Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour de Mösseberg E3 Teknisk sprint
2015-01-25
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 11
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Yrla Abrahamsson
IK Stern
2:16.13545
2
Ella Gustavsson
Landsbro IF SK
2:26.14522
+9.877
3
Tilda Thudèn
Boxholm-Ekeby SK
2:26.14549
+10.904
4
Amanda Johansson
Ulricehamns IF
2:32.15132
+15.1487
5
Alma Olsson
Garphyttans IF
2:32.15179
+16.1534
6
Tilda Rosander
SOK Aneby
2:33.15294
+17.1649
7
Louise Hallander
Linköpings SK
2:34.15339
+17.1694
8
Klara Borg
Oxvretens SK
2:37.15684
+21.2039
9
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
2:39.15859
+23.2214
10
Stina Sandberg
Almby IK
2:45.16434
+28.2789
11
Hanna Alsiö
Falköpings AIK SK
2:47.16695
+31.3050
12
Emma Bengtsson
Tranemo IF
2:48.16764
+32.3119
13
Elina Reinholdsson
OK Alehof
2:48.16766
+32.3121
14
Jonna Lindblad
Granbergsdals IF
2:51.17005
+34.3360
15
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
2:52.17128
+35.3483
16
Hanni Beronius
Boxholm-Ekeby SK
2:54.17353
+38.3708
17
Felicia Fyhr
SOK Aneby
2:57.17668
+41.4023
18
Ida Pettersson
Ulricehamns IF
3:11.19039
+54.5394
19
Linn Robertsson
SK Hylte
3:17.19651
+1:01.6006
20
Thea Flogård
IK Stern
3:29.20896
+1:13.7251
21
Kim Hassellöf
IK Stern
4:00.23901
+1:43.10256
D 12
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Maria Björnlinger
IK Vista
2:16.13511
2
Elin Törnqvist
Garphyttans IF
2:17.13630
+1.19
3
Agnes Djurstedt
Eksjö SOK
2:17.13635
+1.24
4
Kristina Finnskog
Tranemo IF
2:17.13682
+1.71
5
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
2:21.14050
+5.439
6
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
2:22.14162
+6.551
7
Emma Wågesson
Landsbro IF SK
2:25.14450
+9.839
8
Mirjam Inemyr
Istrums SK
2:26.14527
+10.916
9
Nora Andersson
Landsbro IF SK
2:30.14911
+14.1300
10
Thea Tanhua
Istrums SK
2:30.14955
+14.1344
11
Moa Eriksson
Trollhättans SOK
2:35.15442
+19.1831
12
Ida Wallin
Länghems IF
2:36.15502
+19.1891
13
Alice Strömgren
SOK Aneby
2:37.15617
+21.2006
14
Thuva Andersson
OK Landehof
2:38.15771
+22.2160
15
Idalia Friman
IF Rigor
2:39.15866
+23.2255
16
Lina Björk
IFK Skövde SK
2:51.17064
+35.3453
17
Cayenne Badh
Falköpings AIK SK
2:52.17133
+36.3522
18
Tove Wiik
Tvärreds IF
2:53.17239
+37.3628
19
Lisa Järling
SOK Träff
3:02.18154
+46.4543
20
Thea Fröberg
Zinkgruvans IF
3:08.18769
+52.5158
21
Ronja Andersson
Trollhättans SOK
3:15.19482
+59.5871
22
Jennie Berge-jonsson
Nässjö SF
3:16.19520
+1:00.5909
23
Anna Wennerholm
Falköpings AIK SK
3:45.22476
+1:29.8865
D 13
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Lova Broström
Sya SK
2:00.11926
2
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
2:05.12401
+4.375
3
Andrea Aulin
Eksjö SOK
2:08.12742
+8.716
4
Lovisa Moqvist
OK Landehof
2:13.13276
+13.1250
5
Linda Forsby
Årjängs IF
2:13.13294
+13.1268
6
Lina Samuelsson
Boxholm-Ekeby SK
2:15.13492
+15.1466
7
Maja Högfeldt
Borås SK
2:18.13763
+18.1737
8
Hanna Björkman
Länghems IF
2:19.13860
+19.1834
9
Cora Badh
Falköpings AIK SK
2:19.13896
+19.1870
10
Emma Ling
IF Hallby SOK
2:24.14345
