339200
+5:14.31300
58.7p
7
Lisa K Svensson
Åsarna IK
56:41.340000
+5:22.32100
58.6p
8
Anna Gredander
Östersunds SK
56:44.340300
+5:25.32400
58.5p
9
Elisabeth Eklund
Åsarna IK
57:34.345300
+6:15.37400
57.6p
10
Frida Hallquist
Åsarna IK
58:28.350700
+7:09.42800
56.7p
11
Katja Schwartz
Åsarna IK
58:49.352800
+7:30.44900
56.3p
12
Fanny Johansson
Tärna IK Fjällvinden
58:52.353100
+7:33.45200
56.2p
13
Elin Mohlin
Graninge-Alliansen
58:53.353200
+7:34.45300
56.2p
14
Maria Atterhagen
Åsarna IK
59:19.355800
+8:00.47900
55.8p
15
Erika Oskarsson
Östersunds SK
1:00:11.361000
+8:52.53100
54.9p
16
Alexandra Olofsson
Hallstahammars SK SOFK
1:00:14.361300
+8:55.53400
54.9p
17
Lisa Svensson
Åsarna IK
1:00:37.363600
+9:18.55700
54.5p
18
Maria Görlin
Domnarvets GOIF
1:00:52.365100
+9:33.57200
54.3p
19
Niviaq Chemnitz Berthelsen
Vålådalen SK
1:01:24.368300
+10:05.60400
53.8p
20
Caroline Danielsson
Hammerdal IF
1:01:30.368900
+10:11.61000
53.7p
21
Moa Ullén
Hammerdal IF
1:01:37.369600
+10:18.61700
53.6p
22
Kristina Larsson
No Club
1:02:32.375100
+11:13.67200
52.7p
23
Irene Larsson
Njurunda SK
1:03:17.379600
+11:58.71700
52.1p
24
Inger Dahlgren
Spikbodarnas IK
1:04:00.383900
+12:41.76000
51.4p
25
Ulrika Ehn
Spikbodarnas IK
1:05:32.393100
+14:13.85200
50.2p
26
Anne Terese Skott-Dahlgren
Funäsdalens IF
1:08:43.412200
+17:24.104300
47.7p
27
Gun Eriksson
Offerdals SK
1:09:20.415900
+18:01.108000
47.3p
28
Åsa Nilsson
Brunflo IF
1:09:24.416300
+18:05.108400
47.2p
29
Eivor Lindgren
Fåkers IK
1:10:57.425600
+19:38.117700
46.1p
30
Gerd Eriksson
Offerdals SK
1:11:19.427800
+20:00.119900
45.9p
31
Lena Sjöström
Östersunds SK
1:18:19.469800
+27:00.161900
41.6p
32
Marianne Persson
Stuguns SOK Gjurd
1:18:42.472100
+27:23.164200
41.3p
33
Irja Larsson
Litsbygdens SK
1:19:57.479600
+28:38.171700
40.7p
33
Jenny Berg
Litsbygdens SK
1:19:57.479600
+28:38.171700
40.7p
35
Johanna Sveding Höög
Frösö IF
1:20:41.484000
+29:22.176100
40.3p
36
Marja Kristin Persson
Stuguns SOK Gjurd
1:25:22.512100
+34:03.204200
38.0p
37
Helén Söderholm
Gräftåvallens SK
1:25:30.512900
+34:11.205000
37.9p
38
Lena Sonning
Litsbygdens SK
1:25:42.514100
+34:23.206200
37.8p
39
Ann Ragnvaldsson
Östersunds SK
1:27:26.524500
+36:07.216600
37.0p
40
Saila-Marie Persson
Stuguns SOK Gjurd
1:27:37.525600
+36:18.217700
36.9p
41
Malin Boström
Litsbygdens SK
1:28:03.528200
+36:44.220300
36.8p
42
Susanne Andreasson
Orrvikens IK
1:36:47.580600
+45:28.272700
33.3p
43
Ellen Britta Persson
Stuguns SOK Gjurd
1:37:48.586700
+46:29.278800
32.9p
44
Barbro Adolfsson
Krogsereds IK
