Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bodenloppet
2006-01-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tommy Ljung
Gellivare SK
1:52:05.672400
78.9p
2
Mikael Larsson
I 19 IF
1:52:15.673400
+10.900
78.8p
3
Isak Savilahti
Gellivare SK
1:54:09.684800
+2:04.12300
77.5p
4
Johannes Knoll
Kalix SK
1:56:46.700500
+4:41.28000
75.7p
5
Olof Pettersson
Gellivare SK
1:58:45.712400
+6:40.39900
74.5p
6
Markus Knutgård
Haparanda SKT
1:59:43.718200
+7:38.45700
73.9p
7
Lars Nilsson-Springare
Nattavaaraby SK
2:01:18.727700
+9:13.55200
72.9p
8
Örjan Roslund
Rentjärn SK
2:01:42.730100
+9:37.57600
72.7p
9
Mikael Ronnle
Mefos IK
2:02:23.734200
+10:18.61700
72.2p
10
Jan Svanberg
Intersport IF
2:03:48.742700
+11:43.70200
71.4p
11
Anders Larsson
Råneå SK
2:07:11.763000
+15:06.90500
69.5p
12
Bernt Karlsson
Gellivare SK
2:07:27.764600
+15:22.92100
69.4p
13
Henry Antonsson
Råneå SK
2:07:33.765200
+15:28.92700
69.3p
14
Hans Bodin
Sunderby SK
2:10:52.785100
+18:47.112600
67.6p
15
Håkan Hannu
Telia IF, Luleå
2:10:57.785600
+18:52.113100
67.5p
16
Patrik Lundström
Kiruna Polisens IK
2:11:12.787100
+19:07.114600
67.4p
17
Peter Eriksson
Nattavaaraby SK
2:16:19.817800
+24:14.145300
64.9p
18
Anders Larsson
Nattavaaraby SK
2:16:51.821000
+24:46.148500
64.6p
19
Rolf Eriksson
Nattavaaraby SK
2:17:14.823300
+25:09.150800
64.4p
20
Peter Niemi
Kiruna Polisens IK
2:17:58.827700
+25:53.155200
64.1p
21
Jorma Metsävainio
Råneå SK
2:18:41.832000
+26:36.159500
63.8p
22
Lars Pettersson
Bergnäsets AIK
2:19:23.836200
+27:18.163700
63.4p
23
Jan-Erik Svangärd
Pajala IF
2:19:52.839100
+27:47.166600
63.2p
24
Roger Lööv
Råneå SK
2:20:18.841700
+28:13.169200
63.0p
25
Magnus Toresson
Bodens SK
2:20:54.845300
+28:49.172800
62.8p
26
Joakim Halvarsson
Bodens SK
2:21:05.846400
+29:00.173900
62.7p
27
Kjell Thelin
Jokkmokks SK
2:21:14.847300
+29:09.174800
62.6p
28
Johan Granberg
IFK Arvidsjaur SK
2:23:58.863700
+31:53.191200
61.4p
29
Jan Ek
Råneå SK
2:24:21.866000
+32:16.193500
61.3p
30
Rolf Sandström
IFK Arvidsjaur SK
2:25:34.873300
+33:29.200800
60.7p
31
Hardy Blom
Råneå SK
2:27:15.883400
+35:10.210900
60.0p
32
Roger Keskitalo
Råneå SK
2:27:18.883700
+35:13.211200
60.0p
33
Mats Skåreby
Bodens SK
2:27:48.886700
+35:43.214200
59.8p
34
Thomas Lindvall
Bodens SK
2:31:47.910600
+39:42.238100
58.3p
35
Brage Vikström
Bodens SK
2:33:01.918000
+40:56.245500
57.8p
36
Mario Mattei
Sävast Ski Team IF
2:33:13.919200
+41:08.246700
57.7p
37
Ulf Fredriksson
Råneå SK
2:33:28.920700
+41:23.248200