+24.2319
11
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
2:24.14388
+24.2362
12
Ebba Rosander
SOK Aneby
2:31.15015
+30.2989
13
Emma Eriksson
Eksjö SOK
2:34.15329
+34.3303
14
Amanda Norrby Rydin
Länghems IF
2:35.15493
+35.3467
15
Alva Eliasson
Tvärreds IF
2:37.15678
+37.3652
16
Elin Ekwall
Ulricehamns IF
2:39.15897
+39.3871
17
Evelina Jonason
SOK Aneby
2:40.15931
+40.3905
18
Malin Hörstedt
Tranemo IF
2:40.15988
+40.3962
19
Wilma Thudén
Boxholm-Ekeby SK
2:53.17225
+52.5199
20
Cornelia Svensson
SK Hylte
2:53.17246
+53.5220
21
Julia Fransson
SOK Aneby
3:35.21448
+1:35.9422
D 14
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Moa Hansson
Landsbro IF SK
1:46.10513
2
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
1:59.11836
+13.1223
3
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK SK
2:02.12137
+16.1524
4
Tuva Persson
Tranemo IF
2:02.12189
+16.1576
5
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
2:03.12204
+16.1591
6
Ingrid Bengtson
IK Stern
2:03.12243
+17.1630
7
Ellen Blennow
Falköpings AIK SK
2:05.12445
+19.1832
8
Felicia Norrby Rydin
Länghems IF
2:09.12857
+23.2244
9
Elsa Melin
Landsbro IF SK
2:11.13073
+25.2460
10
Elin Wiksell
IK Stern
2:11.13084
+25.2471
11
Ida Roos
SOK Träff
2:14.13309
+27.2696
12
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
2:14.13370
+28.2757
13
Julia Wallin
Länghems IF
2:17.13635
+31.3022
14
Amanda Robertsson
SK Hylte
2:22.14101
+35.3488
15
Malin Kristiansson
Trollhättans SOK
2:24.14318
+38.3705
16
Moa Alsiö
Falköpings AIK SK
2:27.14668
+41.4055
17
Kajsa Norman
Sävedalens AIK
2:32.15101
+45.4488
18
Smilla Tengvall
Boxholm-Ekeby SK
2:36.15592
+50.4979
19
Ester Freidlitz
OK Landehof
2:41.16076
+55.5463
20
Tindra Fröberg
Zinkgruvans IF
2:54.17390
+1:08.6777
D 16
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Karin Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
1:51.11024
2
Klara Ask
Borås SK
1:51.11059
+0
3
Maja Westh
SK Bore
1:53.11218
+1.94
4
Johanna Johansson
Tranemo IF
1:53.11259
+2.135
5
Rebecka Widen
IFK Grängesberg SK
1:53.11283
+2.159
6
Kristina Axelsson
Sya SK
1:54.11320
+2.196
7
Jenny Movitz
Borås SK
1:54.11333
+3.209
8
Maja Karlsson
Årjängs IF
1:54.11343
+3.219
9
Evelina Lindeberg
Årjängs IF
1:55.11409
+3.285
10
Linn Halvardsson
Åmåls OK
2:01.12019
+9.895
11
Victoria Andersson
Tranemo IF
2:01.12088
+10.964
12
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
2:02.12185
+11.1061
13
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
2:03.12206
+11.1082
14
Matilda Ekenberg
IK Stern
2:06.12524
+15.1400
15
Lina Nygren
Ulricehamns IF
2:06.12580
+15.1456
16
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
2:09.12868
+18.1744
17
Selma Moqvist
OK Landehof
2:10.12947
+19.1823
18
Ida Kristiansson
Trollhättans SOK
2:10.12969
+19.1845
19
Lovisa Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
2:10.12971
+19.1847
20
Gabriella Bengtson
IK Stern
2:12.13102
+20.1978
21
Alma Haag
IF Hallby SOK
2:12.13162
+21.2038
22
Elvira Gustavsson
SOK Träff
2:13.13276
+22.2152
23
Elin Lundberg
Borås SK
2:15.13459
+24.2335
24
Maja Kindlund
Tranemo IF
2:19.13825