1:42:54.617300
+51:35.309400
31.2p
H 21
16km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Teodor Peterson
Åsarna IK
44:52.269100
75.4p
2
Emil Lundström
Östersunds SK
47:14.283300
+2:22.14100
71.3p
3
Arvid Elffors
Lucksta IF
48:21.290000
+3:29.20800
69.5p
4
Patrik Tallbom
Östersunds SK
48:30.290900
+3:38.21700
69.3p
5
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
48:40.291900
+3:48.22700
69.0p
6
Robert Åkerblom Andersson
Arlanda-Märsta SK
49:13.295200
+4:21.26000
68.2p
7
Sebastian Högdahl
Hudiksvalls IF
50:02.300100
+5:10.30900
67.0p
8
Johan Ilhamn
Östersunds SK
50:17.301600
+5:25.32400
66.6p
9
Daniel Karlsson
Östersunds SK
50:18.301700
+5:26.32500
66.6p
9
Christian Persson
Spöland Vännäs IF
50:18.301700
+5:26.32500
66.6p
11
Tobias Nilsson
Östersunds SK
50:23.302200
+5:31.33000
66.5p
12
Carl Olander
OK Landehof
50:38.303700
+5:46.34500
66.1p
13
Magnus Engberg
Selånger SOK
50:55.305400
+6:03.36200
65.7p
14
Albin Ackerot
OK Landehof
51:30.308900
+6:38.39700
64.9p
15
David Spångberg
Östersunds SK
52:46.316500
+7:54.47300
63.3p
15
Jonas Larsson
Östersunds SK
52:46.316500
+7:54.47300
63.3p
17
Zakris Strömquist
Östersunds SK
53:12.319100
+8:20.49900
62.7p
18
Jens Friberg
Östersunds SK
53:55.323400
+9:03.54200
61.8p
19
Martin Eriksson
Svegs IK
54:04.324300
+9:12.55100
61.6p
20
Adam Clareus
Östersunds SK
56:29.338800
+11:37.69600
58.8p
21
Anders Larsson
Fåkers IK
1:04:47.388600
+19:55.119400
50.8p
22
Niklas Ed
Järpens SK
1:05:13.391200
+20:21.122000
50.4p
23
Johan Persson
Järpens SK
1:08:15.409400
+23:23.140200
48.1p
24
Stig Berg
Bodsjöböle SK
1:09:40.417900
+24:48.148700
47.0p
25
Jan Persson
Östersunds SK
1:28:49.532800
+43:57.263600
36.4p
Logga in för att slippa de här annonserna
H 21
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Fredrik Persson
Kilsmo IK
2:01:47.730600
85.1p
2
Magnus Myhr
Åsarna IK
2:02:10.732900
+23.2200
84.7p
3
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
2:02:16.733500
+29.2800
84.7p
4
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
2:03:14.739300
+1:27.8600
83.8p
5
Erik Andersson
Malungs IF
2:03:15.739400
+1:28.8700
83.8p
6
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
2:03:25.740400
+1:38.9700
83.7p
7
Tiio Söderhielm
Östersunds SK
2:05:22.752100
+3:35.21400
82.0p
8
Hampus Lindblom
Åsarna IK
2:09:34.777300
+7:47.46600
78.7p
9
Fredrik Sätter
Mattmar SK
2:09:35.777400
+7:48.46700
78.7p
10
Per-Anders Östberg
Landöns IF
2:09:42.778100
+7:55.47400
78.6p
11
Jakob Börjesson
Lima IF
2:11:23.788200
+9:36.57500
77.3p
12
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