57.6p
38
Erik Vallin
Vittjärvs IK
2:33:37.921600
+41:32.249100
57.6p
39
Dan Rådman
K4 IF
2:33:48.922700
+41:43.250200
57.5p
40
Lars Gunnar Bohm
Råneå SK
2:34:41.928000
+42:36.255500
57.2p
41
Lage Antonsson
Råneå SK
2:36:37.939600
+44:32.267100
56.5p
42
Håkan Olovsson
Bodens SK
2:36:43.940200
+44:38.267700
56.4p
43
Fredrik Engström
Bergnäsets AIK
2:37:14.943300
+45:09.270800
56.2p
44
Johan Zakrisson
Bodens SK
2:39:27.956600
+47:22.284100
55.5p
45
Jörgen Brunström
Bodens SK
2:40:20.961900
+48:15.289400
55.1p
46
Kenneth Nilsson
Lkab FF
2:41:11.967000
+49:06.294500
54.9p
47
Tom Johansson
Bodens SK
2:43:29.980800
+51:24.308300
54.1p
48
Göran Dahlgren
OK Vargen
2:43:44.982300
+51:39.309800
54.0p
49
Thomas Folkesson
Hortlax SK
2:44:45.988400
+52:40.315900
53.7p
50
Lars Hortlund
Älvsby IF SK
2:45:31.993000
+53:26.320500
53.4p
51
Hans Jönsson
Ledtek IF
2:47:10.1002900
+55:05.330400
52.9p
52
Gösta Bodén
Vuollerims SK
2:50:04.1020300
+57:59.347800
52.0p
53
Maria Granberg
IFK Arvidsjaur SK
2:50:27.1022600
+58:22.350100
51.9p
54
Leif Johansson
OK Vargen
2:52:52.1037100
+1:00:47.364600
51.1p
55
Tommy Henriksson
Råneå SK
2:52:53.1037200
+1:00:48.364700
51.1p
56
Ronnie Arespång
Sävast Ski Team IF
2:54:29.1046800
+1:02:24.374300
50.7p
57
Stefan Johansson
Bergnäsets AIK
2:54:31.1047000
+1:02:26.374500
50.7p
58
Mats Karmefjord
Hortlax SK
2:55:33.1053200
+1:03:28.380700
50.4p
59
Torbjörn Hansen
Mefos IK
2:56:07.1056600
+1:04:02.384100
50.2p
60
Ulf Rynlid
Sävast Ski Team IF
2:57:40.1065900
+1:05:35.393400
49.8p
61
Rikard Carlsson
Backe IF
2:57:41.1066000
+1:05:36.393500
49.8p
62
Martti Jokelainen
Bodens SK
2:57:47.1066600
+1:05:42.394100
49.7p
63
Björn Wanståhl
Övertorneå IF
3:00:40.1083900
+1:08:35.411400
48.9p
64
Göran Kihlanki
Hortlax SK
3:02:00.1091900
+1:09:55.419400
48.6p
65
Jörgen Brännmark
Sävast Ski Team IF
3:02:56.1097500
+1:10:51.425000
48.3p
66
Björn Laag
Bodens SK
3:06:23.1118200
+1:14:18.445700
47.4p
67
Roger Larsson
F 21 IF
3:08:35.1131400
+1:16:30.458900
46.9p
68
Tore Larsson
IFK Kiruna
3:18:29.1190800
+1:26:24.518300
44.5p
69
Anders Lundqvist
Hortlax SK
3:21:23.1208200
+1:29:18.535700
43.9p
70
Erik Åström
Sävast Ski Team IF
3:43:38.1341700
+1:51:33.669200
39.5p
Logga in för att slippa de här annonserna
H/D 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Niclas Jönsson
Antnäs BK
54:10.324900
58.1p
2
Jim Åhl
Gellivare SK
54:12.325100
+2.100
58.1p
3
Petter Wikström
Gellivare SK
54:15.325400
+5.400
58.0p
4
Erik Lindgren
Strömnäs GIF
55:10.330900