+28.2701
25
Lovisa Blomgren
SOK Aneby
2:20.13914
+28.2790
26
Wilma Johansson
Tvärreds IF
2:23.14215
+31.3091
D 20
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Mathilda Ruus
Åsarna IK
1:43.10252
2
Jennifer Forsmark
Malungs IF
1:47.10679
+4.327
3
Ida Kihlén
Malungs IF
1:48.10757
+5.405
4
Hanna Dahlberg
Ulricehamns IF
1:49.10822
+5.470
5
Elin Bryne
IK Fryken
1:50.10986
+7.634
6
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
1:50.10992
+7.640
7
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
1:51.11093
+8.741
8
Matilda Widen
IFK Grängesberg SK
1:52.11118
+8.766
9
Josefin Nilsson
IK Fryken
1:53.11243
+9.891
10
Amanda Johansson
Tranemo IF
1:57.11614
+13.1262
11
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
1:57.11621
+13.1269
12
Ida Wånggren
Motala Aif SK
1:58.11767
+15.1415
13
Moa Westh
SK Bore
2:00.11989
+17.1637
14
Madelene Melin
Malungs IF
2:01.12063
+18.1711
15
Madeleine Forsell
Linköpings SK
2:02.12127
+18.1775
16
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
2:04.12340
+20.1988
17
Hilma Markinhuhta
Göteborgs SK
2:09.12811
+25.2459
18
Ellen Svensson
Äspereds IF
2:10.12941
+26.2589
H 11
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Gabriel Norder
IF Rigor
2:02.12186
2
Simon Claesson
Ulricehamns IF
2:15.13435
+12.1149
3
Karl Kylborn
Almby IK
2:17.13637
+14.1351
4
Erik Johansson
Zinkgruvans IF
2:20.13990
+18.1704
5
Sebastian Fransson
Boxholm-Ekeby SK
2:23.14222
+20.1936
6
Alfons Wedin
Garphyttans IF
2:23.14236
+20.1950
7
Joel Holmberg
Ulricehamns IF
2:25.14413
+22.2127
8
Edvin Högman
Ulricehamns IF
2:27.14602
+24.2316
9
Melker Åkesson
OK Landehof
2:27.14652
+24.2366
10
Acke Dahlblom
Halmstads Skidklubb
2:28.14743
+25.2457
11
Isak Ingelström
IK Stern
2:31.15015
+28.2729
12
Noa Lundh
Almby IK
2:31.15059
+28.2773
13
Melker Hendén
Ulricehamns IF
2:33.15218
+30.2932
14
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
2:37.15616
+34.3330
15
Adam Dahlgren
Ulricehamns IF
2:41.16041
+38.3755
16
Eskil Peterson
Borås GIF
2:47.16676
+44.4390
17
Adam Hallman
Falköpings AIK SK
2:48.16737
+45.4451
18
Gustav Moosberg
Falköpings AIK SK
2:59.17825
+56.5539
19
Viktor Bertilsson
Falköpings AIK SK
3:03.18206
+1:00.5920
20
Alexander Holmberg
Ulricehamns IF
3:06.18523
+1:03.6237
21
Ludvig Gustavsson
SOK Träff
3:21.20094
+1:19.7808
22
Elis Lundqvist
Falköpings AIK SK
3:27.20602
+1:24.8316
H 12
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Erik Bryne
IK Fryken
2:00.11958
2
Harald Ekenberg
IK Stern
2:06.12577
+6.519
3
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
2:09.12834
+8.776
4
Lukas Jonsson
Årjängs IF
2:10.12985
+10.927
5
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
2:12.13168
+12.1110
6
Alfons Ljungberg
Ulricehamns IF
2:12.13196
+12.1138
7
Joel Björnlinger
IK Vista
2:14.13323
+13.1265
8
Adrian Skiöld
Borås SK
2:15.13459
+15.1401
9
Otto Gustavsson
Ulricehamns IF
2:15.13499
+15.1441
10
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
2:16.13565
+16.1507
11
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
2:18.13740
+17.1682
12
Mattias Öhlund
IK Hakarpspojkarna