2:11:36.789500
+9:49.58800
77.2p
13
Eric Simonsson
Landöns IF
2:11:59.791800
+10:12.61100
76.9p
14
Johan Myhr
Valsjöns IF
2:14:08.804700
+12:21.74000
75.4p
15
Johan Dahlborg
Frösö IF
2:14:27.806600
+12:40.75900
75.1p
16
Erik Olofsson
Åsarna IK
2:14:30.806900
+12:43.76200
75.1p
17
David Berg
Bodsjöböle SK
2:14:41.808000
+12:54.77300
75.0p
18
Per Persson
Jämtkraft IF
2:16:51.821000
+15:04.90300
73.5p
19
Ingemar Berg
Bodsjöböle SK
2:16:54.821300
+15:07.90600
73.5p
20
Daniel Näslund
Funäsdalens IF
2:17:26.824500
+15:39.93800
73.1p
21
Per Steen
Brunflo IF
2:22:26.854500
+20:39.123800
70.0p
22
Mikael Andersson
Östersunds SK
2:23:25.860400
+21:38.129700
69.4p
23
Hans Morten Kulseth
Team Skreddarmoen
2:23:30.860900
+21:43.130200
69.4p
24
Lars Persson
Östersunds SK
2:23:40.861900
+21:53.131200
69.3p
25
Christoffer Storck
Månkarbo IF
2:25:15.871400
+23:28.140700
68.3p
26
Bengt Skyttberg
Östersunds SK
2:25:16.871500
+23:29.140800
68.3p
27
Magnus Skoog
Vattenfalls IF, Sundsvall
2:25:33.873200
+23:46.142500
68.2p
28
Johnny Hatt
Skanska IF
2:25:42.874100
+23:55.143400
68.1p
29
Andreas Pettersson
Bodsjöböle SK
2:26:17.877600
+24:30.146900
67.7p
30
Erik Dahlberg
Fränsta IK
2:26:21.878000
+24:34.147300
67.7p
31
Petter Kindmalm
Trångsvikens IF
2:26:38.879700
+24:51.149000
67.5p
32
Martin Göransson
Spikbodarnas IK
2:26:41.880000
+24:54.149300
67.5p
33
Bo Sjölund
Spikbodarnas IK
2:26:44.880300
+24:57.149600
67.5p
34
Fredrik Olovsson
Tandsbyns IF
2:26:47.880600
+25:00.149900
67.5p
35
Inge Nordstein
Trondheim
2:27:19.883800
+25:32.153100
67.2p
36
Per Clarèus
Östersunds SK
2:27:22.884100
+25:35.153400
67.1p
37
Martin Breu
Vålådalen SK
2:28:41.892000
+26:54.161300
66.4p
38
Jon-Anders Wold
Trondheim
2:29:04.894300
+27:17.163600
66.2p
39
Mats Larsson
Tandsbyns IF
2:29:17.895600
+27:30.164900
66.1p
40
Mikael Hallmans
Frösö IF
2:29:52.899100
+28:05.168400
65.8p
41
Tommy Anjevall
Ope IF Skidor
2:30:13.901200
+28:26.170500
65.6p
42
Hans Turtola
Råneå SK
2:31:07.906600
+29:20.175900
65.1p
43
Calle Wahlström
Östersunds SK
2:31:17.907600
+29:30.176900
65.0p
44
Erik Hedman
Östersunds SK
2:32:25.914400
+30:38.183700
64.5p
45
Hans Atteström
Skanska IF
2:32:43.916200
+30:56.185500
64.3p
46
Jon Inge Kulseth
Team Skreddarmoen
2:34:06.924500
+32:19.193800
63.6p
48
Daniel Edqvist
Storvreta IK
2:34:12.925100
+32:25.194400
63.6p
49
Andreas Persson
Alsens IF
2:34:18.925700
+32:31.195000
63.5p
50
Lars Theland
Jämtkraft IF
2:34:26.926500
+32:39.195800
63.4p
51
Bo Göransson
Myssjö-Ovikens IF
2:34:28.926700
+32:41.196000
