Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour de Mösseberg E2 Distans
2015-01-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 10
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Anna Karlsson
Årjängs IF
7:31.45012
2
Alva Bengtsson
Tranemo IF
7:31.45027
+0
3
Ida Ernstsson
Finspångs SOK
7:35.45418
+4.306
4
Agnes Hertz
IF Hallby SOK
7:35.45453
+4.341
5
Sandra Ling
IF Hallby SOK
7:38.45735
+7.623
6
Thea Eriksson
Årjängs IF
7:38.45770
+7.658
7
Sara Ohlin
Tranemo IF
7:40.45982
+9.870
8
Maja Axelsson
OK Landehof
7:41.46073
+10.961
9
Amanda Abrahamsson
Falköpings AIK SK
7:41.46094
+10.982
10
Mira Perlerot Göransson
Äspereds IF
7:50.46926
+19.1814
11
Ida Georgsson
IF Hallby SOK
7:50.46961
+19.1849
12
Ella Jonsson
Zinkgruvans IF
7:52.47101
+20.1989
13
Kajsa Ekenberg
IK Stern
7:53.47210
+21.2098
14
Alva Björk
Trollhättans SOK
7:54.47336
+23.2224
15
Rebecka Lennartsson
Årjängs IF
8:00.47989
+29.2877
16
Ellen Berg
Granbergsdals IF
8:01.48055
+30.2943
17
Lisa Östensson
Länghems IF
8:06.48575
+35.3463
18
Ida Körle
OK Landehof
8:10.48966
+39.3854
19
Ellen Norman
Sävedalens AIK
8:15.49421
+44.4309
20
Ellen Trofast
Borensbergs IF SK
8:18.49783
+47.4671
21
Elin Stomberg
Almby IK
8:21.50044
+50.4932
22
Rut Hansson
Landsbro IF SK
8:29.50809
+57.5697
23
Jennifer Stigsson
Trollhättans SOK
8:31.51074
+1:00.5962
24
Ella Beronius
Boxholm-Ekeby SK
8:34.51329
+1:03.6217
25
Lova Eriksson
Trollhättans SOK
8:36.51542
+1:05.6430
26
Elsa Moqvist
OK Landehof
8:38.51723
+1:07.6611
27
Amanda Atterhed
Garphyttans IF
8:43.52245
+1:12.7133
28
Wilma Reinholdsson
OK Alehof
8:53.53235
+1:22.8123
29
Agnes Claesson
Ulricehamns IF
9:05.54416
+1:34.9304
30
Ida Kristin Löngårdh
Ulricehamns IF
9:06.54530
+1:35.9418
31
Stina Karlsten
Zinkgruvans IF
9:08.54795
+1:37.9683
32
Linnea Andersson
OK Landehof
9:14.55326
+1:43.10214
33
Agnes Källiden
Granbergsdals IF
9:17.55649
+1:46.10537
34
Wilda Friman
IF Rigor
9:27.56625
+1:56.11513
35
Frida Stigsson
Trollhättans SOK
9:32.57145
+2:01.12033
36
Ingrid Skiöld
Borås SK
9:37.57612
+2:06.12500
37
Vilma Högman
Ulricehamns IF
9:37.57659
+2:06.12547
-
Vakant Vakant
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)