2:18.13772
+18.1714
13
Arvid Björk
Trollhättans SOK
2:19.13861
+19.1803
14
Isak Rudenstam
IK Vista
2:19.13896
+19.1838
15
Arvid Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
2:20.13900
+19.1842
16
Albin Nyqvist
OK Landehof
2:20.13920
+19.1862
17
David Musslinder
Falköpings AIK SK
2:21.14000
+20.1942
18
Kalle Inemyr
Istrums SK
2:21.14047
+20.1989
19
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
2:21.14058
+21.2000
20
Albin Källiden
Granbergsdals IF
2:23.14227
+22.2169
21
Jonatan Kraft
Almby IK
2:26.14588
+26.2530
22
Sondre Swahn
OK Landehof
2:28.14700
+27.2642
23
Leo Setterberg
Falköpings AIK SK
2:28.14724
+27.2666
24
Henrik Franzén
Almby IK
2:30.14911
+29.2853
25
Simon Wiksell
IK Stern
2:31.15099
+31.3041
26
Olle Tärning
Falköpings AIK SK
2:33.15204
+32.3146
27
Oskar Kling
Eksjö SOK
2:34.15340
+33.3282
28
Linus Ganebäck
Almby IK
2:38.15725
+37.3667
29
Nisse Ring
Zinkgruvans IF
2:43.16201
+42.4143
30
Erik Ling
IF Hallby SOK
2:51.17070
+51.5012
H 13
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Viktor Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
1:50.10932
2
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
1:54.11343
+4.311
3
Hugo Sjögren
Tranemo IF
1:54.11385
+4.353
4
Gustav Ohlin
Tranemo IF
1:57.11618
+6.586
5
David Borg
Oxvretens SK
1:58.11760
+8.728
6
Wilhelm Bergentz
Garphyttans IF
1:58.11761
+8.729
7
Emil Granstedt
Eksjö SOK
1:59.11849
+9.817
8
Axel Werner
IK Stern
2:02.12171
+12.1139
9
Olof Hedin
Eksjö SOK
2:02.12175
+12.1143
10
Johan Källström
OK Landehof
2:04.12380
+14.1348
11
Gustav Windahl
Zinkgruvans IF
2:06.12515
+15.1483
12
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
2:06.12564
+16.1532
13
David Dudal
Almby IK
2:07.12613
+16.1581
14
Nils Körle
OK Landehof
2:07.12652
+17.1620
15
Gustav Andersson
Borås SK
2:08.12735
+18.1703
15
Fabian Hermansson
Filipstads SF
2:08.12735
+18.1703
17
Gustav Ribbholm
Landsbro IF SK
2:09.12853
+19.1821
18
Oskar Lundberg
Borås SK
2:11.13084
+21.2052
19
Alexander Thudeen
Sya SK
2:13.13222
+22.2190
Logga in för att slippa de här annonserna
20
Melker Nordgren
Falu IK
2:15.13441
+25.2409
21
Marius Madsstuen
Halmstads Skidklubb
2:16.13561
+26.2529
22
Emil Axelsson
OK Landehof
2:18.13798
+28.2766
23
Isac Karlsson
Tranemo IF
2:22.14197
+32.3165
24
Hampus Andersson
Lidköpings VSK
2:27.14607
+36.3575
25
Oscar Ericsson
Årjängs IF
2:34.15369
+44.4337
26
Anton Börås
IK Stern
2:47.16645
+57.5613
27
Odin Torbrink
OK Landehof
2:58.17714
+1:07.6682
H 14
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Isak Lieback
Ulricehamns IF
1:43.10255
2
Linus Rydin
Tranemo IF
1:45.10418
+1.63
3
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
1:47.10675
+4.320
4
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
1:50.10966
+7.611
5
Erik Backlund
Äspereds IF
1:51.11018
+7.663
6
Carl Hedin
Eksjö SOK
1:52.11145
+8.790
7
August Höglund
IK Hakarpspojkarna
1:55.11407
+11.1052
8
Karl Stark
Vaggeryds SOK
1:55.11419
+11.1064
9
Christoffer Eriksson
Årjängs IF
1:55.11436
+11.1081
10
Per Nordholm
Sävedalens AIK
1:55.11499
+12.1144
11
Axel Berglund
Ulricehamns IF
1:56.11523