63.4p
52
Olle Rentzhog
Frösö IF
2:35:03.930200
+33:16.199500
63.1p
53
Elof Höglund
Timrå SOK
2:35:21.932000
+33:34.201300
63.0p
54
Anders Nilsson
Brunflo IF
2:35:23.932200
+33:36.201500
63.0p
55
Dan Hallebjer
Klimpfjäll IF
2:35:52.935100
+34:05.204400
62.7p
56
Göran Simonsson
Östersunds SK
2:35:53.935200
+34:06.204500
62.7p
57
Mats Jonsson
Duveds IF
2:36:52.941100
+35:05.210400
62.3p
58
Magnus Strömberg
Sollefteå SK
2:37:23.944200
+35:36.213500
62.0p
59
Jan-Erik Petrusson
Sj/Bv Sport, Östersund
2:37:24.944300
+35:37.213600
62.0p
60
Lars Johan Alzén
ÅS IL
2:37:45.946400
+35:58.215700
61.8p
61
Bo Nordengren
Sj/Bv Sport, Östersund
2:37:48.946700
+36:01.216000
61.8p
62
Henrik Olausson
Alsens IF
2:38:21.950000
+36:34.219300
61.6p
63
Pär Lundgren
Fjällbrynt
2:38:41.952000
+36:54.221300
61.4p
64
Jimmy Anjevall
Ope IF Skidor
2:39:47.958600
+38:00.227900
60.9p
65
Odd-Björnar Ness
Statoil IF
2:39:48.958700
+38:01.228000
60.9p
66
Magnus Jarefors
Orrvikens IK
2:40:05.960400
+38:18.229700
60.8p
67
Gunnar Hildonen
Heimdal Ski
2:40:08.960700
+38:21.230000
60.7p
68
Freddie Schumann
Trondheim
2:40:09.960800
+38:22.230100
60.7p
69
Patrik Norberg
Vattudalens Ldk
2:40:13.961200
+38:26.230500
60.7p
70
Jens Juhlin
Offerdals SK
2:40:17.961600
+38:30.230900
60.7p
71
André Hedlund
Östersunds SK
2:40:44.964300
+38:57.233600
60.5p
72
Rudolf Olovsson
Tandsbyns IF
2:40:48.964700
+39:01.234000
60.4p
73
Björn Mossberg
Jämtkraft IF
2:40:50.964900
+39:03.234200
60.4p
74
Samuel Adolfsson
Bålsta SK
2:41:02.966100
+39:15.235400
60.3p
75
Ulf Lindberg
ÅS IL
2:41:32.969100
+39:45.238400
60.1p
76
Per Lundgren
Fåkers IK
2:41:39.969800
+39:52.239100
60.1p
77
Anders Solin
Remsle SK
2:42:18.973700
+40:31.243000
59.8p
78
Daniel Andersson
Vingåkers OK
2:42:31.975000
+40:44.244300
59.7p
79
Svein Robert Berg
Verdal IL
2:42:37.975600
+40:50.244900
59.6p
80
Magnus Isaksson-Hangasjärvi
Pajala IF
2:42:45.976400
+40:58.245700
59.6p
81
Peter Karlsson
ÅS IL
2:43:00.977900
+41:13.247200
59.5p
82
Tomas Sundström
Bilcenter Jämtland
2:43:03.978200
+41:16.247500
59.5p
83
Sune Salomonsson
Myssjö-Ovikens IF
2:43:05.978400
+41:18.247700
59.4p
84
Roger Krohn
Fältjägarnas IF
2:43:13.979200
+41:26.248500
59.4p
85
Erik Eriksson
Svegs IK
2:43:15.979400
+41:28.248700
59.4p
86
Tor Petter Abelsson
Verdal IL
2:43:17.979600
+41:30.248900
59.4p
87
Björn Israelsson
Tandsbyns IF
2:45:12.991100
+43:25.260400
58.5p
88
Erik Ericsson
Östersunds SK
2:45:53.995200
+44:06.264500
58.2p
89
Anders Andersson
Östersunds SK
2:46:04.996300
+44:17.265600
58.2p
90
Sigve Colbjörnsen
