Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour de Mösseberg E3 Teknisk sprint
2015-01-25
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 14
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Isak Lieback
Ulricehamns IF
1:43.10255
2
Linus Rydin
Tranemo IF
1:45.10418
+1.63
3
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
1:47.10675
+4.320
4
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
1:50.10966
+7.611
5
Erik Backlund
Äspereds IF
1:51.11018
+7.663
6
Carl Hedin
Eksjö SOK
1:52.11145
+8.790
7
August Höglund
IK Hakarpspojkarna
1:55.11407
+11.1052
8
Karl Stark
Vaggeryds SOK
1:55.11419
+11.1064
9
Christoffer Eriksson
Årjängs IF
1:55.11436
+11.1081
10
Per Nordholm
Sävedalens AIK
1:55.11499
+12.1144
11
Axel Berglund
Ulricehamns IF
1:56.11523
+12.1168
12
Linus Jonsson
Årjängs IF
1:56.11563
+13.1208
13
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
1:56.11596
+13.1241
14
Mårten Gedda
OK Landehof
1:57.11610
+13.1255
15
Hugo Johnson
Brandsbols SK
1:57.11647
+13.1292
16
Alfons Peterson
Borås GIF
2:00.11914
+16.1559
17
Axel Jernaeus
Äspereds IF
2:01.12066
+18.1711
18
Lukas Höiby
OK Landehof
2:04.12320
+20.1965
19
Hugo Ström
Ulricehamns IF
2:04.12344
+20.1989
20
Anton Dahlblom
Halmstads Skidklubb
2:05.12436
+21.2081
21
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
2:05.12464
+22.2109
22
Oskar Persson
OK Landehof
2:05.12474
+22.2119
23
Hugo Djurstedt
Eksjö SOK
2:05.12496
+22.2141
24
Nils Kylborn
Almby IK
2:06.12560
+23.2205
25
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
2:06.12576
+23.2221
26
Oskar Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
2:07.12635
+23.2280
27
Albin Hallander
Linköpings SK
2:07.12649
+23.2294
28
Adam Hertz
IF Hallby SOK
2:10.12938
+26.2583
29
Linus Kristiansson
Trollhättans SOK
2:11.13063
+28.2708
30
Pontus Eriksson
Linköpings SK
2:11.13093
+28.2738
31
Ask Abrahamsson
OK Landehof
2:12.13176
+29.2821
32
Emil Öhlund
IK Hakarpspojkarna
2:15.13438
+31.3083
33
Axel Björkman
IF Hallby SOK
2:15.13485
+32.3130
34
Albin Toll
Landsbro IF SK
2:16.13565
+33.3210
35
Gustav Östensson
Länghems IF
2:16.13578
+33.3223
36
Oskar Brink
Granbergsdals IF
2:17.13644
+33.3289
37
Hugo Jakobsson
Eksjö SOK
2:18.13764
+35.3409
38
Alfred Ander
Istrums SK
2:25.14456
+42.4101
39
Algot Johansson
IK Vista
2:27.14689
+44.4334
40
Hampus Fyhr
SOK Aneby
2:32.15164
+49.4809
41
Olof Hjalmarsson
IK Stern
2:37.15603
+53.5248