+12.1168
12
Linus Jonsson
Årjängs IF
1:56.11563
+13.1208
13
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
1:56.11596
+13.1241
14
Mårten Gedda
OK Landehof
1:57.11610
+13.1255
15
Hugo Johnson
Brandsbols SK
1:57.11647
+13.1292
16
Alfons Peterson
Borås GIF
2:00.11914
+16.1559
17
Axel Jernaeus
Äspereds IF
2:01.12066
+18.1711
18
Lukas Höiby
OK Landehof
2:04.12320
+20.1965
19
Hugo Ström
Ulricehamns IF
2:04.12344
+20.1989
20
Anton Dahlblom
Halmstads Skidklubb
2:05.12436
+21.2081
21
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
2:05.12464
+22.2109
22
Oskar Persson
OK Landehof
2:05.12474
+22.2119
23
Hugo Djurstedt
Eksjö SOK
2:05.12496
+22.2141
24
Nils Kylborn
Almby IK
2:06.12560
+23.2205
25
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
2:06.12576
+23.2221
26
Oskar Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
2:07.12635
+23.2280
27
Albin Hallander
Linköpings SK
2:07.12649
+23.2294
28
Adam Hertz
IF Hallby SOK
2:10.12938
+26.2583
29
Linus Kristiansson
Trollhättans SOK
2:11.13063
+28.2708
30
Pontus Eriksson
Linköpings SK
2:11.13093
+28.2738
31
Ask Abrahamsson
OK Landehof
2:12.13176
+29.2821
32
Emil Öhlund
IK Hakarpspojkarna
2:15.13438
+31.3083
33
Axel Björkman
IF Hallby SOK
2:15.13485
+32.3130
34
Albin Toll
Landsbro IF SK
2:16.13565
+33.3210
35
Gustav Östensson
Länghems IF
2:16.13578
+33.3223
36
Oskar Brink
Granbergsdals IF
2:17.13644
+33.3289
37
Hugo Jakobsson
Eksjö SOK
2:18.13764
+35.3409
38
Alfred Ander
Istrums SK
2:25.14456
+42.4101
39
Algot Johansson
IK Vista
2:27.14689
+44.4334
40
Hampus Fyhr
SOK Aneby
2:32.15164
+49.4809
41
Olof Hjalmarsson
IK Stern
2:37.15603
+53.5248
H 16
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Leo Johansson
Skillingaryds FK
1:37.9647
2
Jonathan Norder
IF Rigor
1:41.10026
+3.279
3
Linus Nygren
Ulricehamns IF
1:41.10065
+4.318
4
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
1:42.10199
+5.452
5
Christian Olsson
Årjängs IF
1:43.10223
+5.476
6
Adam Boman
Tranemo IF
1:43.10241
+5.494
7
Hugo Björklund
Hällbybrunns IF
1:44.10352
+7.605
8
Olle Westin
IK Stern
1:44.10378
+7.631
9
Emil Hagström
Garphyttans IF
1:45.10412
+7.665
10
Axel Höglund
IK Hakarpspojkarna
1:45.10491
+8.744
11
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
1:47.10669
+10.922
12
Emil Madstuen
Halmstads Skidklubb
1:47.10678
+10.931
13
Oscar Höiby
OK Landehof
1:48.10790
+11.1043
14
Axel Svensson
Landsbro IF SK
1:49.10820
+11.1073
15
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
1:49.10828
+11.1081
16
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
1:50.10909
+12.1162
17
Loke Östangård
Eksjö SOK
1:52.11184
+15.1437
18
Edvin Rösliden
Linköpings SK
1:54.11318
+16.1571
19
Anton Andersson
Garphyttans IF
1:55.11406
+17.1659
20
Adrian Lundberg
Hagfors SF
1:55.11418
+17.1671
21
Klas Johansson
Tranemo IF
1:55.11453
+18.1706
22
Harald Östensen
IFK Skövde SK
1:55.11490
+18.1743
23
Emil Tedeholm Larsson
Göteborgs SK
1:58.11724
+20.1977
24
Gösta Malmström
IK Stern
1:58.11726
+20.1979
25
Peter Hörstedt
Tranemo IF
1:58.11798
+21.2051
26
Nils Eriksson
Tvärreds IF
1:59.11832
+21.2085
26
Albin Alsiö