IF Castor
2:46:15.997400
+44:28.266700
58.1p
91
Öystein Husby
Hundhamaren
2:46:38.999700
+44:51.269000
57.9p
92
Björn Rentzhog
No Club
2:46:40.999900
+44:53.269200
57.9p
93
Karl-Einar Jonsson
Storvreta IK
2:46:46.1000500
+44:59.269800
57.9p
94
Johan Grundin
Ikj Haninge
2:47:00.1001900
+45:13.271200
57.8p
95
Stefan Sundberg
Bergeforsens SK
2:47:12.1003100
+45:25.272400
57.7p
96
Ingemar Persson
Peab Fritid
2:48:02.1008100
+46:15.277400
57.4p
97
Erik Fridlund
Fränsta IK
2:48:41.1012000
+46:54.281300
57.1p
98
Stefan Bernhardsson
Sj/Bv Sport, Östersund
2:48:42.1012100
+46:55.281400
57.1p
99
Arne Nordin
No Club
2:49:31.1017000
+47:44.286300
56.8p
100
Erik Moe
Telemarksklubben Östersund
2:49:59.1019800
+48:12.289100
56.6p
101
Stefan Georg Nilsson
Offerdals SK
2:50:57.1025600
+49:10.294900
56.2p
102
Vebjörn Jentoft
Norway
2:51:01.1026000
+49:14.295300
56.2p
103
Patrik Finn
Frösö IF
2:51:08.1026700
+49:21.296000
56.1p
104
Per Hansson
Myssjö-Ovikens IF
2:51:33.1029200
+49:46.298500
56.0p
105
Sten Arne Skogmo
Norway
2:52:11.1033000
+50:24.302300
55.7p
106
Roger Salomon
Östersunds SK
2:52:12.1033100
+50:25.302400
55.7p
107
Christer Hillörn
Östersunds SK
2:52:25.1034400
+50:38.303700
55.6p
108
Sören Wessén
Tandsbyns IF
2:53:45.1042400
+51:58.311700
55.1p
109
Daniel Lilja
Storliens SK
2:54:10.1044900
+52:23.314200
55.0p
110
Mikael Kvarnlöf
Anvågens SK
2:54:12.1045100
+52:25.314400
55.0p
111
Christian Friman
Duveds IF
2:54:34.1047300
+52:47.316600
54.8p
112
Gunnar Andersson
Offerdals SK
2:54:40.1047900
+52:53.317200
54.8p
112
Fredrik Karlsson
Eksjö SOK
2:54:40.1047900
+52:53.317200
54.8p
114
Jens Larsson
Åsele IK
2:54:42.1048100
+52:55.317400
54.8p
115
Olle Friström
Östersunds SK
2:54:43.1048200
+52:56.317500
54.8p
116
Erik Dahlberg
Vattudalens Ldk
2:54:54.1049300
+53:07.318600
54.7p
117
Mikael Landèn
Alsens IF
2:55:11.1051000
+53:24.320300
54.6p
118
Carl Johan Grip
Sundbybergs IK
2:56:09.1056800
+54:22.326100
54.3p
119
Åke Jansson
Näldens IF
2:56:50.1060900
+55:03.330200
54.0p
120
Gunnar Kvarnlöf
Anvågens SK
2:56:54.1061300
+55:07.330600
54.0p
121
Henrik Persson
Offerdals SK
2:57:04.1062300
+55:17.331600
53.9p
122
Niclas Bergfors
Ljustorps IF
2:57:09.1062800
+55:22.332100
53.9p
123
Henrik Lindqvist
Högforsen Fritid IF
2:57:19.1063800
+55:32.333100
53.8p
124
Mikael Bodne
Frösön
2:57:25.1064400
+55:38.333700
53.8p
125
Jimmy Andersson
Axa SC
2:58:36.1071500
+56:49.340800
53.4p
126
Tomas Lindqvist
ÅS IL
2:59:35.1077400
+57:48.346700
53.0p
127
Arne Blomgren
Östersunds SK
3:00:08.1080700
+58:21.350000
52.9p
128