+1:00.5900
57.1p
5
Johan Westerlund
Hemmingsmarks IF
55:11.331000
+1:01.6000
57.1p
6
Jonas Lysholm
Bodens SK
55:55.335400
+1:45.10400
56.3p
7
Daniel Halvarsson
Bodens SK
57:34.345300
+3:24.20300
54.7p
8
Andreas Hancke
Strömnäs GIF
58:39.351800
+4:29.26800
53.7p
9
Jonas Nordlander
Bodens SK
59:02.354100
+4:52.29100
53.3p
10
Mattias Forsberg
Bodens SK
1:00:54.365300
+6:44.40300
51.7p
11
Brynolf Enlund
Jokkmokks SK
1:03:35.381400
+9:25.56400
49.5p
12
Harry Grahn
Råneå SK
1:15:04.450300
+20:54.125300
42.0p
13
Bo Andersson
Skogså IF
1:16:08.456700
+21:58.131700
41.4p
14
Tage Sundqvist
Råneå SK
1:16:20.457900
+22:10.132900
41.3p
15
Edmund Sandman
Jokkmokks SK
1:17:20.463900
+23:10.138900
40.7p
16
Håkan Nilsson
Vuollerims SK
1:30:52.545100
+36:42.220100
34.7p
17
Doris Bertilsson
Bodens SK
1:31:19.547800
+37:09.222800
34.5p
H/D 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Johan Poggats
Malmbergets Aif
29:14.175300
55.7p
2
Marc Petterson
OK Sarven
30:09.180800
+55.5400
54.0p
3
Sofie Ekberg
Gellivare SK
30:12.181100
+58.5700
53.9p
4
Henrik Forsberg
Bodens SK
30:52.185100
+1:38.9700
52.7p
5
Magdalena Pajala
Strömnäs GIF
30:57.185600
+1:43.10200
52.6p
6
Emilia Eliasson
Gellivare SK
31:15.187400
+2:01.12000
52.1p
7
Anja Ahnberg
Gellivare SK
32:12.193100
+2:58.17700
50.6p
8
Josefin Halvarsson
Bodens SK
32:14.193300
+3:00.17900
50.5p
9
Erica Ahnberg
Gellivare SK
32:23.194200
+3:09.18800
50.3p
10
Sandra Knoll
Kalix SK
33:22.200100
+4:08.24700
48.8p
11
Anna Persson
IFK Tärendö
33:24.200300
+4:10.24900
48.7p
12
Marianne Karlsson
Bodens SK
52:41.316000
+23:27.140600
30.9p
13
Jan Ekervhen
Luleå Gjutarens IF
1:02:44.376300
+33:30.200900
26.0p
D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Malin Rensfeldt
Råneå SK
2:11:11.787000
67.4p
2
Stina Karlsson
Bodens SK
2:21:27.848600
+10:16.61500
62.5p
3
Erika Rensfeldt
Råneå SK
2:24:27.866600
+13:16.79500
61.2p
4
Gunbritt Mariedahl
Korpilombolo GIF
2:33:37.921600
+22:26.134500
57.6p
5
Anna Jakobsson
Råneå SK
2:41:10.966900
+29:59.179800
54.9p
6
Lena Lundsten
Sävast Ski Team IF
2:57:43.1066200
+46:32.279100
49.8p
7
Elin Waara
OK Sarven
3:03:26.1100500
+52:15.313400
48.2p
8
Annika Nilsson
Mefos IK
3:06:40.1119900
+55:29.332800
47.4p
9
Harriet Engström
Sävast Ski Team IF
3:10:10.1140900
+58:59.353800
46.5p
10
Ann Wanhatalo
Abisko Ioik
3:10:24.1142300
+59:13.355200
46.4p
11
Elin Rutqvist
Vittjärvs IK
3:24:01.1224000
+1:12:50.436900
43.3p
12
Anne Karlenius
Hortlax SK
3:46:40.1359900
+1:35:29.572800
39.0p