Falköpings AIK SK
1:59.11832
+21.2085
28
Petter Björkman
Länghems IF
1:59.11855
+22.2108
29
Rasmus Nordgren
Falu IK
1:59.11870
+22.2123
30
Rasmus Svensson
SK Hylte
2:06.12503
+28.2756
31
Erik Götvall
Almby IK
2:09.12882
+32.3135
32
Ivar Westin
IK Stern
2:10.12979
+33.3232
33
Linus Dudal
Almby IK
2:11.13006
+33.3259
34
Nore Ring
Zinkgruvans IF
2:11.13052
+34.3305
35
Benjamin Pauli
Istrums SK
2:35.15498
+58.5751
36
Sebastian Palmér
Länghems IF
2:42.16145
+1:04.6398
H 20
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Anton Persson
SK Bore
1:25.8426
2
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
1:28.8716
+2.190
3
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
1:30.8934
+5.408
4
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:31.9052
+6.526
5
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
1:31.9093
+6.567
6
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
1:32.9172
+7.646
7
Eric Jansson
Tranemo IF
1:34.9340
+9.814
8
Erik Lieback
Ulricehamns IF
1:36.9530
+11.1004
9
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
1:36.9536
+11.1010
10
Olle Axelsson
Borås SK
1:36.9539
+11.1013
11
Gabriel Strid
Sunne SLF
1:37.9601
+11.1075
12
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
1:37.9685
+12.1159
13
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
1:37.9698
+12.1172
14
Oscar Bengtson
IK Stern
1:38.9709
+12.1183
15
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
1:38.9759
+13.1233
16
Petter Persson
Borås SK
1:39.9813
+13.1287
17
Oliver Hallberg
Ornäs IK
1:39.9833
+14.1307
18
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
1:39.9851
+14.1325
19
Simon Lundberg
Hagfors SF
1:40.9926
+15.1400
20
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
1:41.10074
+16.1548
21
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
1:41.10084
+16.1558
22
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
1:43.10205
+17.1679
23
Lukas Högfelt
Borås SK
1:44.10383
+19.1857
24
Karl Hjalmarsson
IK Stern
1:46.10542
+21.2016
25
Elias Edvinsson
Hagfors SF
1:46.10561
+21.2035
26
Sebastian Nilsson
OK Landehof
1:50.10981
+25.2455
27
Anders Kallings
Visborgs OK
2:04.12380
+39.3854
H 21
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Marcus Johansson
Gillberga SK
1:34.9327
2
Viktor Axelsson
Borås SK
1:37.9602
+2.175
D 10
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Amanda Abrahamsson
Falköpings AIK SK
1:50.10938
2
Agnes Hertz
IF Hallby SOK
1:50.10973
+0
3
Thea Eriksson
Årjängs IF
1:51.11000
+0
4
Anna Karlsson
Årjängs IF
1:51.11063
+1.25
5
Ida Ernstsson
Finspångs SOK
1:54.11358
+4.320
6
Rebecka Lennartsson
Årjängs IF
1:56.11527
+5.489
7
Ella Jonsson
Zinkgruvans IF
1:57.11605
+6.567
8
Alva Bengtsson
Tranemo IF
1:58.11767
+8.729
9
Maja Axelsson
OK Landehof
2:01.12038
+11.1000
10
Ellen Trofast
Borensbergs IF SK
2:02.12197
+12.1159
11
Alva Björk
Trollhättans SOK
2:05.12412
+14.1374
12
Mira Perlerot Göransson
Äspereds IF
2:08.12700
+17.1662
13
Amanda Atterhed
Garphyttans IF
2:08.12785
+18.1747
14
Ellen Berg
Granbergsdals IF
2:10.12918
+19.1880
15
Sandra Ling
IF Hallby SOK
2:11.13023
+20.1985