Bertil Johansson
Alsens IF
3:00:42.1084100
+58:55.353400
52.7p
129
Mikael Lundholm
Östersunds SK
3:00:50.1084900
+59:03.354200
52.6p
130
Örjan Sundvik
Lierne IL
3:00:59.1085800
+59:12.355100
52.6p
131
Arne Kai Stuenes
Lierne IL
3:01:09.1086800
+59:22.356100
52.5p
132
Mats Persson
Östersunds SK
3:01:12.1087100
+59:25.356400
52.5p
133
Anders Nordin
Åsarna IK
3:01:16.1087500
+59:29.356800
52.5p
134
Erik Svensson
Anundsjö IF
3:01:24.1088300
+59:37.357600
52.4p
135
Per Häggström
Frösön
3:02:00.1091900
+1:00:13.361200
52.2p
136
Peter Lodén
Åf SK
3:02:28.1094700
+1:00:41.364000
52.1p
137
Christian Jönsson
Östersunds SK
3:03:15.1099400
+1:01:28.368700
51.8p
138
Mattias Magnusson
Östersunds SK
3:03:21.1100000
+1:01:34.369300
51.8p
139
Kenneth Källman
Frösö IF
3:03:51.1103000
+1:02:04.372300
51.6p
139
Jens Bengtsson
Skanska IF
3:03:51.1103000
+1:02:04.372300
51.6p
141
Gustav Norrman
Frösön
3:04:38.1107700
+1:02:51.377000
51.4p
142
Roger Pålsson
ÅS IL
3:04:39.1107800
+1:02:52.377100
51.4p
143
Jan Molde
ÅS IL
3:04:41.1108000
+1:02:54.377300
51.3p
144
Tommy Borgh
Jämtkraft IF
3:04:53.1109200
+1:03:06.378500
51.3p
145
Tommy Owén
Östersunds SK
3:04:54.1109300
+1:03:07.378600
51.3p
146
Greger Wikner
Östersunds SK
3:04:58.1109700
+1:03:11.379000
51.3p
147
Torbjörn Veie
Verdal IL
3:05:07.1110600
+1:03:20.379900
51.2p
148
Bernt Frisk
Duveds IF
3:05:39.1113800
+1:03:52.383100
51.0p
149
Olav Otterstad
Trondheim
3:05:40.1113900
+1:03:53.383200
51.0p
150
Bengt Hellstrand
Duveds IF
3:06:25.1118400
+1:04:38.387700
50.8p
151
Jan-Olov Beerglin
IK Brånan Boys & Girls
3:06:27.1118600
+1:04:40.387900
50.8p
152
Ben Laffan
Åre SLK
3:06:42.1120100
+1:04:55.389400
50.7p
153
Marcus Carlèn
Terrsjö IF
3:08:14.1129300
+1:06:27.398600
50.2p
154
Hans Svedholm
Östersunds SK
3:08:41.1132000
+1:06:54.401300
50.1p
155
Håkan Persson
No Club
3:10:49.1144800
+1:09:02.414100
49.4p
156
Lars Eriksson
Alsens IF
3:11:12.1147100
+1:09:25.416400
49.3p
157
Krister Haraldsson
Tandsbyns IF
3:12:18.1153700
+1:10:31.423000
49.0p
158
Lars Esbjörnsson
Östersunds SK
3:13:09.1158800
+1:11:22.428100
48.7p
159
Torulf Bäckman
Östersunds SK
3:13:37.1161600
+1:11:50.430900
48.6p
159
Torbjörn Filén
Spikbodarnas IK
3:13:37.1161600
+1:11:50.430900
48.6p
161
Lars Edlund
Brunflo IF
3:14:27.1166600
+1:12:40.435900
48.4p
162
Robin Malm
Uddevalla SK
3:14:34.1167300
+1:12:47.436600
48.3p
163
Per Berglund
Rossöns IF
3:14:39.1167800
+1:12:52.437100
48.3p
164
Ole Kulseth
Team Skreddarmoen
3:15:28.1172700
+1:13:41.442000
48.1p
165
Martin Jakobsson
No Club
3:16:24.1178300
+1:14:37.447600
47.8p
166
Lennart Håkansson
No Club
3:16:37.1179600
+1:14:50.448900
47.8p
167
Mikael Oscarsson
Marieby GIF
3:17:15.1183400
+1:15:28.452700
47.6p
168
Fredrik Huss
Östersunds SK
3:17:20.1183900
+1:15:33.453200
47.6p
169
Christer Kling
Brunflo IF
3:17:44.1186300
+1:15:57.455600
47.4p
170
Jacques Löfvenberg
Frösön
3:18:01.1188000
+1:16:14.457300
47.4p
171
Olof Andersson
Näldens IF
3:18:41.1192000
+1:16:54.461300
47.2p
172
Anders Ulvenstam
No Club
3:18:51.1193000
+1:17:04.462300
47.1p
173
Finn Cromberger
Vattudalens Ldk
3:19:07.1194600
+1:17:20.463900
47.1p
174
Peter Sandin
Brunflo IF
3:19:22.1196100
+1:17:35.465400
47.0p
175
Jan Östberg
Brunflo IF
3:20:22.1202100
+1:18:35.471400
46.7p
176
Morten Jakobsen
Trondheim
3:20:25.1202400
+1:18:38.471700
46.7p
177
Viktor Öhrberg
ÅS IL
3:21:22.1208100
+1:19:35.477400
46.5p
178
Dan Leo Totland
Lierne IL
3:22:16.1213500
+1:20:29.482800
46.2p
179
Martin Westin
Östersunds SK
3:23:14.1219300
+1:21:27.488600
46.0p
180
Marcus Falk
Telemarksklubben Östersund
3:23:33.1221200
+1:21:46.490500
45.9p
181
Peter Ågren
Frösö IF
3:24:09.1224800
+1:22:22.494100
45.7p
182
Carl-Henry Boström
Litsbygdens SK
3:24:48.1228700
+1:23:01.498000
45.6p
183
Per-Ola Bergkvist
Bräcke SK
3:25:17.1231600
+1:23:30.500900
45.4p
184
Ulf Bengtsson
ÅS IL
3:27:31.1245000
+1:25:44.514300
44.9p
185
Jonas Carlsson
Laxsjö IF
3:31:07.1266600
+1:29:20.535900
44.0p
186
Pelle Olofsson
Frösön
3:31:26.1268500
+1:29:39.537800
43.9p
187
Peter Adsten
Brunflo IF
3:32:06.1272500
+1:30:19.541800
43.8p
187
Fredrik Sundin
Brunflo IF
3:32:06.1272500
+1:30:19.541800
43.8p
189
Per Harldsson
Dvärsätt
3:32:20.1273900
+1:30:33.543200
43.7p
190
Marcus Lindahl
Östersunds SK
3:33:19.1279800
+1:31:32.549100
43.5p
191
Claes P Hull
Tranemo IF
3:33:28.1280700
+1:31:41.550000
43.5p
192
Pär Lundin
Östersunds SK
3:34:29.1286800
+1:32:42.556100
43.2p
193
Sven Isaxon
Möja IF
3:35:09.1290800
+1:33:22.560100
43.1p
194
Göran Ingebrand
Östersunds SK
3:35:12.1291100
+1:33:25.560400
43.1p
195
Bob Persson
Östersunds SK
3:37:18.1303700
+1:35:31.573000
42.6p
196
Alexander Agerberg
Kälens SK
3:40:11.1321000
+1:38:24.590300
42.0p
197
Jonas Amrén
Ragunda IF
3:40:25.1322400
+1:38:38.591700
41.9p
198
Magnus Hansson
Östersunds SK
3:40:48.1324700
+1:39:01.594000
41.8p
199
Fredrik Dufvenberg
Östersunds SK
3:41:20.1327900
+1:39:33.597200
41.7p
200
Dan Bexar
Duveds IF
3:41:28.1328700
+1:39:41.598000
41.7p
201
Karl-Evert Englund
Fältjägarnas IF
3:42:07.1332600
+1:40:20.601900
41.5p
202
Leif Israelsson
Tandsbyns IF
3:42:22.1334100
+1:40:35.603400