16
Ella Beronius
Boxholm-Ekeby SK
2:11.13085
+21.2047
17
Ida Kristin Löngårdh
Ulricehamns IF
2:12.13149
+22.2111
18
Agnes Claesson
Ulricehamns IF
2:12.13187
+22.2149
19
Ida Körle
OK Landehof
2:13.13252
+23.2214
20
Linnea Andersson
OK Landehof
2:13.13281
+23.2243
21
Lisa Östensson
Länghems IF
2:15.13467
+25.2429
22
Elin Stomberg
Almby IK
2:15.13496
+25.2458
23
Sara Ohlin
Tranemo IF
2:16.13530
+25.2492
24
Elsa Moqvist
OK Landehof
2:18.13743
+28.2705
25
Kajsa Ekenberg
IK Stern
2:18.13753
+28.2715
26
Rut Hansson
Landsbro IF SK
2:20.13917
+29.2879
27
Lova Eriksson
Trollhättans SOK
2:25.14440
+35.3402
28
Ellen Norman
Sävedalens AIK
2:26.14541
+36.3503
29
Agnes Källiden
Granbergsdals IF
2:32.15118
+41.4080
30
Stina Karlsten
Zinkgruvans IF
2:32.15173
+42.4135
31
Ingrid Skiöld
Borås SK
2:33.15206
+42.4168
32
Vilma Högman
Ulricehamns IF
2:47.16604
+56.5566
33
Wilma Reinholdsson
OK Alehof
2:52.17107
+1:01.6069
34
Jennifer Stigsson
Trollhättans SOK
2:53.17273
+1:03.6235
35
Wilda Friman
IF Rigor
2:59.17812
+1:08.6774
36
Frida Stigsson
Trollhättans SOK
4:01.24003
+2:10.12965
H 10
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Karl Bennet
Zinkgruvans IF
1:35.9476
2
Martin Höiby
OK Landehof
1:36.9513
+0
3
Erik Källström
OK Landehof
1:38.9735
+2.159
4
Elias Nyqvist
OK Landehof
1:39.9800
+3.224
5
Karl Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
1:42.10146
+6.570
6
Charlie Swartling
Garphyttans IF
1:43.10207
+7.631
7
Axel Wernersson
IF Hallby SOK
1:44.10386
+9.810
8
Carl Björk
IFK Skövde SK
1:45.10481
+10.905
9
Edvin Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
1:46.10577
+11.1001
10
Kristján Kristjánsson
Ulricehamns IF
1:54.11384
+19.1808
11
Felix Frykfeldt
IK Hakarpspojkarna
1:56.11533
+20.1957
12
Malte Henden
Ulricehamns IF
1:56.11592
+21.2016
13
Erik Halvarsson
Åmåls OK
1:57.11608
+21.2032
14
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
1:57.11627
+21.2051
15
Pål Hassellöf
IK Stern
1:58.11703
+22.2127
16
Axel Kylborn
Almby IK
1:58.11734
+22.2158
17
David Stomberg
Almby IK
1:58.11793
+23.2217
18
Viktor Persson
Borås SK
2:00.11934
+24.2358
19
Daniel Kraft
Almby IK
2:00.11973
+24.2397
20
Ludvig Rask
Ulricehamns IF
2:03.12269
+27.2693
21
Joel Hoflund Martinsson
IK Hakarpspojkarna
2:03.12290
+28.2714
22
Wilhelm Kuylenstierna
Sävedalens AIK
2:04.12393
+29.2817
23
Rasmus Ganebäck
Almby IK
2:05.12437
+29.2861
24
Emanuel Rudenstam
IK Vista
2:05.12488
+30.2912
25
Viktor Halvarsson
Åmåls OK
2:09.12829
+33.3253
26
Malte Lundh
Almby IK
2:09.12832
+33.3256
27
Nils Johansson
IK Hakarpspojkarna
2:10.12907
+34.3331
28
Eddie Gustavsson
Ulricehamns IF
2:11.13066
+35.3490
29
Alvin Johansson
IK Vista
2:11.13080
+36.3504
30
Martin Eriksson
Annebergs GIF
2:14.13360
+38.3784
31
Hampus Darius
Falköpings AIK SK
2:19.13873
+43.4297
32
Albin Lundqvist
Falköpings AIK SK
2:20.13964
+44.4388
33
Linus Knutsson
Falköpings AIK SK
2:24.14364
+48.4788
34
Lucas Mårts
IK Stern
2:25.14408
+49.4832
35
Erik Kindlund
Tranemo IF
2:39.15877
+1:04.6301
36
Wilmer Wall
Borås SK
2:42.16192
+1:07.6616
37
Robin Andersson
Trollhättans SOK
3:50.22968
+2:14.13392