41.5p
203
Rolf Nyström
Östersunds OK
3:43:01.1338000
+1:41:14.607300
41.3p
204
Claes Nordling
ÅS IL
3:43:55.1343400
+1:42:08.612700
41.2p
205
Leif Ledin
Ragunda IF
3:44:42.1348100
+1:42:55.617400
41.0p
206
Sten Rentzhog
ÅS IL
3:53:25.1400400
+1:51:38.669700
39.3p
207
Tomas Elvbo
Tandsbyns IF
3:57:52.1427100
+1:56:05.696400
38.4p
208
Christer Björklund
ÅS IL
3:59:41.1438000
+1:57:54.707300
38.1p
209
Örjan Lundqvist
ÅS IL
4:09:56.1499500
+2:08:09.768800
36.4p
210
Johan Kling
Östersunds OK
4:25:55.1595400
+2:24:08.864700
34.0p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21 Motion
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Emma Bergman
Åsarna IK
2:17:04.822300
73.4p
2
Inger-Lise Westlundh
IFK Mora SK
2:20:19.841800
+3:15.19400
71.3p
3
Sara Lindborg
Östersunds SK
2:23:09.858800
+6:05.36400
69.6p
4
Kicki Fransson
Järpens SK
2:25:49.874800
+8:45.52400
68.0p
5
Ida Olsson
Åsarna IK
2:28:52.893100
+11:48.70700
66.3p
6
Ylva Andersson
Östersunds SK
2:34:27.926600
+17:23.104200
63.4p
7
Ingrid Hov
NTNUI
2:40:06.960500
+23:02.138100
60.8p
8
Malin Rensfeldt
Råneå SK
2:40:16.961500
+23:12.139100
60.7p
9
Lena Gavelin
Trångsvikens IF
2:46:24.998300
+29:20.175900
58.0p
10
Kristina Ledin
Själevad SK IF
2:49:21.1016000
+32:17.193600
56.8p
11
Jenny Kling
Brunflo IF
2:49:53.1019200
+32:49.196800
56.6p
12
Catrin Ingvardsson
Jukkasjärvi IF
2:50:43.1024200
+33:39.201800
56.3p
13
Maria Nilsson
Östersunds OK
2:58:42.1072100
+41:38.249700
53.4p
14
Solhaug Berit Rein
NTNUI
3:01:05.1086400
+44:01.264000
52.5p
15
Lina Gahlin
IFK Strömsund
3:03:40.1101900
+46:36.279500
51.7p
16
Gunilla Norderud
Orrvikens IK
3:08:19.1129800
+51:15.307400
50.2p
17
Linda Eriksson
No Club
3:09:34.1137300
+52:30.314900
49.8p
18
Jenny Andréasson
Lucksta IF
3:17:49.1186800
+1:00:45.364400
47.4p
19
Kristin Barkman
Bredaryds SOK
3:20:35.1203400
+1:03:31.381000
46.7p
20
Malin Persson
Östersunds SK
3:36:50.1300900
+1:19:46.478500
42.7p
21
Birgitta Haraldsson
Tandsbyns IF
3:37:57.1307600
+1:20:53.485200
42.4p
22
Helena Jansson
Axa SC
3:40:21.1322000
+1:23:17.499600
41.9p
23
Anette Aronsgård
Milko SK
3:40:22.1322100
+1:23:18.499700
41.9p
24
Christina Ingebrand
Östersunds SK
3:52:01.1392000
+1:34:57.569600
39.5p
25
Monica Aspås
Ragunda IF
3:54:39.1407800
+1:37:35.585400
39.0p
26
Margaretha Larm
Dvärsätt
3:58:51.1433000
+1:41:47.610600
38.3p
27
Maria Lillemäqei
IK Livsnerven
4:02:08.1452700
+1:45:04.630300
37.7p
28
Sofie Persson
Ljustorps IF
4:08:38.1491700
+1:51:34.669300
36.6p
29
Ylva Jansryd
Jämtkraft IF
4:09:54.1499300
+1:52:50.676900
36.4p